antreman

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar daha iyi yokuş çıkmak istiyorum nasıl bi antreman uygulamalıyım 3 km falan tam performans yokuşdan sonra kalıyorum.

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Antrenmandan önce bol karbonhidratlı beslen, mümkünse çift yönlü pedal kullan tabiikide daha çok bayır çalış :). Spor salonuna gidiyorsanda leg extension, leg press çalışabilirsin. Birde geçen farkına vardım çok kısa sürede 4-5 kilo verdim, artık daha kolay bayır çıkabiliyorum aklında bulunsun :).

• Beğen
Tepkiler: observer

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@mustafa şükrü yıldırım

çift yönlü pedal? spd ye geçmeyi düşünüyodum şunu beğendim.
(link)
ancak ayakkabı işi nasıl olcak 39-40 numara giyiyorum en fazla 50 tl decathlonda var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Yılmaz 45

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@emircan Başbuğ06

Bilmiyorum ancak çift yönlü pedal olayını kalpiyeyle çözdüm spd kadar etkili olmasada hemen hemen aynı işi görüyor.

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
ciğerlerimi geliştirmek istiyorum acaba nasıl bi antrman yapmalıyım ayrıca da demin nefes tutmayı denedim 43 saniyenin üstündeydi salise olarak 44 e yakındı işte 44 saniye diyelim yani sizce iyimi 98 doğumluyum kaç olmalı nefes tutman neden bilmiyorum ama su altında 1 dakkadan fazla nefes tutabiliyorum.ayrıca cst traveller 1.15 çok oatlıyor diyorlar acaba doğrumudur hemen asfaltta bile patlıyomuş bide 1.15le 1.50 lastik arasında çok hız farkı olur mu? şimdilik bu kadar :D

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
önce kendine çalışacak uzun ve mümkünse ilerisi düzlük bir yokuş seç bu yokuşta ortalama bir saat düzenli çalış, çalışırken hergün antrenmanı hemen hemen aynı saatte yapmaya gayret et, önce ısın sakın soğuk vücutla çalışmaya başlama sonra yokuşa başla her seferinde kendini biraz daha zorla yokuş bittikten sonra vitesi seriye al ve düzlükte biraz seri çevir böylece nefesin kesilmemiş olur. Kilometre saatin varsa zaman tut her gün yaptığın zamanları evde bir kağıda yaz. bir hafta sonra değerlendir kendini yeterli hissetmessen çalışmaya devam et ama bunun dışında düzenli antrenman yapmayı bırakmaman lazım.

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
km saati yok ancak bi kere parkurda 20 km yaptım km/saatten (saat tutmuştum) 28km/h ortalaması çıktı ancak sorun bisiklet hem 18 kg hem çift süspansionlu hem 2.1 kalın lastikli(havasıda az normal pompayla pek basılmıyor) ayrıca vites bozuk aynakol ve 2 de oluyor ben elimle 3 e alıp hep 3 te kullanıyorum arka viteste vites kolu ruble
1 1
2 2
3 3
4 5
5 6
6 7
7 7
bisiklet mtb 26 jant düz gidon ayrcıa hızlanınca ses çıkıyor kadrodan ve sanki maşa yerinden çıkcakmış gibi hissediyorum tekerler yerinden çıkcak gibi oluyor

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Bence sana bi bisiklet lazım dostum.Böylelikle kendini daha rahat ve güzel geliştirebilirsin :in:

• Beğen