Ankara

Tepki
5
Cumartesi günü bu yoldan güvenç göletine kadar gidip döndüm :D çok zorladı beni :) 30 + 20 km eve döndüm. İlk kez bu kadar uzunlukta tur yaptım. çok fazla rampa vardı. 5 dk da indiğim yolu 30 dk da çıkıyordum :D birazda yanmışım güneş kremi sürmeme rağmen :D ama fena değildi yol. birazda köpekler vardı.

Scudo

turky

Aktif Üye
Tepki
87
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kıymetli bisiklet sevdalısı forum arkadaşlarım size bir sorum olacak

hafta da 3 gün ankara eryaman dan anıttepede ki işime yol bisikletim ile gitmek mantık lı mı? riskli mi? bu risk alınır mı?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Cüneyt abi le konuş derim (Cüneyt Hocaoğlu) kendisi hergün eryamandan bakanlıklara işe gidip geliyor. Şu an tatilde ama foruma giriyor. özel mesaj atarsan yada konuyu okursa muhakkak yardımcı olacaktır.

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
2 yıl boyunca Eryaman'dan Cebeci'deki iş yerime haftada bir kaç gün bisikletle gittim. Şu an Eryaman'da oturmuyorum ama işe bisikletle gitmeye devam ediyorum. İstanbul yolu, trafiği yoğun bir yol ancak aynı zamanda geniş bir yol. Anadolu bulvarı bağlantısında dikkatli olmak gerekiyor. Onun dışında trafik kurallarına uyduğunuz, kask-eldiven gibi güvenlik ve aydınlatma, görünme ekipmanlarını kullandığınız sürece bir sıkıntı çıkmaz. Bahsettiğim 25 km yolu yolu otobüs ile 1 saat 15 dakika, aracımla 40 dk., bisiklet ile 55 dakikada alıyordum. Gördüğünüz üzere gayet mantıklı. sürdükçe de riskin azaldığını göreceksiniz. Vazgeçmeyiniz...

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Ben Haftasonları 2 gün Etlik Kızılay yapıyorum. Hafta içi mesafem daha kısa...

Bence de çok mantıklı...

• Beğen
Tepkiler: turky

turky

Aktif Üye
Tepki
87
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vakit ayırdığınız için çok teşekkürler arkadaşlar,

o zaman şimdi pedallamak vakti geldi.

Tepki
9
Bisiklet
Kron
Merhaba, Bende epey uzun bi süre Eryaman-Opera arsında bisikletimle gidip geldim. Yol gayet uygun ancak trafik kurallarına uymak gerekiyor, özellikle ayaş yolu bağlantı ve ayrımı araçların yüksek süratı nedeniyle oldukça dikkatli olmak gerekiyor. 25+25 günde 50 km iyi anrenman oluyordu. Şimdi iş yerim daha yakın olduğu için biskiklete binmek pek cazip gelmiyor. emniyetli pedallamalar.

• Beğen

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@turky

Ramazan dolaysıyla ara verdiğim işe geliş gidişlere Bayramdan sonra başlarım, beraberde gidip gelebiliriz, sabah trafik biraz yoğun (Şu an okullar tatil olduğu için biraz sakin) fakat 1 saat 15 veya 20 dakika da bakanlıklarda oluyorum. Görüşelim ramazan sonrası beraber pedallayabiliriz.

• Beğen

turky

Aktif Üye
Tepki
87
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar bugün gidip geldim,

gidiş 47 dönüş 49 dakika sürdü. özellikle akşam sıkışık trafik ekmeğime yağ sürdü :)) çok eğlendim. yalnız akşam trafiği egzost dumanı açısında biraz kötü oluyo her neyse çok iyi geldi hafta da 3 gün devam edeceğim,

• Beğen
Tepkiler: CandanC

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bisikleti iyi bi performanla kullanmak, çalışan insana zor... öyle iş sonrası 1-1,5 saat pedal çevirmeye çalışarak olmuyo ki bu iş...
e akşam da daha uzun sürülemiyo, hava kararıyo, insan önünü görmeden nasıl hız yapıcak kendini zorlıycak ki :S

o yüzden ben de (bir de benim işten eve dönerken ciddi yokuş var) en azından haftada 3 gün işe bisikletle gitme kararı aldım...

ama önce yağmurlar, şimdi sıcaklar derken erteledikçe erteledim bu kararı uygulamayı... pişmanııım :S

• Beğen

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@turky

birkaç kez gittiğinde tehlikeli noktaları öğreniyorsun zaten, sürekli trafikte olacaksan küçük bir ayna edinmen de faydalı olabilir, istanbul yolu eskişehir yoluna göre çok daha emniyetli...

• Beğen

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Ağabeylerim ablalarım, işe gidip gelmeye devam ederken yarın için Saat 20.00 da Güvenpark da buluşuyoruz :) PAB Ankara olarak umarım sizler de katılırsınız.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
PAB faaliyetlerine katılmak istiyorum...bu hafta da imkansız, umarım önümüzdeki hafta katılıcam ben de aranıza :)

• Beğen
Tepkiler: Koray06

korhanalp

Üye
Tepki
0
Merhaba,
bu bölgeye yeni taşındım ve bisiklet binmeye gayet uygun. Oturduğum yerden bisikletle mesa koru'ya gelmem 10 dak. alıyor ordan da eskişehir yolu üzerinden devam edebiliyorum. bu parkurda tek olmak hem sıkıntı verici hem de insan trafiğe karşı kendini güvende hissetmiyor. tacizde bulunan köpekler de cabası... Trek 4300 MTB bisikletimi bir yol bisikleti ile değiştirip daha uzun mesafe de sürmek istiyorum ama öncelikle bu bölgede birlikte bisiklet binebileceğim, eşlik edebilecek birileri var mıdır acaba? Tşk

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Merhaba arkadaşlar üniversite sebebiyle artık Ankara'dayım.Yaz kış demeden yol bisikleti süren arkadaşlarla tanışalım,pedallayalım.Ayrıca Bilkent'den de bisikletçi, bulursak iyi olur:)

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun Ali :) Hangi bölüm ü kazandın?

Gel sana mtb alalım.Ankara mtb ye daha uygun :)

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
@Ferhat Öz

Sağol abi bilkent siyasal geldi.Mtb alırız almasına da ben onu yine yolda sürerim:)Dediğin gibi Ankara'da daha çok mtb'ci var herhalde.Olmazsa ufak tefek bi mtb'de alabilirim iki bisikletten zarar gelmez.