Ankara

sametakca

Üye
Tepki
46
İsim
Samet Akça
Bisiklet
Carraro
akşamları ve pazar günleri organizasyon olursa gelebilirim etimesgut emirler

Scudo

Omar40

Üye
Tepki
0
İsim
Ömer
Bisiklet
Carraro
Yenikent/Sincan'da oturuyorum. Yeni bisiklet aldım ancak bu taraflarda kimseyi tanımadığım için turlara gidemiyorum, tur ayarlarsanız katılmak isterim. Hayırlı günler.

Omar40

Üye
Tepki
0
İsim
Ömer
Bisiklet
Carraro
Merhabalar hocam, acaba turları ne taraflarda yapıyorsunuz?

sametakca

Üye
Tepki
46
İsim
Samet Akça
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar etimesgut emirde oturuyorum akşam turlaması yapacak birileri yok mu

Omar40

Üye
Tepki
0
İsim
Ömer
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar ekleyin tanışalım, konuşalım tur ayarlayalım. Sincan tarafından olursa iyi olur...

Facebook Adresim: (link)

Hakanalkan

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Salcano
05535955791 arkadaşlar şu an için 4 kişiyiz iletişime geçelim ayarlama yapalım

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@ommemo

Ben kolumu kırdım 04 Haziranda :) o nedenle sezonu kapattık diyebiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

hamza06

Üye
Tepki
145
İsim
hamza t.
Bisiklet
Carraro
bende keçiörenden aslında iyi olur ramaandan sonra devam edıyo mu bide yaş kaç

pedallayalım beyler

bendaha yenıyım tecrube kazanmıs olurum hem

naptınız beyler pedallayacak birisini buldunuz mu ben tek pedallıyorum :) tek başınada olur

Eczacim

Üye
Tepki
0
İsim
Nuray
Merhaba Arkadaşlar
Yıl 2016 ve ben Yenimahalleden Eskişehir yolundaki iş yerime bisikletle gidip gitmemekte çok kararsız kaldım.
Bu arada bisiklet kullanmayı çok istiyorum.
Siz ne dersiniz?
Bir bayan olarak işe bisikletle gitmek ne kadar riskli?

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Eczacim eski bir konuyu tekrardan hayata döndürmüşsünüz, forum kurallarına aykırı bir durum mu değil mi bilmiyorum ama sorunuza cevap vermek adına bir şeyler yazayım öncelikle bana göre bisiklet toplu taşımaya göre daha konforlu ve eğlenceli, insanlar ile sıkışarak gitmek en nefret ettiğim şeylerden birisidir,sadece yaz tatili boyunca çalışacağım işime yaklaşık 2 haftadır bisiklet ile gidip geliyorum öncesinde 2 hafta boyuncada dolmuşla gidip geliyordum ve inanın bisiklete geçtikten sonra neden daha önce bunu denemedim diye kendime sitem ettim.Ancak sabah ve akşam iş çıkışı trafiği biraz sıkıntılı oluyor eğer bisiklete yeni başladıysanız o trafik sizi korkutabilir diye düşünüyorum en azından 1-2 gün deneyip kendiniz karar verebilirsiniz ben her gün keçiören subayevlerinden bahçelievlere pedallıyorum yaklaşık 11 km, git-gel 22 km civarı.Trafik konusunun dışında eğer iş yeriniz ile evinizin arası 5 km'den fazla ise kondisyonunuzun da normal bir insandan daha iyi olması gerekir ki işe gittiğinizde çalışacak enerjiniz olsun, yorgunluğunuz olmasın.Eğer bisiklete yeni başladıysanız 1 hafta boyunca her gün akşam antrenman yapıp kondisyonunuzu biraz toparladıktan sonra işe git-gel yapmanızı tavsiye ederim

Eczacim

Üye
Tepki
0
İsim
Nuray
Oncelikle Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için.
Almak istediğim fıstık şudur:
(link)

Çok kondisyonum yok.
Dediğiniz gibi yapmayı planlıyorum.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Eczacim Merhaba,

Öncelikle rotanız git-gel kaç km onu öğrenmek istiyorum.

Diğer tavsiyem ise almak istediğiniz bisikleti almamanız sebebine gelince 17kg ciddi bir ağırlık ve bir bayan olarak yanınızda çantanız olacağından ve bir şişede su taşıyacağınızı varsayarsak 20 kg'a yaklaşan ağırlık hem sizi zorlayacak hemde belki bisikletten soğumanıza neden olacak.

