anket ve yorum bekliyorum aradaşlar...

hangi kadroyu seçmeliyim?

• mosso falcon

• sedona 761

• geotech race

• hiçbiri (neden?)

• Toplam katılım
    28

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
uzun süredir araştırıyorum fakat, seçim yapmakta güçlük çekiyorum. kadro yu birtürlü seçemedim. üzerine ekleyeceğim komponentlerle 13kg altında olmasını hedefliyorum. şimdi siz benim yerimde olsaydınız hangi kadroyu seçerdiniz?

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
mosso falcon kadroyu inceledim gayet süpewr bi kadro hafif ve hoş renkleri var tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: boreas

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
17,5inch mosso 1550gr.
geotech race 1550gr.
sedona 18inch 1600gr.
tabi bildiğim kadarıyla bu ağırlıklar.
mosso falcon
(link)

sedona 761
(link)

geotac race
(link)

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Bu kadroların hepsi aynı fabrikada üretiliyor (mosso) diye biliyorum,
benim tercihim geotech olurdu, hem renk hem fiyat açısından.

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
bunların içinde mosso bana cok çekici geldi.

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@Atacan :eek: :eek: :eek:
nası ya aynı fabrikadamı:eek: sahip oldukları açılar falanda aynımı peki? yanlış anlama ama, bunu neye dayanarak söylüyorsun? yani kaynak falan var mı? kulaktan duyma bilgilere göre geotechin kadrosunda mosso yazıyormuş ama ben inceledim böyle bişey yoktu:eek:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Geotech'lerin Mosso tarafından üretildiğini ben de duydum. Ancak ilk ağızdan aldığım bilgiye göre Sedona'ların Mosso ile alakaları yok. Benzer tasarımlar yanıltıyor ne yazık ki...
Bana sorarsan 3 kadroda birbirine çok yakın kadrolar. Seçimimi tamamiyle keyfime göre yapardım.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
sedona 761 derim ben.. ama görünüş olarak mosso falcon derim..

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar Adanada Mosso Falcon kadroyu birebir inceleme fırsatım oldu 14" yada 15" kadro galiba ve 1480gr felan geliyodu... Ayrıca geptech de Mosso tarafında üretildiğini bende duydum... Bunların içinde tercihin ya Sedona yada Mosso dan yana olmalıdır... Bu seçimde önemli faktör tabiki sana uygun kadro boyu seçeneğinin olup olmamasıdır tabi bide görünüş...

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Geotechler Delta Bisiklet tarafından Mosso'ya yaptırılıyor diye biliyorum,
mosso falconla, geotech race arasında renk dışında bir fark göremedim şahsen :)
Sedona konusunda Halil haklı alakaları yokmuş, bir arakadaşdan duydum ''hepsi aynı yerden'' diye, kadrolar arasındaki benzer noktalarıda görünce inanmıştım:brutal324
Geotech yada mosso sonuçta hepsi kaliteli ve hesaplı kadrolar,
hangisini alırsan al memnun kalırsın, rengine karar ver yeter bisikletin karizması o çünkü :)

wolverinewashere

Daimi Üye
Tepki
139
bende mossoyu görüntü olarak çok başarılı buldum
ama bence sana en yakındaki bisiklet bayisinden
en fazla servise ve bayii e sahip olanı seçmek mantıklı olur sanırım

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
yorum yapan arkadaşalara teşekkürler. geotechlerin mosso tarafından üretilmiş olmaları bir efsanedir sürüyor...
geotech kadro kullandım... kadro iyi güzel fakat, corratec kadar başarılı değil. aralarında hernekadar 500gram ağırlık farkı olsada, corratec te yaptığım manevraları geotech kadro ile yapamıyorum. dengeli bir kadro buna sözüm yok ama corratec kadar değil.
sedona ve mosso kullanmadım. bunlar hakkında yorum yapamam. yapmam doğru olmaz. mosso falcon ise görüntüsü çok etkileyici. google da arattığımda dünyanın birçok ülkesinde karşıma çıkıyor. diğer iki model ülkemize özel.
geotech ile mosso aynı fabrikada üretildiyse aynı açılara sahip ise 400gram ağır olsun derim açıları ve dengesi daha iyi bir bisiklet olsun derim. yani tüm bu modelleri eler corratec alırım.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
3 kadronun da ağırlıkları birbirine bu kadar yakınken en önemli kriter açılarının vücudunuza uygun olmasıdır.
2. önemli konu ise görüntüsüdür.

Görünüş açısından Mosso diğerlerine fark atıyor fakat dediğim gibi daha önemli olan açılarının vücudunuza uygun olması.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar bir de işin şu yönü var.
Sedona kadro kırılırsa veya başına bir zeval gelirse arkasında çok çok uzun süredir bisiklet piyasasına hizmet eden Aslı Bisiklet var.
Geotech kadro kırılırsa veya başına bir zeval gelirse yine Türkiye'nin en güçlü firmalarından birisi olan Delta Bisiklet var.
Peki Mosso'nun başına bir şey gelirse? :( Ben şahsen arkasında kim var bilmiyorum...

Sakın yanlış anlamayın, kadroları Adana'da Çağrı'yla beraber inceledik. Görüntüsü, tasarımı zaten tartışılmaz çok hoş. Gerçekten bir fark yaratmış. Sağlamlığına da denebilecek hiç bir şey yok. Ancak kadro bu, ne olur ne olmaz... Garanti önemli bir konu...

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
izmir de seda bisiklet satıyormuş. fakat garanti konusu tabiki önemli. garanti veriyorlar mı bilmiyorum. olur da bende kırılır:D sakınan göze çöp değer misali.:D

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
mosso falcon ağır basıyor. kadro beni çok etkiledi ayrıca. garanti konusunda ve daha bir çok detay konusunda seda bisiklete mail attım. bakalım sonuçlar ne olcak. sizlerle paylaşmaktan çok mutlu oluyorum:D

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
@HaliliOzturk

Mosso kadroları Bisan getirdi.Dolayısıyla Bisan garantisi altında.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ben de Mosso falconu Adana da gördüm ve çok beğendim, 14" olarak 1450 gr idi Kadir ustanın verdiği bilgiye göre. Geotech race i hatırlamıyorum ama mosso hidroform alın yapısıyla sed. 761 den üstün teknoloji olarak ve yine diğer hiçbirinde 14" olmaması nedeniyle tercih edilir boyunuz kısaysa. Garanti ve destek açısından da Sedona ve Delta şüphe duymadığım firmalar aynı zamanda. Bunların dışında Amoeba scud kadroyu da gözönüne almanızı tavsiye ederim...

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
teşekkürler hakan abi.
14inh mosso 1480gr.mış
mosso bisan garantisi altında 5yıl garantiliymiş. (yetkili kişi garanti belgesi verildiğini söyledi)
ama benim boy 188cm bu durumda normal olan 19inch fakat ben 18yada 17,5inch almayı düşünüyorum. amoeba scud kadroyuda düşünmeye başladım. tabiki alüminyum olanını...