Antalya'dan Adana'ya temmuz sonu gidilir mi?

Konu, Soru ve Cevap kategorisinde secere tarafından 4 Temmuz 2018 tarihinde paylaşıldı.

1. secere

secere Üye

Bisiklet:
    Giant
    Sponsorlu Aslında ben geçen sene ağustos ayı itibariyle Antalya'dan İzmir'e bütün kıyı şeridi izleyerek gitmiştim. şimdi ise Adana'ya gitmek istiyorum ama yaptığım araştırmalarda yolların çok kalabalık ve güvensiz olacağı, sıcağın çok kavurucu olacağı türünde yazılar gördüm.
    işim itibariyle gidebileceğim zamanlar yazın ortası oluyor :) bu konuda tavsiyeleriniz olursa sevinirim.

Berke Şahan, berberci ve Atasoy bunu beğendi.
  2. Atasoy

Atasoy Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum

Adı:
    ibrahim
    Bisiklet:
    Corratec
    @secere
    Antalya da yaşıyorsunuz Antalya - Alanya yolunu biliyorsunuzdur. Aşıri kalabalik ve çoğu yerde emniyet şeridi olmayan bir yol. Bence çok tehlikeli ve zevksiz bir rota.
    Bölgesel turculuk
    Şu yazımı okumanızı tavsiye ederim.

JusTiMe ve secere bunu beğendi.
  3. cazci

cazci Dört Mevsim Pedal...

Adı:
    MEHMET CEM SAYGI
    Bisiklet:
    Cube
    Gidilmez...Gidilirse ya güneş çarpar ya da dört tekerli teneke...

historiyst, kerem E, JusTiMe ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. Kamış Tornavida

Kamış Tornavida Daimi Üye

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Bu sıcakta Antalya'da mümkünse dışarı bile çıkmıyorum ben. Bisikleti de gün batımına yakın akşamüstü vakitlerinde sürüyorum. Böyle bir rotada tur yapacaksanız 10.00-17.00 arası bisiklet sürmeniz sağlığınız için oldukça zararlı olur. Bu saatler dışı da gece vakti o rota ne kadar emniyetli, bunu bilmiyorum.

Aytaç DİREK, secere ve nonsteril bunu beğendi.
  5. nonsteril

nonsteril Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Tern
    @secere eğer erken yola çıkabiliyorsanız bence zor olmaz. Erken dediğim en geç saat 6:30 da yolda olmak ve en geç 11:00 de ( hatta 10:00 ) günlük turu noktalamak. ( Ortalama 50 km olacak şekilde)
    Eğer devam edilecekse kalan kısmı 18:00-20:30 arasında yapmak şeklinde.

M.J., secere ve Ömer Murat bunu beğendi.
    secere

secere Üye

Bisiklet:
    Giant
    anladığım kadarıyla hiç bu tura çıkmamam daha iyi gibi :) geçen sene izmire giderken sabah 5.30 da kalkıyordum ama gün içinde de sürmeye devam ediyordum. beğendiğim yerlerde kalarak gittim. 2 gün kalkan'da ( kaputaş plajı çok hoşuma gitti), marmaris'te 4 gün ki daha da kalacaktım :) datça palamutbükünde 2 gün kaldım. yalnız hava dediğiniz gibi çok boğucuydu. hadi kendime bu kısmı, gün saatlerini ayarlayarak hallederim diyelim ama yollar dar, güvensiz ve kalabalıksa canımı sokakta bulmadım :) ... ilk amacım istanbuldan artvine karadeniz turuydu ama gün sayım kısıtlı olunca da ondan da vazgeçmek durumunda kaldım. bu yaz tur işi bana yalan galiba.
    vermiş olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim

berberci bunu beğendi.
  7. berberci cevap yazma izni bulunmayan üye

çadırla mı yaptınız konaklamayı?

8. Berke Şahan

Berke Şahan Aktif Üye

Adı:
    Berke ŞAHAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Adana' da sabah 6' dan sonra güneş yüzünü gösteriyor zaten.
    Hakikaten düşünüyorsanız yüklü çıkmayı -ki bir günde bitecek olay değil- sahil şeridinden 550 km yol yapacak ve toplamda 6500m kadar yükseklik kazanımınız (tırmanış) olacak. Olmayacak iş değil fakat herhalde tecrübe lazım. Benim aklımdan bile geçmez doğrusu. :)

nonsteril bunu beğendi.
  9. keremkucuk041

keremkucuk041 Aktif Üye

" Yapma , yanarsın "

Demek geldi icimden ...

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

secere ve Fatih Yasin Söndüren bunu beğendi.
  10. Aytaç DİREK

Aytaç DİREK Daimi Üye

Bisiklet:
    Canyon
    @secere yapma bu kötülüğü kendine.

11. uslsy

uslsy Marstan Katılan İlk Üye

Adı:
    Ömer Uslusoy
    Bisiklet:
    Cube
    Aman hocam Adana yanıyür... Bırak bisiklete binmeyi yürünmüyür bile.. Kişisel tavsiyem yazin hele bir de gündüz vakti bu işi girişme.

secere bunu beğendi.
  12. bhr42

bhr42 Daimi Üye

Adı:
    BUHARİ A.
    Bisiklet:
    Cube
    Bende Kurban bayramından sonra Ankara Şanlıurfa turu yapmayı düşünüyorum bakalım inşallah biraz serinler havalarda rahat ederim yolda.