Ama illaki bu tarza bisiklet istiyorum 3-5 kg önemli değil derseniz 100 lira fark verip kesinlikle şu modeli öneririm :

(link)

Farklara gelince :

-Çok önemli olmasada diğer modele göre 600 gr. daha hafif.

-Boya kalitesi diğer modele göre çok daha üstün.

-Arka bağaja çantanızı sabitlemekte zorlanırsınız ve içinde telefon-cüzdan olan çantayı arkada, görmediğiniz noktada taşımak sıkıntı olur.Bu bisikletin sepeti çok daha pratik ve çantanız göz önünde olur.

Sepeti şu file ile tamamlayıp korumaya alırsanız gayet güzel çantanızı güvenle taşımış olursunuz : (link)

-Ayrıca bu bisikletin lastikleri çok daha güzel ve tarz duruyor rengi, lastikleri, ve tasarımı ile rahat binip inebileceğiniz güzel bir bisiklet.

Ama bu tarz bir bisikleti daha hafif bulamazsınız diğer hafif modeller ise kadro yapısı olarak rahatsız edici olur size tavsiyem ise önerdiğim Elops 320 olur.

• Beğen
Tepkiler: Eczacim

Eczacim

Üye
Tepki
0
İsim
Nuray
Bu kadar çabuk cevap beklemiyordum. Çok teşekkür ederim. Güzergahım fotoğraftaki gibi.
Screenshot_2016-07-30-22-00-29.png
Bu bisikletı secme nedenim, direksiyon yapısı sayesinde dik bir duruş sağlamasıydi. Ağırlık konusunda haklısınız.
Bu direksiyon yapısında daha hafif modeller hakkında başka tavsiyeniz varsa öğrenmeyi çok isterim.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
@Eczacim

Selamlar,

Naçizane öneride bulunayım ben de...

1. Öncelikle seçtiğiniz bisiklet şeklen çok güzel olsa de ağır ve muhtemelen çekiş sistemi zayıf bir bisiklet. Detay göremedim ama 6 vites dediğine göre en alt grup ve 14-28 ruble. Zaten ağır bir bisiklette biraz da kondisyonsuzsanız sizi oldukça fazla yorar. Bisiklet üzerinde biraz daha düşünün derim ve hatta katlanır bisiklet de düşünün derim. Yolda sorun vs olursa katlayıp taksiye atarsınız vs.

2. Rotayı araç güzergahına göre yapınca trafikle çok boğuşmak riski de beraberinde geliyor. Google map değil de Bikemap.net sitesi üzerinden rota çalışın, bu site genelde bisiklete göre ara sokaklardan veriyor rotayı. Mobil tel uygulamasının paralı sürümünde navigasyon da var.

3. Kondisyon geliştirin ve gerektiği durumda lastik değiştirmek pratiği edinmenizi de öneririm zira yol bu ne olacağı belli olmuyor. Katlanır bisiklet önermemdeki nedenlerden biri de bu tip durumlarda hızlı çözüm olması. Trafikte hızlı ve güvenli sürüş pratiği çok önemli; güvenlik için şartççç

Haftada 2-3 gün bisikletle Alemdağ-İçerenköy yapıyorum. İlk başlarda iyi bildiğim araç yollarından gittim. Bunun iyi tarafı trafiğe alıştım ama trafikte alışmak sizi riskten korumuyor. Er ya da geç bir kazaya karışacakmış hissi ile çok tedirgin sürüyorsunuz ve işin keyfi kaçıyor. Bu nedenle artık sokak araları olan rotaya geçtim yolum 3 km gibi uzadı ama risk epey azaldı.

Başarılar.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Eczacim Rahat sürüş pozisyonundan, gidon hakimiyeti ve dik oturma pozisyonundan dolayı hollanda tarzı bisiklet beğenmeniz doğru karar.

Dediğim gibi bu bisikletler aşağı yukarı bu ağırlıklarda ve hatta 19 kiloya kadar çıkan modeller mevcut Örnek :

Örnek verdiğim bu Tchibo - Hollanda bisikleti 19 kg ve 1199 lira.Bu açıdan bakıldığında bu modellerde Elops 320 16.4 kg ile çok daha avantajlı.

Ayrıca yukarıdaki arkadaşın katlanır bisiklet önermeside kesinlikle aklıma gelmeyen ve güzel bir fikir.Eğer katlanır düşünürseniz bütçeyi uygun tutmak isterim derseniz şu model uygun olabilir :

Ama bütçeyi 1500 lira civarına çıkarırım derseniz çok güzel Dahon yada Tern bulabiliriz.

