Antalya

extremunction

Daimi Üye
Tepki
198
Antalya'da neler dönmeye başlamış anlayamadım, anlam veremiyorum ve anlamak da istemiyorum...

bu akşam bisiklete binmek isteyen varsa saat 18:00'de seleklerin karşısındaki parka gidip 10dk bekleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram
Scudo

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@kurt

güle güle. biz çalışanlarıda düşünseydiniz saati biraz daha geç vakte alırdınız ama herkes kendisini düşündüğü için bişey diyemem artık iyi yolculuklar şimdiden

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@Ercan Bayram

ercan sana her konustuhun konu ile kelimesi kelimesi katılıyorum her ne kadar birlikte sayılı gezdiysekte hiç kimse kimseyi yolda bırakmadı

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@BMX_rider07

dediğin gibi ben bu bisiklet sevdası yüzünden amcamlarla kavga ettim çünkü amcamlar futbol hastası detaya inersem amcamın oğlu 1990 lı yıllarda antalya spor profesyonel deydi ve eniştem şu anda antalya sporun başkanı neyse bu futbol türk insanına o kadar işlemiş ki herşey futbol üzerine spor toto iddaa gibi yani türkün gözü başka spor görmüyor ama artık bizede bu türk milletine bisikleti futbol gibi aşılamak düşüyo mesela spor bisiklet toto gibi şans oyunları falan:D ama bu futbolu türkün beyninden kazıyamayız işlemiş bikere tarışmalarda sınırda azcık tatlı azcık atışmalı kalpler kırılmadan gidiyor işallahta böle devam eder

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@honey

Ceren merhaba,

Todosk'a sözüm yok ama şıunuda belirtmekte fayda var. Antalya'da Bisiklet faaliyetlerinin merkezi Todosk değil.

Yanılıyorsam Todosk beni düzeltsin.

honey

Üye
Tepki
20
@bikerspoint

cumhuriyet meydanındakı ıstanbul sımıt sarayının oldugu bınanın solundan 50 metre devam edınce sanlı kebabın ustu
zemın kat dahıl 3.katta

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
@bikerspoint

Şevki abi ben konunun dışına çıktığımızı gayet iyi biliyorum ama yeri gelince de çıkmak gerek...

çünkü herkez yüzeysel olarak bakıyor
Eğer ki tüm pedal çevirenleri tanısa bana hak verecek
Ama Forumdan konuşmak daha kolayına geliyor...

Perşembe akşamı turlarına çağırdık forumdan herkesi
Madem forumdan iletişim kuruyorsun arkadaşım (Kurt)
bir tenezzül edip de perşembe turlarından birisine gelseydin bir görseydik tanışsaydık
sadece forumdan merhabamızla kalmasaydık...

Perşembe turlarını bırak
Şevki ustamın yanına 3 gün gidersen birsürü pedal çeviren kişi ile tanışacağına eminim...

Ama yok Şurda şöyle buluşalım haydi bekliyoruz gelmezseniz siz bilirsiniz şeklinde iki elin parmak sayısını geçersen iyi...

Madem herkesi toplamak tanışmak istiyorsun
Sayalım arkadaş kimleri bulursan kimleri bulacağını

sen bizden yardım iste biz yardım ederiz
ama sen şugün şuraya gelin dersen o iş zor!

Akdeniz üni. de Gökhan Akkoyunlu Hocamızı bul
Mail listesindeki kişilerin dökümünü iste %80 ini bulacaksın
Geri kalanlar için de yardım ederiz

Şevki abinin dediği gibi
Ceren merhaba,

Todosk'a sözüm yok ama şıunuda belirtmekte fayda var. Antalya'da Bisiklet faaliyetlerinin merkezi Todosk değil.

Yanılıyorsam Todosk beni düzeltsin.
tamamen katılıyorum...

bu bir cephe alma veya kişisel bir olay değil işin özü bu...

extremunction

Daimi Üye
Tepki
198
şu forum buluşmalar için araç olarak kullanılsa da bisiklet üstündeyken düşünceler paylaşılsa ne güzel olacak.

bu akşam gezintimi tek başıma yaptım, umdum ki sadece bisiklet ile alakası olan antalyalı dostları "forum bisikletseveri" olmak dışında faaliyette görmekti..

bir süre dolanıp daha sonra Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın Akdeniz Üniversitesi'ndeki ücretsiz konserine gittim..

hava gezinti için çok güzeldi ve çok şey kaçırdınız, emin olabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
yarınki gezi tam olarak nerede buluşulacak net bilgi verebilirmisiniz yetişmeye calışacağım

extremunction

Daimi Üye
Tepki
198
perşembe akşamı gezimiz kaldığı yerden devam ediyor. sınavlar nedeniyle birkaç hafta ihmal ettmiştim ama yine pedallamak üzere vs...

her perşembe olduğu gibi 18:00'da seleklerin önünde olacağım. gelecek olanlarla gidilecek rota belirlenip 18:30'da geziye çıkılacaktır.

gerekli ışık ve güvenlik önlemlerini almanız rica olunur...

grubun huzurunu bozmadan, tansiyonu yükseltmeden, gezi ve sohbet amaçlı gelmek isteyen herkes davetlidir.

