Ankara'da Yol Bisikleti İçin Tenha Yollar

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Arkadaşlar merhaba,
Ben ankara etimesgutta oturuyorum..
Ordan ulaşabileceğim yol bisikleti için tenha yollar varmıdır varsa nerelerdir?
Bir ara Eskişehir ve İstanbul yollarını düşünüyordum ama otobüsle gidip geldikçe trafiği görüp afedersiniz acayip tırstım:eek: :Skull-175 o yuzden nereleri tavsiye edersiniz uzaklık sorun dağil yeter ki ankara içi olsun :D

Scudo

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@Tarık Kalkan

ya tabi olur da buralar buralara nasıl gidebilirim etimesguttan biliyormusunuz?
Birde ben ayaş yolunu da düşündüm ne dersiniz ?

Ali Akyol

Üye
Tepki
44
@Tarık Kalkan

merhaba...

Toluntaş'tan sonrsındaki yollar yol bisikleti için uygun mu bu gösterdiğiniz rotalarda?

Ben Eskişehir yolunda bisiklet kullanıyorum, genelde Temelli'ye kadar gidip dönüyorum, bu yolu kullanan başka yol bisikletli arkadaşlara da rastladım. 4cü şeritin emniyet şeridi olması ve sabah saatlerinde çıktığımdan dolayı rahatsız olmadan gidip geldiğimi söyleyebilirim.

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Eskişehir yolunda bende rastlıyorum... Genelde medeni insanlar bu yolu kullanıyor...

Ancak, tabii arasıra da olsa, bu yolu paylaştığımız, acar şöförlerde yok değil

Ben bir kere bu yolu kullandım, o da, DMO'dan Cepa'ya kadar...
temelli tabii bayağı bir mesafe... Nereden başlıyorsunuz?

Bu arada aman gözünüzü seveyim, fosforsuz dolaşmayın...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bende öncelikli olarak Eskişehir yolunu öneririm.Genel olarak trafik çok az ve bu yolu kullananlar sizi pek rahatsız etmezler. Polatlı hatta Sivrihisar'a kadar asfalt gayet kaliteli.. Bunun yanında Çevreyolu'da güzel ancak orasıda fazla tenha.. İstanbul yolu kurtboğazı barajı civarına kadar gayet güzel ancak sonrasında asfalt kalitesi biraz düşüyor. Yine de Kızılcahamam'a kadar yol gayet rahat.. Ayaş-Beypazarı yolunda uzun zamandır asfalt çalışması var. Bu çalışmalar bitene kadar bu yolu kullanmanızı pek önermem.. Samsun yoluda gayet güzel aslında ancak daha önce bu yolda bir iki şey yaşadım. Tabi her zaman olacak diye bişey yok ancak dikkatli olmakta fayda var.

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Ben zırhlı birliklerden sonraki bölümle armada arasında gelip gitmeyi düşündüm ilk başta ama yine eskişehir yolunda daha uzun bir seçenek de varsa (dönüşü rahat olabilecek şekilde) önerilerinizi bekliyorum

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@Tarık Kalkan

Teşekkürler
Aslında bu yolların hepsini deneyeceğim ilk eskişehir yolu olarak geçen ayaş'a yolumuz düştü hakikaten yolun yarıdan çoğu mıcırlı hiç uygun değil burası dışında her yeri denemeyi düşünüyorum.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Eskişehir yolunda mesela karpuz tepeye tırmanıp geri döneilirsiniz ilk olarak. Armada ile ümitköy köprüsü arası neredeyse o yoldaki trafiğin en yoğun olduğu kısım. Temelli tarzfına doğru trafik gerçekten çok az oluyor. Öyle pek egsoz gazıda olmuyor. Araçların çoğu çevreyoluna döndüklerinden genelde yol ayrımından sonra tenha oluyor yollar.. Ayaş yolu sanırım bu sene bisikletle geçmeye pek uygun olmayacak.

