Antalya Gebİz UÇarsu Parkuru Tamamlandı

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlarla antalya laura alışveriş merkezi girişinde cumartesi sabah saat 6:30 da buluştuk.bizim ekip şöyle:ceyhun perdelemeci,emre perdeye giren bende haritacı ve perdeci olarayolumuza koyulduk.perdeleme ise birbirimi çekmek içindi.daha seri gitmemizi sağlıyor.buradan kırcamii mevkinden 4 km ilerledikten sonra ilk trafik lambalarından sağa saptık buradan da aşağı yukarı 3.4 km kadar tekar sağa sapıp havalimanı alanya yoluna çıktık.parkurumuz gebiz uçarsuydu.tabii kısaları giyip çıktığımıza baköayın bisikletçi adam ilk 100 m falan üşür ama sonra ısınır.ama öyle olamadı çünkü daha güneş bile doğmamıştı.:D buradan tempolu bir şekilde gebiz mevkine doğru pedallar asılmaya başladık.ekşın grubu olarak.35 km sonra gebiz sapağına geldik.buraya 36 dk gelmişiz.tempomuzu düşürmemek için sapağın hemen yanı başında bulunan benziciden yiyecek içecek ikmalimizi yaptıktan sonra gebiz mevkine doğru rotamızı döndürdük.artık bu kısımdan sonra resim çekilecek yerler çıkmaya başladı.bu kısıma kadar çekmememin sebebi otoyol kenarında manzaralı yer yoktu.şimdiden söyliyeyim dedim.evet şimdi resimler :

solda ceycey sağda emre
(link)

(link)

ben ve emre
(link)

ceyhun ve ben

(link)
yoldan bazı kısmlar
(link)
emre gidiyor nereye kadar?:D
(link)
köylerden birisi hızlı geçmeye başladığımız için durup ismini çekemedim üzgünüm:mad:
(link)
evet inişli çıkışlı yollar başlıyor.
(link)
daha sonraki inişle devam eden kısımlar...
(link)
evet son anda çekebildiğim bir köyün levhası:D
(link)
ceyhun depara kalkmış ama yemezler onu geçicem:)
(link)
ve de geçtimm
(link)
tekrar yokuş başlıyor bu da ekşın demek
(link)
(link)
(link)
tekrar yokuş önümüzde beliriyor bakmayın sadece iniş yaptığımıza psikolojimiz bozulmasın diye sadece iniş başlangıçlarını çekiyordum:)
(link)

(link)
(link)
işte gebiz ama yolumuzu anca yarıladık daha da yolumuz çetinleşicek

(link)

ceyhun emreyi beklerken
(link)
(link)
işte yine emre arkada ama adamın suçu yok ne yapsın çalındı adamın bisikleti bizim yedek diğer bisiklete biniyor.anca alıştı.
(link)

Scudo

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
bir ekşın yokuşu daha
(link)

(link)

emre sprinte kalktı

(link)

yolumuzun kenarında tarihi kalıntılar ve mezarlar gözüme çarpıyor.

(link)
yolumuza devam ediyoruz
(link)
(link)

(link)

emre

(link)

ceyhun emreyi videoya çekiyor ben de seri fotosunu bi çekeyim dedim nasıl olacak diye?

(link)

(link)
(link)
(link)
ilginç bir volkanik tepe oluşumu
(link)
(link)
(link)
(link)

ve sonunda uçarsuya uçarak geldik resmen
ve benim makina artık biraz dinleneyim diyor
(link)
(link)
(link)
ben ne düşünüyorum aceba o zaman?
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
ve yine ben
(link)
emreyle ceyhun
(link)
bennnnn
(link)
su baya soğuktu zorla girdim bizimkiler girmeye korktu
(link)
(link)
(link)

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
safari turu biz geldikten 15 dakika sonra geli tam olarak 15 araç vardı
(link)
(link)
(link)
artık dönüşe 1 saat moldan sonra başladık.tam olarak 3 saate yolu katettik.1 saat mola verdik.65 km yol aldık düzeltme yapıyorum gökhan hocamız 90 km demişti.benim o zamnda dandik bi kilometre vardı.üzgünüm:mad:

emre tırmanırken

(link)
makinayı yere düşürdüm ekranı kırıldı.emre arkadışımıza verirken.o da sağlam tutamamış kırıldı ekranı.ne yapalım sağlık olsun
emre
(link)
(link)
ceycey
(link)
bende enfes manzarayı seyretmeden duramadım
(link)
dönüşümüzde yaklaşık olarak 3 saat dürdü.toplam 6 saat yolda 1 saaty mola olarak geçti.total aldığımız yol ise 155.62 km olarak belirlendi.parkur mükemmeldi.bir daha ki sefere makinamı yaptırdıktan sonra daha fazla fotoğraf çekicem.çekemediğim o kadar çok güzel manzaralar vardı sayısız ne yapalım sağlık olsun.yoldaki patlıyan lastiklerin sayısı belli değil .durduğumuz yerde lastik yavaş yavaş indi.benim.yedek lastiğe biraz hava basayim dedim sibop iğnesi pompayı çıkartırken fırladı kayboldu.diğer ydek lastiği taktım.akşam eve gelirken tekrar karalioğlu parkına girarken tekrar bu sefer ön lastik patladı.bir de o lastiği değiştirdim.aksiliklere rağmen mükemmel bir turdu.her şeye değerdi.inşallah havalar bozulmadan bir daha gitme şansımız olur.şimdiden bu mesajı okuyan ve cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.teşekkürlerinizi bekliyorum

T

Tuğrul

Misafir
Çok güzel fotoğraflar.Çok teşekkürler....

İki konuyu birleştirdim.Bilginiz olsun.(aynı konuya iki ayrı başlık açmayalım)

Selamlar

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
teşekkür akşam bilgisayar sapıymıştı o yüzden 2. konuyu açmıştım.çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: mstfa_gny

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
ben ne düşünüyorum aceba o zaman?
(link)

Merhaba Ertan'cığım
Sanıyorum, forumda bu yaz günü uçarsuda su olmaz orası kurumuştur diyen arkadaşı düşünüyorsundur.
Ya da Ender abimlerde gelseydi bu parkuru yaparlardı, diye düşünüyor olabilirsin.

Güzel bir parkurmuş. ben kendi adıma , önümde rüzgar perdem olursa bu parkuru rahatlıkla yaparım.:D Sadece son kaç km toprak acaba. Çünkü benim yarış bisikleti oaraları geçebilirmi, acaba.

Cumartesi günü sizle gitmediğimize Ercan ile pişman olduk,öğleden sonra bizde yola düştük sizi karşılıyalım diye. Ama uçarsu sapağını biz Serikte sanıyorduk. Seriğe geldiğimizde sizle telefonlaşınca sizin sapağı 20 km geçmiş olduğumuzu anladık ve geri döndük. Sizi bizi beklerken bulduk. Keşke bizde gelse imişiz. Zaten bizde o gün 100km yol yapmışız.
Beni Gökay :boese157: yaktı. O oraya gidemezsiniz deyince ben de sandımki çok profesyonel bir kişi gidebilir, ondan gelmedim.:boese157:

Geziniz ve fotolarınız çok güzel olmuş.
Kısmet bir dahaki sefere. Ama benim yarış gidermi acaba.

Bide sizin bisiler kaç km sürat yapıyor 35 km yi 36 dakikada alıyorsanız ben gene gelemem . Şu hesabı bir daha yapsanız.:eek:

Hepinize, neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Ertan resimler için teşekkürler...

Keşke Gökay ın lafına kanıp ta gelmemezlik etmeseyfik baştan sona beraber olsaydık...

Neyse artık sen istanbuldan gel gezeriz bol bol...

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
:mad: evet ender abi ayrıca ercan ve diğerleri için.istanbuldan gelince söz tekrar gideriz yol mükemmel.:D 2 yoldan da gittik.giderken dere yatağından dönüşte de arabaların gittiği diğer yoldan dönüşümüzü yaptık.yollar süperdi.hepberaber çıkınca birdahaki sefere saat 5 gibi buluşup çıkarız o zaman güne sığarız.zaten makinam kırıldı. fazla manzaraları çekemedim.hevesim kursağımda kaldı.yarın sabah çıkıyoruz.bu sabah babam arabanın elektrik tesisatını kontrol ettirmeye gitti.yarın çıkıyoruz en geç 2 hafta sonra dönerim

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Vaay ne güzel yermiş orası öyle. Su da buz gibi diyosun. Allaaaaaah tam bana göre. Atlıcam atlıcam çıkıcam, sonra bi daha atlıcam hiç çıkamıcam... Neden? Muhtemelen sıcak-soğuk olayından çatlamış olucam da o yüzden hahaha.:D O toprak yolların sürtünme kuvveti, asfaltların insanın yüzüne yüzüne vuran sıcağı yok mu ahh ahhh... Bravo iyi mesafe almışsınız...