Antalya'daki bisikletsevenler ve bisikletseverleri sadece forumda değil bisklet üzerinde görmek üzere yarın akşam bekliyorum.

sağlıcakla..

Tepki
71
@extremunction

Evet bende çok isterin sizlerle sürmeyi. ama ben kemerdeyim... sizin her turunuza katılım gösteremem ki... ama emin ol reklamla alakası yok... ben sadece kendi bilgilerim ve forumda gorduklerime dayanarak yazdım yazıyı... bizde pistlerde gorunmek için ugrasiyoruz sevgili extremunction ... yarışlar bölümündeki kemer yarışı için ugrasiyoruz... yani herşey bisiklet severler için. ama reklam girmesin diyoruz zaten... todosk a tepkim bu yüzden...

extremunction

Daimi Üye
Tepki
198
ah be sercancım, bu sözler sana değil, sakın yanlış anlama. kendine güvenen yarışlara gelsin diye bir iddiam yok, ben de normal bir kullanıcıyım, kimseyi düelloya davet etmiyorum.

alıntıda adı geçen topluluğun yeterince reklam yaptığını düşündüğüm için nükteli bir şeyler yazdım. diğer arkadaşlar da yanlış anlamasın ama Antalya'daki bisiklet kullanıcılarını ve sevenerini organize etmek tek bir topluluğa düşmüyor...

Biz de üniversite içinde bu sevgiyi aşılamaya ve ortak paylaşımlar yaratmaya çalışıyoruz ama yine de üniversitedeki pedalşör öğrencileri Perşembe Akşamı Gezilerine davet ediyorum. kimse kimseyi yönlendirmek zorunda değil ve katılmak isteyen kendi kararını verebilir. bu yüzden insanları suçlamak- birşeylerden mahrum kaldığını vurgulamak birşey ifade etmeyecektir.

ben de alet oldum şu anlamlandıramadığım yazılar dizisine...

yarın sabitleştiğini düşündüğümüz perşembe akşamı gezisi için kendi başlığına daveti yazdım.
Antalya'da bulunan, forumdan haberi olan ya da olmayan, arkadaşından duyan... herkes davetli..

