Antalya-7 Ekim 2006 kemer tarafına Can Dede' yi uğurlama gezimiz.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba,

Sabahtan 8.30 da Can Dedeyi bıraktığımız misafirhaneye geldim. Can uyanmış bizi bekliyordu. Gökay' da gelince benim depoya gidip Can'ın bisiklet bakımına başladık.Baya bi uğraştan sonra sorunlar düzeldi .
Bizim eve kahvaltıya gittik. Ve işimiz bitince doğru Can' ın malzemelerini bisikletine yüklemeye Meterolojiye gittik. Eşim , ben, Gökay , Can' la birlikte Boğaçayında bizi bekleyen, Can' a eşlik edecek olan, gece yolculuğu ile Ankaradan gelen Akif' le buluşmaya doğru pedallara asıldık.
Boğaçayını geçince Akif ile de tanıştık, Oda hemen yola çıkalım . Yol alalım deyince yola devam ettik.
Yönümüz Kemer yönü, bizde onlarla gidebildiğimiz yere kadar pedal basıp, onları yolcu edip döneceğiz. Yolda 1. tünel dik rampa çıkışında Kumlucadan telefon geldi Muharrem karadağ aradı. Bende sizi Kumluca tarafından karşılamak için yola çıktım nerdesiniz diye. Tabi biz tünelden geri dönecektik, ama vazgeçtik. Refakat ettiğimiz arkadaşlarımızı Muharrem beye teslim edip dönme kararı aldık. 2 tüneli de geçtik. 2. tünel çıkışında bizim resmimizi çeken Muharrem beyi gördük . Kumlucadan bayağı bi pedal basmış . Düzlükte , onunla tanışmak için durduk. Yani Beldibi girişinde. Muharrem beyde samimi bir arkadaş. Forumdan tanıyoruz, onuda.
Durduğumuzda Can'ın ön lastiği fıss diye sönmeye başladı. Lastik, böyle yolları görünce ben ömrümü tamamladım demiş, sibopun kenarından delinmiş. Gökay hemen lastiği, yeni lastik ile değiştirdi. Bizde Can ve Akif ' i Muharrem beyin eskortluğuna devredip, Antalya' ya geri dönüşe geçtik. Can , Akif' e uzun yolculuklarında başarılar dilerim.
İlk defa Kemer tarafına eşimle pedal bastık. ve bizde bu uzun tur havasına kendimizi kaptırdık. İlk fırsatta Allah izin verirse bizde eşim ve bulacağımız dostlarımızla böyle uzun turlara çıkma kararı aldık. Hayırlısı..
Şimdi yol boyu çektiğim resimleri seçip atayım.
Sabahtan benim depo önünde bakım.
(link)
Can benim 1964 model bisikletimi görünce güneşe çıkarıp resmini çekiyor. Sakın satma diye tembih ediyor.

(link)
Bizim apartmanın önü önü
(link)
Can' ın bisikleti eşim bi deniyor .
(link)
Bu gün yelkenli yarışı varmış herhalde.
(link)
Konyaaltını falezlerden çekiyoruz.

(link)

Beach parkta paraşüt eğitimi varmış
(link)
Can ve Gökay
(link)

Akif'in akrabasının eczanesi önündeyiz
(link)
Benzincide bir küçük operasyon. Akif yeni aldığı lastiği hizalamadan takmış, söküp ayarlıyoruz.
(link)
yola devam. Can ve Akif' e ayak bağı olmaya başladığımız anda geri döneceğiz. ama bizde bayağı bir hızlanmışız.
Meşhur Sıçan adası. Adını adada bulunan tavşan iriliğinde ki sıçanlardan almış. Ben adaya çıktığımda çoğunu görmüştüm.
(link)

1. tünel rampasındayız , en önde biziz bizimkiler yok oldu . Meğerse Muharrem beyle telefonla görüşüyorlarmış.
(link)
bizimkiler bizi geçti tabi bu rampada kalkmak bir sorun. En arkada biz kaldık şimdide.

(link)

Tünele geldik. ama dışındaki uçurumla sıfır eski kemer yolundan geçeceğiz. Tünel içinden bisiklet ile geçmek , resmen ölüme davetiye demek.eski daracık yoldan manzara.
(link)
(link)
(link)
Eski yola kayalar düşmüş zorlukla geçiyoruz.
(link)
(link)

Bu tünel yapılırken bir dozer ve 2 karayolu işçisi aşağı yuvarlanıp kayaların altında kalmışlardı. Onların anısına bu anıt mezar yapılmış.
(link)
(link)
müthiş inişler çıkışlar ve 2 tüneli de geçiyoruz. ve beldiibi kavşağı Muharrem beyle buluşuyoruz.
(link)
(link)
(link)
Can'ın lastiği fısss dedi.
(link)