Güzel fotolar ve paylaşımınız için teşekkür ettim...

• Beğen
Tepkiler: Ertan ABA

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
antalya'ya yolunuz düşerse her zaman bekleriz.gezilecek keşfedilecek o kadar çok yer var ki saymakla bitmez.tüm arkadaşları bekleriz.ulaşmak isteyenler mns 'imden ulaşabilir.
herkese seri pedallar.

• Beğen

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
doymadım doyamadım resimlere bakmaya arkadaşım dışarı çıkıp bisiklete binecem çok güzel resimler çok çok da koymuşşsunuz hel yeşillik ve suu süperrrrr teşekkürler

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Arkadaşlar ne fotoğraflar onlar öyle.Allah aşkına söylediklerimi kabalık olarak almazsanız eğer keramet siz güzel insanlardamı yoksa elinizde varolan makinalardamı?
Umarım çekimlerinizden bir arşiv oluşturuyorsunuzdur..

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
sağol dostum.çekemediğm o kadar çok mükemmel yerler vardiki vadilerin arasında makinam kırıldı o yüzden çekemedim. bunlarla idare edicez üzgünüm:mad: yinede sağol.tekrar sırf bu yüzden gidicem 2 hafta sonra

• Beğen

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
çok teşekkür ederim.elimden geldiğince fotoğraf çekmeye çalıştım.ama makinam kırıldı.:mad: 2 hafta sonra tekrar gitmeyi düşünüyorum. ozaman çekemediğim bir çok resimi çekmeyi düşünüyorum.seri pedallar dilerim.

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Umarım oraya geldigimde siz güzel insanları görme şansını elde ederim.Bu arada ekim ayı başları havalar oralarda nasıl?bir aksilik olmaz ise 5 yada 6 ncı günü

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Cidden tur güzel olmuş ve belki biraz yorucu...devamını bekliyoruz iyi eğlenceler...bu arada Ercan felan gelmemiş tura hayret...

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
bizim ekiple sizi bekliyoruz o zaman görüşmek üzere diyelim havalar şu an çok tatlı.o aralar da güzel olur tam gezme zamanlar ı.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Biz de az değiliz aslında yakınımızda olduğu için yer beğenmiyoruz :D

halbuki bizim burnumuzun ucunda olup da beğenmediğimiz yeri bulamayan tonla insan var :D

örnek verecek olursak çandır vadisi gezimiz...
biz birşey anlamadık o geziden...

Ama forumda resimleri görenler çok beğendiler...

Bizde mi gariplik var yoksa hakkaten güzel yerler mi :D

insan burnunun ucundakini sevmez ;)
millet denize yüzmeye gelir tatile
ben bu yaz 5 kez felan girdim denize :D:D:D

sanırım yakınımızda olduğu için verdiğimiz değer değişiyor...

• Beğen

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
evet dostum şimdi istanbulda yeni parçalarla çamlıca tepesinde ekşın yapıcam.bütün istanbulu görbiliyorsun.psikopat yokuşu var.resimlerni bi çekicem.tüm dolaştığım yerlerin.bye

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
cok güzel resimler ama orda olmak isterdim bende ... bi daha ki sefere beni unutmayın;)

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@yetkin

Ertan İstanbul ' dan gelsin , birkaç güne, kadar hayırlısıyla gelir. Gelir gelmez gidelim . Bu sefer bende gideceğim, Allah izin verirse. Geçen sefer onlar gittikten sonra pişman olduk gitmediğimize ve öğlen bizde arkalarından çıktık , onların dönüşüne ana yolda yakaladık.

Gelince hemen bir organizasyon yapalım ve hep birlikte gidelim. Sizlerin hafta içinde çalışmadığınız gün varsa haber verin hafta içi ya da cumartesi de gidebiliriz.. Tabi önümüzdeki hafta.

Bu pazar olmaz bu pazar geleneksel gezimiz var, hep birlikte oraya gideceğiz. Cem' e de haber ver , Pazar sabahtan akdeniz üniversitesinde 8- 8,30 da buluşuyoruz.Aşağıda da gezi duyurumuzun olduğu link var. Oradan haberleşelim.
(link)

Hoşçakalın.

• Beğen