Antalya-Kemer-Kumluca-Finike-Demre-Kaş

Tepki
1
Antalya-Kemer-Kumluca-Finike-Demre-Kaş hatta hızımızı alamazsak Fethiyeye kadar gidelim diyorum ben.
Yolda kaç km yokuş vardır nerelerde kamp yapılabilir hiçbir fikrim yok. Sadece bisikletle çıkıp istediğimiz yerde durup denize girmek sıkılınca kaçıp gitme fikri beni heyecanlandırıyor.
Bunun için bisiklet ve rota önerilerinizi bekliyorum ve katılmak isteyen olursa birbirimizi gazlamayı temenni ediyorum.

Scudo

apeironur

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Onur
Bisiklet
Cube
@yavuzadiguzel
Çadırımı götürür günlük 20-25 lira vererek kamp alanında kalır, duş, elektrik, wi-fi gibi ihtiyaçları da karşılarım derseniz Demre'de Andriake Camping ve Kaş'ta Olimpos Mocamp aklınızda bulunsun. Onun dışında cycleroute.org, strava, mapmyride.com vb. ile rota oluşturup güzergahın uzaklık, eğim gibi bir çok sayısal ve teknik bilgisine ulaşabilirsiniz. Kamp alanları dışında kafama göre çadırımı atmak isterim düşüncesi varsa yerleşim yerlerinin merkezlerini günlük rotanın son noktası olarak belirleyip, benzinliktir, jandarmadır, okul bahçesidir, deniz kıyısıdır görece güvenli olan denk gelen istediğiniz yere kurun çadırı. 10 gün boyunca pansiyonlarda kalırım düşüncesiyle çıkıp hiçbirinde pansiyona gerek duymadan çadırımda konakladım Temmuz başında. İzmir-Fethiye arasındaydı yolculuğum.

Günlük rotayı duruma göre 40, 50, 60 km olarak planlayın derim. Bir de sıcaklar... Malumunuz Akdeniz henüz kavuruculuğundan pek birşey kaybetmedi.

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
mükemmel bir rota ama çok zorlu arabayla 2 kere gitmiştim o güzergahı. bisikletle o sıcaklarda eziyete dönüşür bence.. ama kısa kısa uzun bir zaman diliminde eğlenceli olabilir.
ayrıca kalkan -kaş arasıydı sanırım kaputaş plajının olduğu kısımlar da yol çok dar otobüslerin mekik dokuduğu o kısımda tehlikeli olabilir.. dikkatinize

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
Kemer yolu biraz dar maalesef.Haftasonu olunca da trafik çok fazla maalesef sorun oluyor.Rota güzel.:)

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
İyi pedallar şimdiden güzel rotaya benziyor :)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Fethiye'ye kadar gitmiştim. Trafikle ilgili hiç bir sorun yaşamadım.
İyi yolculuklar
(link)

• Beğen
Tepkiler: apeironur
Tepki
18
İsim
Atilla Arıkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
7 ayda 40 kere Demre-Finike yada Demre-Kumluca yaptım.Müthiş zevkli

Hassim

Üye
Tepki
2
İsim
Haşim
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
7 ayda 40 kere Demre-Finike yada Demre-Kumluca yaptım.Müthiş zevkli
merhabalar hocam önümüzdeki hafta finike demre arasını geçeceğim. yol hakkında hiç iyi konuşmadı çevremdeki insanlar tavsiyeleriniz varmıdır. bir tarafı ucurum bir tarafı dağ şeklinde bir yol varmış.

• Beğen
Tepkiler: atillaarikan

Sametali

Aktif Üye
Tepki
697
İsim
Samet Ali Aygül
Bisiklet
Lapierre
Virajı çoktur,araçlara çok dikkat etmeniz lazım manzarası müthiştir çok keyif alacaksınız Finike’de yaşıyorum 150 kere geçmişimdir en az o yoldan bisiklet ile.😁

Hassim

Üye
Tepki
2
İsim
Haşim
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Virajı çoktur,araçlara çok dikkat etmeniz lazım manzarası müthiştir çok keyif alacaksınız Finike’de yaşıyorum 150 kere geçmişimdir en az o yoldan bisiklet ile.😁
çok teşekkür ederim günün hangi saattin de geçmemi tavsiye edersiniz araç yoğunluğu bakımından.

• Beğen
Tepkiler: Sametali

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Birkaç gün önce arabayla o yoldan geçtim. Bazı yerlerde çalışma var; ama çok değil. Hava çok sıcaktı bunu dikkate alın. Araç trafiği de pek seyrek sayılmaz, kazasız sürşler

• Beğen
Tepkiler: Hassim

Sametali

Aktif Üye
Tepki
697
İsim
Samet Ali Aygül
Bisiklet
Lapierre
çok teşekkür ederim günün hangi saattin de geçmemi tavsiye edersiniz araç yoğunluğu bakımından.
Finike-Demre arası için söylüyorum sabah çok erken saatleri tercih etmelisiniz araç yoğunlunu görmemek adına,yollar çok geniş değil zaten ama demre’den sonrası sıkıntı yok yollar geniş ama demre’den sonra kaş’a geçmeyi düşünüyorsanız şimdiden söyleyeyim rampası güzeldir 😁

• Beğen
Tepkiler: Hassim
Tepki
18
İsim
Atilla Arıkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam kusura bakmayın.Sağlık sebeplerinden pek foruma giremedim uzun zamandır.Araç her saat var ama sıkıntı yapacak bir durum oluşmadı bende.Genede dar olan emniyet şeridi içinde kalmak lazım.Yaz mevsimi yerine sonbaharda geçersen nispeten rahat olur.Sağlıkla kalın