Antalya Tünektepe (25 mart 2007)

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
Bu pazar Ender abi'nin yokluğunda antalya grubu küçük gruplar halinde farklı planlar yapınca ve bunların hiç biri bana uymayınca pazar sabahı tek başıma evden çıkıp Lara oteller bölgesine doğru pedallamaya başlamıştım, henüz 20km kadar gitmiştim ki Tarık aradı ve Tünektepe namı diğer Döner gazinoya çıkalım mı dedi. Ben de zaten tek başıma sıkıldığım ve uzun zamandır tünektepeye tırmanmadığım için hemen kabulettim. Tünek Tepe Antalya'nın batısında 618 m. yüksekliğinde bir tepedir. Yaklaşık 8km.lik zorlu bir tırmanış sonrası ulaşılan zirve üzerinde kendi ekseninde dönen bir restoran ve Bar bulunur (Halk ağzıyla buranın adı Döner Gazino olmuştur). Telefonu kapatır kapatmaz Lara bölgesinden şehrin diğer ucunda Tarık'la buluşmak üzere pedallamaya başladım, yanımda dijital kamera olmadığı için yol üzerinde oturan üniversiteyi birlikte okuyup bitirdiğimiz en yakın arkadaşlarımdan Kemal'e uğradım kamerasını ödünç almak için, o da gelmek istediğini söyleyince iki kişi Tarık'la buluşacağımız nokta olan migros'a doğru devam ettik. Orada Tarık'la buluşup yola üç kişi devam ettik, birkaç haftadır en az 14 kişi gezmeye alıştığımızdan üç kişi kalmak tuhafıma gitti doğrusu. Öyle ya da böyle keyifli bir hafta sonuydu, Ayrıca arabasıyla Tünek tepeye fotoğraf çekmek ve bizim keyfimize ortak olmak için gelen sevgili burak'a da çok teşekkürler, ilerleyen günlerde sayende çok daha keyifli geziler yapıcaz morukcum ;) Makinenin şarj sorunu yüzünden çok sayıda çekim yapamadık ama neyse, fotolarla başbaşasınız...

Çıkışa başlamadan önce ana yoldayız, sağdaki tepenin en ucunda Döner Gazino hayal meyal belli oluyor.
(link)

Nihayet anayoldan ve arabaların arasından kurtulduk
(link)

(link)

ara sıra tırmanmaktan sıkılıp iniş yapıyorum :)
(link)

(link)

Oldukça ağır olan bisikleti ve biraz da formsuzluk yüzünden kemal bitik durumda :p yüz ifadesine baksanıza
(link)

manzara eşliğinde küçük molalar veriyoruz, sonuçta kimseyle yarışmadığımızın, ve tek amacımızın bisikletin keyfini çıkartmak olduğunun farkındayız!
(link)

(link)

(link)

600küsur metreden antalya körfezi bi başka güzel
(link)

Ben de yorulmuşum canım:) kimseye söylemeyin, ne yazık ki sigara kullanıyorum
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Trafikteki belalılarımız araçlar bu yükseklikten bakınca ne kadar da zavallı görünüyorlar:p
(link)

Ben. valla daha yakışıklıyımdır normalde, ehhehe :p
(link)

ve benim kız, o hep güzel!
(link)

Günün finali
(link)

Tarık'ın arkadaşı Burak çok daha güzel fotoğraflar çekti yukarıda, eğer fırsat bulursa eminim Tarık da onları ekleyecektir, benden bu kadar, Pazar günü tekbaşıma sıkıntıdan patlamamı engelleyen Tarık, Kemal ve Burak'a tekrar teşekkürler, ayrım olmaksızın sadece BİSİKLET'in keyfini yaşayacağımız nice güzel günlerde buluşmak dileğiyle...

Scudo

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
dilek ve temennilerine aynen katılıyorum morukçum. ellerine sağlık uğraşmışın. burak ı yakalayabilirsem süper olacak fotolar ama bunlarda çok güsel:)
birde orası 800 metre diye biliyorum:)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Çok güzel bir pazar günü geçirmişsiniz. Antalya ayaklarımızın altında. Bu zevki bizlere yaşattığınız için çok teşekkür ederim.

Paylaşım için teşekkürler..

Sevgiler...