(link)
Muharrem Karadağ'ın bisikleti
(link)
Akif'in bisikleti.
(link)

Hepsiyle vedalaşıp ayrılıyoruz. Bizim dönüş yolumuzda bayağı uzadı. Nasılsa Muharrem beye devrettik, sevgili arkadaşlarımızı. İyi yolculuklar dileriz. Can arabaların arasından hala el sallayarak gidiyor. İnşallah , oda bizim onu sevdiğimiz kadar o da bizden memnun kalmıştır.
(link)

Bizim , artık aynı yolu geri dönmemiz gerek. En zoruda 2. tünelin içinden geçmek. Kelle koltukta , kılpayı arabalar arasında , çok tehlikeli bir şekilde geçiyoruz. Hiçbir araba, ışıklarını yakmamış, en az 100Km hızla, bizi de son anda görerek geçiyorlar. Başka yol yok mecburuz.

Antalya' ya dönüşün devamı az sonra.

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
2. tüneli zorlukla geçtik . Şimdi önümüzde bayağı zorlu, iniş ve çıkşlar var. İyice yorulduk.Arkadaşlarımızı yolcu etmemiz. ve Muharrem beye teslim etmemiz, onları fazla düşünmekten kurtardı , bizleri.
(link)
(link)

1. tünel ama içinden geçmeyip dıştaki uçurumlu yoldan geçeceğiz. İçinden geçsek zaten kesinlikle sağ çıkmayız. Burası az önceki 2. tünelden çok daha uzun ve karanlık.
(link)
(link)

(link)

Az önce kalabalıktık , şimdi 3 kişi kaldık.
(link)
Uçurum denize doğru korkunç dik.

(link)

(link)

(link)
1. tünelden iniş, muhteşemdi. Biz ağır iki kişi olduğumuz için , Gökay bize yetişemedi bile, yetiştiğinde, bu ne hızdı abi diyordu. Biz hiç pedal çevirmedik, o ise tam güç pedalla bize yetişememiş.tabi çıkışlarda da ona yetişmemiz , imkansız.

Konyaaltında biraz mola veriyoruz, çünkü hiç molasız geri dönmüşüz. Plaj boş denecek gibi.

(link)
(link)

Cam piramit parkında son molamızı verdik.

(link)

(link)

saat 17.00 gibi , neşeli, mutlu, yorgun, görevini yapmış insanlar rahatlığında, evimize geldik.

Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler ve de, güzel insan, Can Dede, gibi misafirler dilerim.

Hoşçakalın.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
ender abi çok güzel ugurlamışsınız can abiyi süper valla keşke bende olsaydım sizin gibi kıymetli insanlarla inşalah pedal ceviririm

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
biz yokken valla herşey oldu.mavi bisiklet falan.paso gezmişsiniz.ee geldik artık antalyaya bu hafta sonu turlarız artık:D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
çok güzel manzaraları olan bir rota..çok keyifli fotoğraflar :)

teşekkürler.

T

Tuğrul

Misafir
Gerçek bir misafirperverlik örneği.:)
Çok teşekkürler

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Ender abi Can DEDE arkadaşımıza göstermiş olduğun misafirperverlik gerçekten çok güzel ve saygı duyulacak bir davranış.Eşinizle beraber size ve diğer arkadaşlarımıza teşekkür eder saygılar sunuyorum.Can DEDE'nin bundan sonraki rotası neresi bizleri bilgilendirirsen memnun olurum.
Saygı ve sevgilerimle...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@hcan

Can merhaba

Benim için düşündüklerine teşekkür ederim. Şimdi Can Dede ile telefonla konuştum . Şu anda Demre ' de kültürel bir gezi içindeymiş. Noel babayı geziyormuş. Senin rota sorduğunu söyledim, Muğla' dan da geçecekmiş, ben sana onun telefon numarasını da sana ulaştırayım.

Can çok iyi bir arkadaş. Muğla' dan geçerken görüşebilirseniz, sen de anlarsın. Beraber pedallamanız bile onu çok sevindirir.

Şu anda Antalya' dan yanına katılan Akif arkadaşımız , ailesinde ki bir rahatsızlıktan dolayı Can'ın yanından geri dönmüş. Yani Can tek başına.

Sana , neşeli , mutlu, bol pedallı günler dilerim.

Hoşçakal.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Ender abi Can'ın telefon numarasını bana email atarsan veya msn'den yazabilirsen memnun olurum.Adaşım la pedallamak ve tanışmak beni memnun eder.Senin gösterdiğin misafirperverlik kadar olmasa bile ona elimden geldiği kadar eşlik etmeye çalışırım.
Saygı ve sevgilerimle...
msn:hcandemirel@hotmail.com

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
Antalya ya gelmeden önce haber vermediğim için nasıl pişman oldum bir bilseniz sizinle tanışmak çok güzel olacakmış neyse artık sizler muğlaya geldiğinizde tanışırız

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Tam nezle olduğum sıra denk geldi Can DEDE yaw :(

bende karşılamak isterdim...
hatta uğurlayacakları zaman Ender abi haber vermişti ama ben yatakta ter atmaya uğraşıyor dinleniyordum
iyiki de dinlenmişim ki Nezleden kurtuldum...