secere bunu beğendi.
    secere

secere Üye

Bisiklet:
    Giant
    evet çadırla yaptım. ilk zamanlar çadır kamplarında kalıyordum. marmaris girişinde bisikletli bir çiftle karşılaştım. kendilerinin daha hiç kamplarda kalmadıklarından bahsettiler ki kampta kalmanın işin doğasına aykırı olduğu konusunda beni ikna ettiler :) sonrasında kendi belirlediğim yerlerde kaldım. sadece bodrum gümüşlükte bir eko kamp vardı. çok beğendiğimden bir orada kaldım.

antalya izmir yolu da azımsanmayacak yokuşlara sahip. coğrafya derslerindeki dağların denize dik olduğunu bizatihi gözlemlemiş oldum :)toplamda 1250 km yapmışım. ama adana yolu daha zorlu olabilir tabii. tavsiyeniz için teşekkürler

kıyı kesimleri haricinde bisiklet turu niyeyse bana çok güvenli gelmiyor. grupla dolaşmadığım için belki de gereksiz bir kuruntu :) belirttiğiniz güzergahı tek başınıza kat edecekseniz büyük tebrikler

berberci ve Berke Şahan bunu beğendi.
  14. muratokan

muratokan Aktif Üye

Adı:
    Murat Okan
    Bisiklet:
    Specialized
    İntihar etme niyeti varsa. Ve bunu dogal yollarla yapma gayretindeyseniz gidin. Ölmezseniz sayet aileniz eve almaz. Cunku taniyamaz artik sizi. Cunku karsilarinda simsiyah ve kafaya gunes girdigi icin yari catlak birini bulacaktir :)

secere, JusTiMe ve Cyclinq bunu beğendi.
  15. JusTiMe

JusTiMe Siyah Bisiklet Delisi

Adı:
    emre
    Bisiklet:
    Mosso
    Karadenizli olduğum halde bilirim ki Mersin ile Alanya arası arabalar için bile tehlikeli 1 yer olduğu bisikletliyi hiç düşünemiyorum bile... Ölmek için güzel 1 rota derim size sadece :(

secere ve Atasoy bunu beğendi.
  16. bhr42

bhr42 Daimi Üye

Adı:
    BUHARİ A.
    Bisiklet:
    Cube
    Benim için hiç sorun değil tek başına tur yapmak daha öncede bir kaç defa tek tur yaptım valla çokta zevk aldım.Ama iki kişi turlarımda oldu oda ayrı bir deneyim.Tek gitmek insanı daha özgür kılıyo bana göre..ARKADAŞIN ÇOK OLUR AMA ZOR GÜNÜNDE YOK OLUR... BENDEN SANA BİR AKIL AKLIN VARSA TEK TAKIL..

secere bunu beğendi.
  17. Fırat Ç.

Fırat Ç. Forum Bağımlısı

Adı:
    Fırat
    Bisiklet:
    Mosso
    Ben geçen sene Mersin-Alanya yapmıştım zorlayıcı ve güzel manzaraları olan bir rota toplam da dört kişiydik keyifli bir tur oldu vede zorlayıcı.Tavsiyem yanınızda bir kişi olursa güzel olur.

secere bunu beğendi.
  18. historiyst

historiyst Pedalşör ;)

Adı:
    Murat Hoca
    Bisiklet:
    Giant
    Yolların dar ve güvensizliği ile sıcak birleşince zor görünüyor ...

secere bunu beğendi.
  19. Mr. Bağlama

Mr. Bağlama Üye

Adı:
    Okan Karayas
    Bisiklet:
    Cube
    @secere yapabilirsin kardeşim ve fakat sabah çok erken kalkıp en geç öğlen 12 gibi bitirirsin çok iyi olur. O rotayı -6 derecede ocak ayında yapmıştık bir kaç deli arkadaş ve 6 günde bitirmiştik. Ciddi rampalar çıkıp iniyorsun ve şuan inanılmaz sıcak. Yinede yapabilirsin ama en sağlıklısı sabah erken saatlerde çıkmak ve öğlen noktalamak.

secere bunu beğendi.
    secere

secere Üye

Bisiklet:
    Giant
    Sponsorlu ocak ayında bir kere gazipaşaya gitmiştim. yeni yapılan yoldan gidip hemen arkasından geri gelmiştim. yolun devamındaki yokuşlarda öyleyse kolay parkur değildir gerçekten :) yalnız zorluk kolaylık benim için ikinci planda. turlardan o kadar zevk alıyorum ki, gün sonu kendimi denize attığımda aldığım hazzı anlatamam. geçen sene gittiğim günlük mesafeler yeri geldi 160 kmyi geçti ve arkamdaki heybede 3 kalın kitap ve dergiler bile vardı :) yanındaki gereksiz başka ağırlıkla bisikletim yokuş aşağı kurşun gibi gidiyordu :) ilk uzun turum olduğu için istifleme konusunda da büyük sıkıntılar çektim. yolda yüklerim çok hacimli ve ağır olduğundan düşürmeyeceğim diye tam bir huzurlu sürüş yaşayamadım. diyeceğim azmim iyidir :) ama sıcakların ve yolların güvensizliğinden dolayı sağlığımı tehlikeye atmam da çok doğru olmaz.
    ilgi ve alakanızdan dolayı gerçekten çok teşekkür ederim.

dediğiniz de bir yöntemdir ama ben kendimi biliyorum ki başlarsam duramam gibime geliyor :) sadece sıcaklar değil, tüneller veya yolların yeri geldiğinde çok darlaştığından bahsedenler oldu. araba sayısı da yaz mevsiminden dolayı fazla olunca gözüm yemedi :)

sadece yola odaklanarak müzik dinlemek gerçekten güzel. istediğin yerde durup kalkmak da cabası :)

1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat