antalya günlük gezi-tur güzergahı tavsiyeleri

İbrahim Eren

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Kron
arkadaşlar merhabalar öncelikle. 23 ağustos itibariyle antalya kurşunlu taraflarında tatilde olacağım. antalyayı iyi bilen ve antalyalı olan arkadaşlardan ricam; 10 günlük tatil sürem boyunca bisikletten kopmamak ve antalya bisiklet festivaline de hazırlık yapmak adına günlük 30-40 veya 50 km yapabileceğim güzergah tavsiye edebilir misiniz ? kurşunlu tarafında çok köy olduğu için köpek saldırıları çok olur diye düşünüyorum. araba arkası taşıyıcım var gerekirse belli bir mesafe araçla gidip tur yapabilirim. önerileriniz de bunu da dikkate alırsanız sevinirim. önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin
Scudo

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen hafta bende antalyadaki eve bisikleri götürdüm.Hurma bolgesinde oldugumuzdan guzel guzergahlar vardi.Ben daha cok çakirlar köyü, geyik bayiri istikameti ayrica ring olarakta hurma cakirlar uncalı olarak yaptim.Kopek yoktu bu guzergahlarda.

İbrahim Eren

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Kron
ozan bey teşekkürler. dediğiniz rota güzel gibi görünüyor. farklı rota güzergahları alabilirim arkadaşlar...

Tepki
1
Merhaba İbrahim Bey.
Bugün akşam saatlerinde o civarda bir rota denedik. Antalya merkezden çıkarken aklımızdaki Kurşunlu Şelalesine gidip, dönüş yolunda ara köy yollarından Düden Şelalesine, oradan da tekrar merkeze inmekti. Kurşunlu Şelalesinden çıktıktan sonra tekrar ana yoldan Antalya istikametine yaklaşık 2km. kadar gidip Yurtpınar sapağından içeriye girdik. İhsaniye Köyü ayrımından sola, Alaylı Köyü ayrımından sağa devam ederek Gökdere Köyüne vardık. Yüzeriz ümidiyle Aksu Çayı kenarına indik ama maalesef su yüzmeye pek uygun değil nehrin bu kısmında. Geldiğimiz yolu devam ederek Solak Köyü içinden Antalya-Mersin Yoluna çıkarak, Aksu üzerinden Antalya'ya döndük.
Rampa anlamında pek bir zorluğu yok. Yol üzerinde seraları koruyan (genelde bağlı) köpekler mevcut. Biz şehir menkezinden gelerek anlattığım rotada yaklaşık 80 km. yaptık. Siz Kurşunlu taraflarında olacağınız için belki bu rotayı ring olarak değerlendirebilirsiniz.
Umarım yardımı olur.
Bol pedallar...