antreman için yol bisikleti

Tepki
1
merhaba arkadaşlar , uzun zamandır mtbyi bırakıp yol bisikletine geçme isteğim vardı ve sonunda karar verdim.Artık mtbyi bırakıp yol bisikletince ciddi derecede performans odaklı sürüş yapmak istiyorum ve eğer kendimi yeterince geliştirebilirsem türkiye içindeki yarışlara dahil olmak niyetindeyim. Ancak şu sıralar bisiklete çok fazla para veremeyeceğim için 2. el bisikletlere bakmaya başladım ( mtb olarak sedona 731 im var ancak satmak istemiyorum açıkcası) belki biraz zorlarsam maksimum verebileceğim fiyat 800 tl gibi bir şey. sizin de tavsiyelerinizi almak istedim , sizce şimdi ucuz yollu bir bisiklet alıp antreman yapmalı mıyım yoksa biraz daha para biriktirip ve planlarımı 1 yıl erteleyip 2016 daki yarışlar için mi hazırlanmalıyım. düşünceleriniz neler?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Antreman çok daha önemli, Pinarello da alsanız kendi kendine gitmiyor.

En az 2-3 yıl düzenli antreman yapmadan yarışlarda fazla başarı beklemeyin.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Tepki
1
@Murat B.
zaten yarışlardan ciddi bir beklentim yok hocam sadece kendimi orada görmek istiyorum. Ancak tabiki çalışacağım öyle tek seferlik bir heves için yapmıyorum bunu
@ebubekir sözbir

19 yaşındayım

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@anıl şentürk

Anıl Şenturk o zaman sıze tavsıyem bısıklet almadan once Istanbuldakı bisiklet kuluplerını arastırıp bızzat antrenorlerı ıle gorusmenızdır. Sıze bısıklet almanızda da yarıslara hazırlanmanızda da yardım ederler.Belkı sızı test ettıkten sonra ( kendınızı on plana cıkarırsanız ve kondusyonunuz cok ıyı ıse ) kulupten bısıklet verırler.Vermeseler bıle yenı bısiklet almanızda yardımcı olurlar.Kuluple beraber antrenman yaparsanız hem bılınclı yapmıs olursunuz hem de eger kulube gırersenız masraflarınızı kulup karsılar.Buyukler kategorısınde basarı yakalamak için Murat abının de dedıgı gıbı uzun sure duzenlı antrenman + kondusyon yapmanız gerekıyor.Cunku buyukler kategorısınde cogu kulup katılmıyor.Sebebı ıse Torku ıle Lassa nın sıralamayı toplaması.Sezonun acılmasına 45 gun kaldı.Eger bır kulube baslarsanız bu yıl olmasa bıle seneye kadar duzenlı antrenman +kondusyonla ıyı bır form yakalarsınız.Tek rakıbınız Ahmet Örken ona gore :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Tepki
1
@ebubekir sözbir

önerileriniz için çok teşekkür ederim ,kulüp fikrini daha önce düşünmüştüm ancak kondüsyonum çok iyi olmadığı ve bi yandan okul olduğu için çok fazla kulüp taraftarı değildim ancak yinede bir kaç kulüple görüşeyim haklısınız. Tekrar teşekkür ettim

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@anıl şentürk

Yarıslara ferdı olarak gıtmek ogrencı ıcın bayagı masraflı olur.Yol parası ,otel parası,teknık ıhtıyaclar ... Kulube gırmeden mınımum 160 kmlık antrenman yapmanız da cok zor.Kulup sıze cogu anlamda yardımcı olur.Okul saatlerını de ayarlarsınız sorun olmaz.Bu arada ısınız cok zor benden soylemesı. :) :) Torku Buyukler kategorısınde sporcular 200 Km non stop antrenman yapıyorlar.Ona gore hazırlanmanız ,bacaklarınızın o kılometrelerı yemesı gerekıyor.Allah yardımcınız olsun.

Tepki
1
@ebubekir sözbir

evet farkındayım bu gerçeğin , torku katıldığı hemen her yarışta kürsü kapatıyor zaten(en azından benim takip edebildiklerimde) bu sıkı bir antremandan başka bir şeyle açıklanamaz

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@anıl şentürk

Bu bisikletlerle baslangıc yapılabılır
(link)
(link)

Tepki
1
@ebubekir sözbir

evet benim de incelediğim modellerdi bunlar , şimdi önerdiğiniz gibi bir takıma mail attım bakalım cevap bekliyorum onlardan olumlu ya da olumsuz , çok sağolun