Ama bu güzel geziyi kaçırdım...
Sağlık olsun

Ertanım geldiysen turlarız artık ;)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
İnan ender abi aklım dönüşünüzde kaldı.Umarım siz güzel insanları yorup üzme delaletinde bulunmamışımdır.sizleri çok kardeşiniz sıkıca sarılıyor...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Ercan Bayram

sizlerle tanışmayı çok arzuladım lakin abim aradığında istemeyerek uyandırıldınız.Ğeçmiş olsun dileklerimi bir kez daha gönderiyorum.sevgiyle...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Cevap yazan arkadaşlarıma , çok teşekkür ederim.
Türk misafirperverliğini,duyarak, görerek, yaşayarak, öğrendik. eskiden kalan bir kaç gelenek ve göreneğimizi yaşatmaya , gücümüz yettiğince çalışıyorum.

Antalya' dan geçecek olan arkadaşlarımıza, yardım etmek, onlarla beraber pedallamak, her zaman içimde sönmeyecek bir ateş. yeterki geleceğinizden haberim olsun. Hiç birşey yapamasak bile, gelen arkadaşların yanında pedallamak bile bizler için bir sevinçtir.

Son örneği. Can Dede' ye çok birşey yapamadık ama, hiç olmazsa yanında pedallamamız, bile onu yanlızlığından kurtarıp, zaten neşeli olan haline biraz daha neşe katmış olduk. Gönül isterdi ki, gezisinin sonuna kadar beraber pedallamak, ama imkanlar. Yanlız Can Dede'ye teşekkür ederim. Bizlerin içine de bir gezi, bir tur , tohumları attı. İnşallah bizlerde en kısa zamanda bir tura çıkabiliriz.

Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
merhaba ender abi...cok güzel bi karşılama olmuş.haberim yoktu böle bişeyden zamanım olsaydı mutlaka gelmeye calışırdım.görüşmek üzre hoşkalaın:)

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Aaaa nası şaşırdım nası. Ben Can Dedeyi baya baya ak sakallı dede zannediyordum.:p Geçen bizim Murattan öğrendim. Tuz Gölü organizasyonunda beraberlermiş yanılmıyorsam. Ama ben nerden biliyim Can Abi'nin soyisminin dede olduğunu hahaha :D

Ayrıca okudum okudum fotolara yakından bakınca Akif Abi'nin de bizim Ankara tayfasından Akif Abi olduğunu görünce bir kez daha anaaaaa oldum.:eek: Yaw Akif Abi sen ne zaman Ankara'dan oralara gittin? Hiç haberimiz olmadı yahuuu.

Ayrıca Ender Abi her zamanki misafirperverliğini göstererek bizleri şaşırtmadı. Bir kez daha bisikletçiler adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Bisikletçilerde en çok bunu seviyorum işte. Kimse birbirini tanımadan anlayış gösteriyor, yardımcı oluyor, elinden geleni yapıyor... Tek bir ortak nokta var o da pedal çevirmek diyenlere inat bir çok alanda paylaşımlar oluyor ve çabuk kaynaşılıyor. Aşırı sosyal biri olarak şimdiye kadar bir çok gruba girdim çıktım. Hiç birinde bu kadar hızlı mesafe kat eden bir gruba rastlamadım. :)
Vay beeeah...;) Biz neymişiz...:cool: Tam gaz devam arkadaşlar...

• Beğen

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@KevSerSeri

slm kevseri arkadaş can dede yaşlı sakallı degil tabiki ütgüp mtb takımının en yaşlısı oldugu için biz ona candede diyoruz yani takma isim soy adı degil saygıdan diyoruz

• Beğen
Tepkiler: KevSerSeri

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@tour.de.frans

Merhaba

Neyi sorduğunuzu anlayamadım. Açıklarsanız, bilgi verebilirim.

Hoşçakalın.

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
Gezileriniz,Resimleriniz,Anlatımınız,Misafirperverliğiniz Çok Güzel Ender abi.. Teşekkürlerimi sunuyorum yazılarınızı takip ediyoruım..

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Cevat_Genc

Cevat' cığım merhaba

Gezilerimizi sevdiğine, takip ettiğine çok sevindim. Bakarsın okulun Antalya olur sende aramızda pedallarsın. Bizler çok seviniriz. Kısmet.

Görüşmek üzere hoşçakal.