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
doga harika poz vermiş bence:) .çok begendim.mavi başka güzel duruyo fotograflarda.gezinizde süper.paylaşım için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: güray ve zazoo

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
arkadaşlar çok keyifli bir gezi olmuş gibi manzara ve resimler süper paylaşım için teşekkürler:)

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Arkadaşlar merhaba Ender abinin yokluğunu hissettirmediniz.Çok güzel zorlu bir çıkış olmuş.Doğa harika,yeşil ve mavi uyum içerisinde.Paylaşımınız ve güzel resimleriniz için teşekkür ederim...

mustafateke34

Aktif Üye
Tepki
89
merhaba, geziniz çıkışta zor olmuştur ama inişte bunun acısını çıkarmışsınızdır...bu pazar toplu bir gezi yapalım herkese uyarsa...kib...

serik'ten mustafa

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
Herkese teşekkürler, küçük ama keyifli bir geziydi, Mustafacım şimdilik pazar günü için bir plan yapmadık, Tarık'ın İzmir'e gitme ihtimali falan var, diğer arkadaşların planları hakkındaysa bilgim yok, bi değişiklik olursa seni haberdar ederiz, kendine iyi bak!

necod

Daimi Üye
Tepki
180
konur ve tarık arkadaşlarım bravo size antallyanın güzelliklerini her kes sayenizde gördü tırmanma biraz zor olnustur ama ınısını dusundukce kolay olmustur ender beyın yoklugunu hıssettırmedınız tesekurler

ctrl-z

Üye
Tepki
1
eee tabii çok güzeldi..biraz sıkıntılı anlar yaşadım tabi çıkarken... ama geziden 1 hafta önce galidonia feneri yürüyüşümüz vardı...rahatsızlanmıştım...ama eski dostla bi ter atıp...kendime geldim...viva bisiklet...merhaba bisikletforum..Aa bu arada ben kemal....Fotoğraflardaki bitkin yüz..ve fotoları çeken...

• Beğen
Tepkiler: zazoo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba sevgili arkadaşlarım

Gezmekten nete pek giremediğim için yeni gördüm gezinizi. Süpersiniz valla. Ben yokken çıkılamayacak yerlere, yani tandemle çıkılamayacak yerlere gidin, çünkü ben gelince tandemin gidebileceği yerlere gidelim.
Bende hep tek bisikletimle gitmek istemişimdir, Tünektepeye, bayağı zorlu bir çıkış yapmışsınızdır. Hepinizin ellerine ve ayaklarına sağlık olsun.
Hepinizi çok özledim. Yan yana olmayınca insan arkadaşlarının kıymetini daha iyi anlıyor. İyiki varsınız.

Hepinizi yanaklarınızdan öptüm.
Sevgi ve selamlarımla.

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
valla biz de özledik Ender abi, senin tandem birleştirici bi unsur oluyomuş sanırım tüm grup için, yokluğunda ufak tefek gezilerle oyalanıyoruz işte:)

Oooo Burak bey, hoşgeldiniz efenim! Minibüsle, bisikletle her zaman aramızda görmek isteriz seni, bu arada hoş sohbetin için tekrar teşekkürler!

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

sGonzales

Forum Demirbaşı
Tepki
462
Güzel gezi ayağınıza pedalınıza sağlık Beldibi'ne giderken o dağlara öle bir bakmıştım üzerinde olmak çok istemiştim ama fırsatım olmadı :( sizin sayenizde gezmiş oldum teşekkürler.

güray

Daimi Üye
Tepki
84
merhaba,döner gazinonun bu kadar panoramik,antalyanın üstten bu kadar güzel olduğunu bilmezdim.gerçekten de cennet gibi antalyamız.betonlaşmayı da eleştirmeden geçmeyeyim.bir de geziniz hakkında bir sorum olacaktı anayoldan kurtulduk dediğiniz yol hemen gazino tepesinin yanındaki yol mu yoksa başka mı yada başka tırmanma parkurları biliyormusunuz?iyi sürüşler

• Beğen
Tepkiler: Ozge Deniz

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
Evet gryars gerçekten dev bir beton ormanı gibi görünüyor şehir o yükseklikten, üzücü! Tünektepenin yanındaki yoldan bahsediyorum evet, Kemer yolunun araç trafiğinden sonra o tenha yola sapmak çok iyi gelmişti, gerçi Tünektepe ve çevresi de piknikçiler ve Döner gazinoyu görmek isteyenler yüzünden araç trafiği bakımından oldukça işlek, tırmanma konusunda öyle çok iyi ve istekli olduğumu söyleyemem, ama kalabalıktan uzaklaşabilmek için de genellikle o tip parkurlar bulmak gerekiyor, yeni yerler öğrendikçe sizlerle paylaşırız elbette!

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Çok keyifli bir gezi olmuş gibi manzara ve resimler süper paylaşım için teşekkürler

güray

Daimi Üye
Tepki
84
@zazoo

yanıt için çok teşekkür ederim zazoo...yazın bol bol gezeriz artık,birlikte de keşfedebiliriz.iyi sürüşler

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
harbor tiyırsssss şşştttttt
canım mangalcı kardeşim benim

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Paylaşımlarınız...için teşekkür ederiz işallah birdaha ki sefere birlikte çıkarız tünektepeye...herkese kolay gelsin....