ceycey

Üye
Tepki
18
İsim
Ceyhun Çubukcu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herkese merhaba,
ben de antalya da pedal çeviren bireylerden biriyim. yanlız şunu iyice kavrayalım, bu arada kimse cephe alma olarak algılamasın bu durumu, ercan arkadaşımızı buraya bu konuda yazı yazan insanlardan belki de en yakın olarak ben tanımaktayım. ve böyle konulardaki hassasiyetini de iyi bilirim. haklı olarak bazı durumları dile getirmek istemiştir kanımca kendisi.
sayın todosklu arkadaşım kimsenin ne yaptığını ne kadar pedal çevirdiğini bilmediğin insanları tanımadan bilmeden yargılama istersen.şart mıdır bir isim ya da bir lider eğer bisiklete binmek özgürlükse maksat birliktelikse ya da sadece bu konularda yetenekli diye yolda yanlız bırakıp gitmek. yanlızca şunu bilirim yol da kalan insan mekanik ustası da olsa yolda kalmıştır ve ekipteki herkes onu beklemek zorundadır. böyle yaklaşmayan insan topluluğu ekip olamaz zaten. gerekirse problemin büyüklüğüne bağlı olarak o tur iptal edilir. sabah çevirmeye başladığın adamla akşam geri dönersin. şimdi sana soruyorum seviyeli bisiklete binmek bunun neresinde ? . ben yol bisikletçisyim 1.5 saatte bitirmem gereken yolu niye 3 saatte bitireyim.seviye yaptığın kilometrede mi lider de mi yoksa arkadan çektiğin adamda mı ? bu zihniyeti güden bir yapılanmanın ne kadar ekip ruhu taşıyacağından kısmen şüpheliyim ben. bisiklete binmekten bahsediyorusunuz son 1 yıldır etrafınıza dikkatlice bakıp onlardan birine dikkatlice bakma fırsatını yakalamış olsaydınız bunu yazan insanla da ercanla da ve bu konuda eleştirisini getiren tüm insanlarla tanışmış olurdunuz.dolayısıyla nabzı yakından ölçerdiniz. öyle kolaylıkla bir anda buluşalım kaynaşalım diyorsunuz , hem de internetten, ve insan toplamayı ve devamlılık sağlamayı düşünüyorsunuz, bırakın Allah aşkına . yolda tanışılmamış bisikletçilik kanımca biraz "naylon" olmaktadır. ayrıca ben birsey daha sormak istiyorum.ben yol bisikletçisiyim tempom biraz yüksek bu durumda ben sizin "seviyeli - liderli" grubunuza aykırımı düşüyorum? ben bir kaya tırmanışıyla 1 ara ilgilenmiş biri olarak söylüyorum bu tırmanış değil ki lider olsun, artçı olsun emniyet alsın. yoldasın be kardeşim liderden hızlı gidiyorsam grubu yanlız bırakmıyorsam problem nerde , pardon unutmak zorunda kaldığımız kurallar kitabında... hep eleştirmekten bahsediyorsun yapıcı olmaktan bahsediyorsunuz ama ben burada pek yapıcılık göremiyorum pedal çeviren insanlardan biri olarak. olacakları size söyleleyim isterseniz ercan arkadaşımızında değinmek istediği gibi, bir süre sonra çevreniz de 5 ten fazla pedal çevirecek adam bulursanız kendinizi şanslı sayacaksınız. ben bu konuda "dışarıdaki biri" olarak problemleri dışarıdan çözebileceğimi düşünüyorum sanırım birkaç arkadaşta bu konuda aynı fikirdedir benimle. bana kalırsa 2 kural vardır bisiklet için ; 1.si özgür olabilmek 2.si ise sabah yola beraber çıktığın adamla akşam beraber geri dönmektir.tempoya göre katılımdan bahsediliyor geçmiş metinlerde sadece tempom yüksek diye o zaman benim bu gruba katılmamam gerekiyor, o zaman nerede kaldı grup olma bilinci . mantık aynı tempodaki insanları gezdirip dolaştırmak mı burada, bisikletçilikteki renklilik nerede kalıyor o zaman , pardon yine unutmak zorunda kaldığımız " kural kitabında" . bir de şunu söylemek isterim lütfen kendinizi "outdoor" diye tabir edilen konularda çok yükseklerde görmeyin,izmirde de çok başarılı bisiklet ve dağcılık kulüpleri mevcuttur, bunları da sakın kurallarınıza bağlamayın.

özetle bu işi birlikte yapmak istiyorsak kuralları biraz esnetmeliyiz, isim kulüp mekan kullanmaksızın. herhangi biri bir buluşma konusu açar ve katılmak isteyen katılır. kurallar birazda kitapta kalır.

benim mekanım mı ? bisikletin selesi...

herkese kolay gelsin..
ceyhun çubukcu

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Arkadaşlar birlik ve grup olarak tam nerede ne zaman buluşuyorsunuz,belki bende gelebilirim..o nokta yaa...:D ;)

inşallah bir gün oda olur..

Not..Arkadaşlar konu üzerindeki bazı mesajlar kaldırılmıştır,iyi ve güzel forumlar dilerim..

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Herkese en yakın olan
şehir merkezi sayılan Selekler Karşısındaki Parkta buluşuyoruz...

Kimseye de haksızlık olmuyor tam merkez ;)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ben gelemicem Hava fena bozdu, cok yag1yor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar konunun amacı antalyadaki bisikletçileri biraraya toplamak değilmi.

Evet herkezi biraraya toplamak kulağa hoş gelen bi fikir.

Ama bunu bi topluluğun yada bi kurumun yapması gerekmiyo .

Zaten her hafta perşembe turları oluyo .

Bu perşembe turları yaygınlaşırsa insanlar burada birbirleriyle tanışırlar kaynaşırlar ..

Hafta sonunda da herkez kendi programını yapar . Veya ortak rota kararı ile grup şeklinde tur yappılır .

Zaten bisiklette binen herkez tur sorumluluğunu bilir .

Bilmeyenelere öğretir .

Grup halinde turlarda

İla katı kuralar ile başında bi büyük olması gerekmiyo.

Bence

Öncelikle herkez kendi sorumluğunu kendisi alıcak.

Ortak rota , Ortak hız , Yardımlaşma vb. şeyler zaten kendiliğinden olması gereken şeyler .

Bu hafta hava yağmurlu perşembe turu olmaz ama haftaya

Gelebilenler gelsinler.

Perşembe turuna iş vb nedenlerle yetişemiyosanız biz hareket saatini değiştiririz .

İyi akşamlar.