Antalya - Dalyan

yakdag

Üye
Tepki
3
Selamlar,
15Temmuz da yıllık izine ayrılacağım ve dalyan da konaklayacağım. Fakat bunu muhteşem bir bisiklet gezisine çevirmek için Antalya üzerinden, Kemer, Olympos, Kumluca, Finike, Kaş, Kalkan, Kemer, Fethiye, Dalaman ve Dalyan olmak üzere 3-4 günlük (~360KM) bir yol ile gitmeye niyetlendim.

Daha önce bu yolu kullanmış olan arkadaşların deneyimlerini, önerilerini eğer kaldırlarsa kamp alanlarını, gezdilerse güzel yerlerini anlatmanızı rica edeceğim :)

Sevgiler.....

Scudo

yakdag

Üye
Tepki
3
buda tahmini yol haritam..
Ortaca dan sonra muhtemelen dalyan sapağı wardır.. :)

• Beğen
Tepkiler: Homer

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Yusuf,

Yolda görecek o kadar çok güzellik var ki, sen bu 3-4 gün işini boşver.
Yol seni nasıl götürürse öyle git.

Olympos, Çıralı - Yanartaş, Phaselis, Adrasan, Demre - Myra, Kekova, Kaputaş,
Ölüdeniz, Kelebekler vadisi, Kabak koyu vs. vs.

Dalyan'da 10 gün yatıp naapıcan :))

T

Tuğrul

Misafir
Yusuf çok sert rota seçmişsin.
Özellikle Fethiye dağları.....
Adrasana ve Çıralıya inersin ama çıkması bayağı zor olur senin için.
Adrasandan Kemer yoluna çıkarken çok sıcak günlerde araba nın bile harareti yükseliyor.
Seni orada 20 km lik sert bir rampa bekliyor.(sadece Adrasan ve Çıralı için)
Bu konuyu Pazar günü yada çarşamba gecesi Yüz yüze konuşalım.

Selamlar

yakdag

Üye
Tepki
3
Tuğrul abi,
elbette sıcağın, dik rampaların yola ilk kez gidio olmamın dertleri olacaktır.. ama göze aldım walla :D

konuşalım tabikiii.. deneyimleriniz benim rehberim olacak...

Sewgiler..

T

Tuğrul

Misafir
Sevgili dostum,
Sana yardımcı olabilmek amacı ile 4 adet resim koyuyorum.
1. ve 2. resimleri ben çektim.
Eğer 1. yolu aşabilirsen diğer 3 resimdeki güzellikler seni bekliyor.

Eğer www.wowturkey.com sitesine (forum) üye olursan güzergahınla ilgili bir çok fotoğrafa ulaşabilirsin.

Selamlar

yakdag

Üye
Tepki
3
şu deniz kenarında 1 gün kamp yapmaya karar werdim :D
sağol tuğrul abi, pazar (yada bu akşam) uzun uzun konuşuruz.

zor olacak sıcak ve rampalar yüzünden ama çok eğleneceim kesin =)))))

wowturkey e bakıyorum hemen ;)

(bu arada güzergah haritası ve imla hatasını düzeltmemdeki yardımından teşekkür ;) )

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Yusuf,

Antalya yerine kemer yol ayrımından başlamanı tavsiye ederim.
Yolun en gereksiz kısmını geçmiş olursun.
Böylece ilk gece Adrasan'da konaklarsın. Çıralı ve Olympos'u görmüş olursun.
2. gün yol zorlu bir çıkışla başlayacağından Kale'de kalırsın. Finike'yi görmüş olursun.
3. gün Kalkan'da kalırsın. Kaş'ı Kaputaş'ı görmüş olursun (Kale - Kaş arası yolu bilmiyorum, zor ise Kaş'ta kalırsın)
4.gün Fethiye'ye varmadan kısayol bulabilirsen Kelebekler Vadisi, Kabak koyu yaparsın. Ölüdeniz'de kalırsın.
5.gün Fethiye'de kalırsın.
6.gün Dalyan'a ulaşırsın.

