Anket nasıl açılır?

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Sayın yöneticiler ve arkadaşlar
birşeyi merak ettimde
Şimdi foruma üye herkes forumda istediği bölüme konu açabiliyor dimi?
Peki her isteyen anket yapabiliyor mu ?
ben anketin nasıl yapılacağını bulamadımda
bilgilendirirseniz sevinirim.

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Herhangi bir başlık altına mesaj atmak için tıkladığınız Yeni Konu seçeneği ile açılan sayfanın altına doğru, resimdeki seçenek vasıtası ile yapıyorsunuz.

(link)

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Çok teşekkürler Behçet abi
Kaç zamandır merak ediyordum
Öğrenmiş olduk

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
arkadaşlar anket nasıl yapılıyo yoksa sadece rütbelilermi yapabiliyo :bilmiom: :bilmiom:

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bisikletletçi52

Bu forumdaki bazı konuların bir soru ya da mesele hakkında oy kullanabildiğiniz bölümleri olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bu kısımlara “anket” denir ve şu şekilde oluşturabilirsiniz:

Yeni bir anket oluşturma

Yeni bir konu postaladığınızda, bir de anket oluşturma seçeneğiniz var.

Bu özellik soru sormanıza ve olası tepkileri görmenize olanak sağlar. Diğer üyeler diledikleri şekilde oy verebilir ve sonuçlar konu içinde gösterilir.

Örnek bir anket şöyle olabilir:

En sevdiğiniz renk hangisidir?

Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Sarı
Yeni bir konu oluştururken anket eklemek de isterseniz, sayfanın aşağı kısmındaki “Yes! Post a poll - Evet! Anket oluştur” kutucuğunu işaretleyin ve anketin içermesini istediğiniz cevapları ayarlayın.

“Submit” butonuna bastığınızda, sorunuzu ve içermesini istediğiniz cevapları belirleyebileceğiniz anket oluşturma sayfasına yönlendirileceksiniz.

Anketinize zaman sınırı da koyabilirsiniz. Örneğin anketiniz oylamaya sadece bir hafta açık olabilir.

Oylama ve Anketin Görüntülenmesi
Bir ankette oylama yapabilmek için, sadece istediğiniz seçeneği işaretlemeniz ve “Vote” butonuna tıklamanız yeterlidir. Oy vermeden önce “View Results “ butonuna tıklayarak o anki sonuçları da görebilirsiniz. Oylama tamamen opsiyoneldir. İstediğiniz seçenek için oy kullanabilir ya da hiç oy kullanmayabilirsiniz.

Bir kere oy kullandığınızda oyunuzu değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle oyunuzu dikkatli kullanınız.

(link)

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
yok herkez yapabiliyo şöyle yapılıyo ben yane yaptım :D

mesajını yazıyosun daha sonra aşağıda anketi işaretleyip kaç başlık istiyosan rakamı giriyosun sonra kaydet diyosun daha sonra anket seçenekleri ile ilgili bir sayfa gelecek karşına oradanda anket seçeneklerini düzenlersin ve ikinciye kaydet deyince anketin yayınlanır bu kadar :D

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
peki sonra o anket sonuçlarını nerede kullanıyosunuz:)?? Şimdi ciddi soruyorum verileri bilimsel anlamda kullanan arkadaşlar varmı acaba aramızda:?

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
bilimsel bi forum değilki bura bilimsel anketi olsun :D zaman bile ayrılmıyor çoğu zaman ama olsun canı çekmiş ben yaptım pek rağbet görmedi sonuca ulaşamadım yani teker patlayıncası sonra aldım levyeyi dedim sen ne tekerimi patlatıyon ula dedi sen kimsin dedimki bir zamanlar fakir ama gurulu kamyoncu o benim dedim bizde ööle yok dedi vay vay dedim hele dedim sen ne diyon ööle olmaz dedim :D:D:D:D:D:D:D

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
@tnt

bakın sorumu bidaha okursanız.ben sonuçlar neden bilimsel amaçlarla kullanılmıyor? diye sormadım yorumunuzun benle alakasını pek anlayamadım fıkramı o yazmış olduğunuz?

tunacalis

Aktif Üye
Tepki
150
Söyleninenler bir deneme yapmak istedim ?

abdbe
asjrer
anberı
akdske

Olmuyor !!!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tunacalis

1. konuyu siz açmadınız.
2. konuyu siz açsanız bile sonradan anket ekleyebilmeniz için ya mod. admin vs. olmanız gerekiyor yada ''edit'' zamanı dolmadan eklemeniz gerekiyorki bu konunun edit zamanı 2 yıl önce geçmiş :D