• Beğen
Tepkiler: Dizdar MERT

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@d.berkay

Çevreyoluna çıkmak nasıl olur orda da trafik çok yoğun olur mu açıkçası çevre yoluna hiç çıkmadım da oyuzden bilmiyorum

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Başka bir başlıkta yaşını yazmışsın. Bu yaşta tek başına çok uzaklaşmanı tavsiye etmem.. Çevre yolu çok tenhadır bu bazen zararlı olabilir.. Sana tavsiyem özellikle yol bisikletine yeni başlıyorsan bisiklet grupları ile takılman.. Kendine antreman yapabileceğin daha tecrübeli birilerini bulmaya çalışmalısın..

• Beğen

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Sanırım uzun mesafe de bir sırt çantası edinip, yedek iç lastik, bir el pompası, su filan bulundurmak gerekiyor... En muhtemel olay lastik patlaması, sonra zincir kırılması, gittiğiniz uzun mesafey, yürüyerek dönmekte oluyor bazen kaderde...

• Beğen

Ali Akyol

Üye
Tepki
44
@Ongun Yücesan

Sizin kullandığınız güzergah (DMO-Cepa) en çılgın trafiğin olduğu yer, ben oralardan araba ile geçerken bile çekiniyorum. Eskişehir yoluna Çayyolu'ndan çıkıyorum. formam zaten ışı ışıl :)

Ali Akyol

Üye
Tepki
44
@Ongun Yücesan

ilk bisikletli yıllarımda yaklaşık 9km yürüdükten sonra yanımdan asla ayırmadığım şeylerdir :)

Ali Akyol

Üye
Tepki
44
@Sedonaci_Baba

bence kullanacağınız en son seçenek bu olsun.. zırhlı birliklerden Eskişehir yönü çok daha güvenli ve trafik daha az. Aşağıdaki linkde Mesa koru sitesinden itibaren gittiğim yolun profilii ve diğer sayısal değerleri görebilirsiniz.
(link)

• Beğen

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Etimesgut'u aradan Bağlıcaya oradanda Eskişehir yoluna ve konutkente bağlayan bir yol var... Oradan hareketle iyi bir rota elde edebilirsiniz... Sanırım İncek'e, Temelli'ye en iyi geçiş yolu orasıdır...

Ali Gelir Yazdı ki:
Sizin kullandığınız güzergah (DMO-Cepa) en çılgın trafiğin olduğu yer, ben oralardan araba ile geçerken bile çekiniyorum.
Dediğiniz doğru, sürekli bisikletçi arkadaşları oralarda görüyorum,
Çoğunluk ile yol bisikletçisi oluyorlar, Dağ bisikleti ile de birilerini görüyorum...
Mesai çıkışına denk getiriyorlar, oda bir fikir, trafik bayağı yavaşlıyor o anlarda... Gene de çok tehlikeli...
Sürekli nasıl bir rota izlenir gibisinden bakıyorum, en çok korkutan, normal gitmeyen, makaslarla trafikte seyreden araçlar, spor otomobiller...
Köprü bağlantıları gene en kritik yerler, o zaman sanki karşıdan karşıya geçiyorsunuz...

• Beğen

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@d.berkay

Örneğin Ankara'da düzenlenen turlara katılmak veya kendim tur düzenleyip birilerini çağırmak gibi mi?

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Mertsr

Üye
Tepki
1
az önce birisi daha bahsetmiş bağlıca'dan; elvankent'te oturuyorum ben de ve bağlıca üzerinden mesa yaklaşık 14 km evime. etimesgut'ta istasyonun oradaki ana caddeden içeri girip, tegv'i ve stadı geçip dümdüz çıkılabilir bağlıca'ya da. çok rahat, henüz fazla kullanılmayan tenha bir yol.

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
bende elvankentteyim nerde oturuyorsunuz acaba belki ilerde beraber tur falan yaparız:)