Bu herşeyin yolunda gittiğini varsayarsak yapılabileceklerdir. Arada pilinin bittiği, vücudunun artık pedal çevirmeyi reddettiği zamanlar olacaktır. Bu da süreyi uzatacaktır.

Ayrıca arada bir dinlenme günü yapman gerekecektir. 6 gün üstüste yokuşlarla boğuşmak yeni başlayan biri için zor.

Gitmeden önce kendini sahil yolu dışında bir parkurda denemeni tavsiye ederim. İstanbul'da gideceğin parkura az da olsa benzeyecek yol olarak Polonezköy-Anadolu Kavağı-Anadolu Feneri Köyü rotasını deneyebilirsin, hatta ben de sana eşlik ederim.

Ayrıca yüklü bisikletin kullanımına da alışmak için bir kaç deneme yapmanı tavsiye ederim.

Gezi yazısını görmek için sabırsızlanıyorum..

• Beğen
Tepkiler: yakdag

reti

Üye
Tepki
31
Bu parkuru ( Manavgat-Kaş) 4 kez gittim. Çıralı'da 1 gece konakladım aynı pansiyonda. Çıralıdan Kaşa kadar olan mesafeyi 1 günde aldık. (Kaş'a gece 22 gibi girdik) Kumlucadan sonra başlayan çıkışlar bitmek bilmiyor ve güzel konaklama yeri yok. ancak sonrasında nerdeyse 10 Km lik süper bir iniş var. Hızın 60 larda seyrettiğini orada gördüm lastikler asfalta yapışmış yoldaki her çıkıntıyı hissediyorsunuz. adrenalin yüksek. yeterli antrenman yoksa bizim gibi kaşa zorlamayın geceyi finikede geçirin derim. (bu arada bir ara çıralıdaki pansiyonun ismini hatırlayıp yazarım size. orada kalırsınız. adam gece mangal yakıp bize tavuk ızgara yapmıştı. buyıl arabayla gittim tanıdı beni isimlerimizi not almış.) bizim turlarımız yaz sezonu sonu kalabalığın turstlerin çekildiği zaman. ekim sonu ve Kasım ayları.

yakdag

Üye
Tepki
3

Selamlar dostum,
Malesef iznimin ancak bu arada alabildiğim için busürede gtmek zorundayım,
Değerli deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler, o pansiyonun isminide bekliyorum, ama zaten çadırda kalmak gibi niyetim war. Zorlu olacak bir parkur, sıcak, rampalar vs. ama bunlara rağmen belkide yaşayacağım en güzel tatil olacak.

Saygılar

Tepki
28
merhaba..foruma yeni katıldım ama sizlerle tanısmak ve uzun parkurlara cıkmak benim için keyifli olacaktır yani anlayacağınız uzun yol istiyorum:)

Tepki
84
Arkadaşlar Merhaba;

Ben Muğla grubundan Mustafa hoca.
Antalya-Dalyan yolunu duyunca çok heyacanlandım. Çünkü bu yolu araba ile Muğla'dan Fethiye Karadere'ye kadar gördüm. Gidenlerinde anlattıklarını duyunca Can'la gidelim diye hayal kuruyorduk.
Tuğrul beyin uyarmasıyla biraz uyandım. Çünkü bizimde, benim mesleğimden dolayı Temmuz-Ağustos ayı dışında o yola gitme şansımız yok. Gerçi bu yıl için erteledik zaten.

Yakdag (Yusuf) arkadaşımızın gerçekleştirmesini dört gözle bekleyeceğiz. Ona Muğla grubu olarak başarılar diliyoruz. Arkadaşımız yazın gerçekleştirsin işallah bizde ara tatilde deneriz.

Sevgiyle hoşça kalın.
Mustafa Yeniçeri