Örnek :

Erdoğanlar bisiklet ise Ankara'da, aynı zamanda benimde şimdiki bisikletimi aldığım ve esnaflıklarını beğendiğim bir mağaza gidip yerinde inceleyebilirsiniz.

Ayrıca katlanır bisiklet gayet pratik ve güzel olsada hollanda tarzı bu bisikletlerin daha konforlu olacağını düşünüyorum.Tabi incelemek ve bisikletleri yerinde görmeniz gerek ayrıca ne istediğinize karar vermelisiniz, katlanır mı yoksa şehir bisikletimi.

Bu arada 8 git 8 gel toplam 16 km'lik rotanız çok tadında bir uzunlukta bu mesafeyi hergün yapmak hem ulaşım masrafınızı tasarruf etmenize hemde sağlıklı olmanıza yarayacak, bu kararınızdan dolayı sizi kutlarım, arkadaşlarınıza ve yakın çevrenize örnek olmanız dileği ile.

• Beğen
Tepkiler: Eczacim

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
Aklıma gelen trafikte işinize yarayacak bilgileri buraya da yazayım belki başka arkadaşlarında işine yarar
trafikte sürerken öncelikle tek elle arkaya bakarak en azından 1-2 saniye boyunca düz bir çizgi üzerinde dengeyi kaybetmeden gitmeyi iyice kavrayın çünkü caddelerde,kavşakların birleşme noktalarında vs. şerit değiştirirken,dönmek isterken arabalara tek elinizi kaldırarak gideceğiniz yöne doğru yol istemeniz gerekecek, bunun dışında kafayı hafif yan çevirerek omuz hizasından hafiften arkayı kontrol etme işine adapte olmanız gerekecek şimdi böyle yazınca biraz garip oldu anlayamamış olabilirsiniz ama şöyle anlatayım şimdi önünüzdeki araç sinyal verdi ve duracak sizde onu geçeceksiniz kafanızı tamamen arkaya çevirip bakmak yerine hafiften yana çevirip kısaca arkaya göz gezdirme olayı diyebiliriz.Ekipman olarak tavsiyeme gelirsek kask ve eldiven kesinlikle almalısınız (hiçbirşey sağlığınız ve canınızdan önemli değil + olarak trafikte şunu farkettim giyiminiz bisiklet için ne kadar uygun ise(sizi profesyonel veya bilinçli gösterecek şekilde) araçlar size o kadar fazla dikkat edip önemsiyor)bunun dışında terleme sorunu için decathlonda satılan pedli taytları kullanabilirsiniz, nefes alabilen ürünler olduğu için teriniz hemen kurur, iş yerine gittiğinizde ise normal kıyafetlerinizi giyersiniz, yine test edip faydasını çok gördüğüm şey ise bir düdük edinmektir,trafik polislerinin düdüğüne benzer bir ses çıkaran, kaliteli bir düdük alıp bisiklet sürerken boynunuza asmanız size çok büyük avantaj sağlayacaktır,özellikle 2 farklı yolun birleşim noktalarında trafik akarken yolun en sağına vs. geçmeniz gerektiği zaman düdüğü sesli bir şekilde öttürün hem araçlar sizi çok rahat bir şekilde duyar hemde trafik polisi var zannedip yavaşlayıp yol veriyorlar.Şimdilik aklıma gelen bunlar, sormak istediğiniz başka sorular var ise yardımcı olmaya çalışırım.İyi akşamlar

• Beğen
Tepkiler: etuusch ve Eczacim

Eczacim

Üye
Tepki
0
İsim
Nuray
Çok sağolsun arkadaşlar
Cesaretime Cesaret kattiniz.
Oldukça yardımcı oldunuz.
Bu haftaki planım belli oldu.

Bisikletteki istediğim özellikler ise
- canta tasimak icin sepet
- hafiflik
- rahat sürüş pozisyonu sağlaması

Almaya karar verdiğim bisikleti sizinle paylaşacağım.
Görüşmek üzere
Sevgiler...

Çok sağolsun arkadaşlar
Cesaretime Cesaret kattiniz.
Oldukça yardımcı oldunuz.
Bu haftaki planım belli oldu.

Bisikletteki istediğim özellikler ise
- canta tasimak icin sepet
- hafiflik
- rahat sürüş pozisyonu sağlaması

Almaya karar verdiğim bisikleti sizinle paylaşacağım.
Görüşmek üzere
Sevgiler...