Ant+ sensörleri telefon uyumları

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Arkadaşlar Günümüzde telefonlar bilgisayarlarla yarışıyor artık Bende samsung s9plus var ve ant+ bağlantıları da var aranızda kadans nabız için bu tarz yeni telefonlarla bağlantı kurup sağlıklı veri alabilen var mı ? yoksa illa garmin byrton mu almak gerekir ?

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sinanarmy Daha önceden bende telefon kullanıyordum (link) bu konuyu bir inceleyin. Bu tip bağlantılar pil düşmanı oluyor genelde uzun bir tura çıktığımda bana en fazla lazım olan şey telefon olduğu için km saati çok daha fazla işimi gördü.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Herhangi bir ant + sensörü görüyor telefonlar.. illa garmin veya başka bilinmiş marka olmasına gerek yok.. thisisant.com da uyumlu ürünlerin listesini bulabilirsiniz.. Ant + da bluetooth gibi 2,4 ghz bandında iletişim sağlayan bir protokol.. Bildiğim kadarıyla da direkt destek veren iki cep telefonu markası var.. Samsung ve Sony.. Sony'de de belli modeller.. İphone için bir adaptör gerekiyor.. Bluetooth platformu daha iyi olabilir..

• Beğen
Tepkiler: sinanarmy

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Benim aslinda sormak istedigim su ant+ baglantisi ile telefona veri aktarimi ne kadar saglikli yapilabilir? Hiz nabiz ve kadans sensoru ile baglandiginda illa strava yada runtastic gibi araci uygulama gerekiyor mu cunku su resimde ki gibi baglanti secenekleri var telefonumda ve cok asiri guc harcamayacaksa bu baglantilar ve verileri duzgunce aktariyorsa garmin yada byrton almaya gerek yok diye dusunuyorum

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ant+ bağlantısı sorunsuz bir bağlantıdır.

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
işin garip yanı bu listedeki sensörler pahalı ürünler ... sadece listedeki sensörler ile uyumlu ise telefon hız kadans nabız sensörleri 400 500tl ye geliyor..

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sinanarmy (link)

Bu sensörlerden 2 adet alıp birisi ile hız diğeri ile kadans bağlantınızı yapıp keyfinizi yapıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
@trainspotting35Tesekkur ederim bu set ile tel calisiyor uyumlu f
Diyorsunuz ama bunlari byrton 310 330 la falan kullanmak sizce daha mi mantikli yoksa telefonda yeter mi

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sinanarmy Bu sensörler hem Bluetooth hem ant uyumlu ben telefonda test ettim ama bende iphone olduğu için ant üzerinden değil bluetooth üzerinden test ettim. Ant üzerinden bağlantıyı igs10 cihazımdan yapıyorum sıkıntı yok.

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Ülkemizde uygun fiyatlı ant sensör bulunmuyo nasıl temin ederim bilemedim

Tepki
11
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar ant+ hız ve nabız sensörlerim var fakat samsung telefonda görme sorunu yaşıyorum.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
telefonun modeli nedir?

Tepki
11
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
790
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yakından denedin mi? genelde bilgisayara usb uzatma kablosuyla takıyorlar adaptörü

darksers

Üye
Tepki
75
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bağlamaya çalıştığınız hız ve nabız sensörlerinizin marka modeli nedir? Bir de genel olarak ant+ özellikli olan sensörler bluetooth bağlantısı üzerinden de bağlanabiliyor. Bu şekilde bağlanmayı denediniz mi? Telefonunuzda kullandığınız bir uygulama aracılığıyla mı bağlanıyorsunuz. Örneğin strava, wahoo v.s. buna göre yardımcı olmaya çalışalım.

Edit: telefonunuzda ant+ plugins service kurulu mudur?

Tepki
11
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bağlamaya çalıştığınız hız ve nabız sensörlerinizin marka modeli nedir? Bir de genel olarak ant+ özellikli olan sensörler bluetooth bağlantısı üzerinden de bağlanabiliyor. Bu şekilde bağlanmayı denediniz mi? Telefonunuzda kullandığınız bir uygulama aracılığıyla mı bağlanıyorsunuz. Örneğin strava, wahoo v.s. buna göre yardımcı olmaya çalışalım.

Edit: telefonunuzda ant+ plugins service kurulu mudur?
hepsi kurulu mio nabız bandı,magene hız sensörü bluetooth olarakta tanımadı açıkçası.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
754
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hepsi kurulu mio nabız bandı,magene hız sensörü bluetooth olarakta tanımadı açıkçası.
sensörlerin pillerini kontrol et. belki pilleri bitmiştir. samsung a3 2017 tlf ile ben sorunsuz kullanıyorum. hız kadans sensörü lifeline marka, nabız bandı decathlon ürünü.

darksers

Üye
Tepki
75
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karaomermustafa ile aynı fikirdeyim. Bende de samsung a50 var. Decathlon nabız bandı ve adını dahi bilmediğim bir hız/kadans sensoru sorunsuz şekilde bağlanıyor. Ben evde trainerda kullanırken wahoo elements üzerinden kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı olmadan bağlanıyor.

Tepki
11
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çözdüm sorunu arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: darksers