Ankara'da işe bisikletle gitmek

Eczacim

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Nuray
Çok sağolsun arkadaşlar
Cesaretime Cesaret kattiniz.
Oldukça yardımcı oldunuz.
Bu haftaki planım belli oldu.

Bisikletteki istediğim özellikler ise
- canta tasimak icin sepet
- hafiflik
- rahat sürüş pozisyonu sağlaması

Almaya karar verdiğim bisikleti sizinle paylaşacağım.
Görüşmek üzere
Sevgiler...

Çok sağolsun arkadaşlar
Cesaretime Cesaret kattiniz.
Oldukça yardımcı oldunuz.
Bu haftaki planım belli oldu.

Bisikletteki istediğim özellikler ise
- canta tasimak icin sepet
- hafiflik
- rahat sürüş pozisyonu sağlaması

Almaya karar verdiğim bisikleti sizinle paylaşacağım.
Görüşmek üzere
Sevgiler...

etuusch

Üye
Başlık
0
Tepki
8
Bisiklet
Bianchi
Ben de Mamak'tan TRT binasına yakın iş yerime gitmeyi düşünüyorum bisikletle. Milletin araba kullanışına bakarak trafiğe çıkmaktan kaldırımdna gitmek daha mantıklı diye düşünüyorum. Ama viyadükte bisikletle geçilebilecek kadar alan yok. Bi de işe gidince duş alıp akşam tekrar aynı elbiseleri giymek nasıl olur çok düşündürüyor.

Tepkiler: dodurgalı_06

Burak_Cakir

Forum Demirbaşı
Başlık
38
Tepki
582
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
@etuusch

emniyet şeridi bisikletinizle sürüş yapacağınız kadar genişse orada sürünüz. eğer emniyet şeridi yok ise veya çok dar ise en sağ şeridi ortalayarak sürünüz . arkadan gelen araçlar korna çalsa veya taciz etse yasal hakkınız sürmeye devam ediniz. reflöktörlü yelek ve arka ışık takmayı unutmayınız

Karaduman

Bakdun olmayi bakma..
Başlık
1
Tepki
38
İsim
Çınar
Bisiklet
Salcano
@Burak_Cakir Hocam güvenilmiyor. İnanın bu ülkenin şoförlerine güvenilmiyor. %90'ı böyle. Çoğu sizin yasal hakkınızı, ulaşım tercihinizi falan dinlemiyor.

Daha bugün Sincan'da bir şoförle tartışmak zorunda kaldım. Adam hakaret ediyor, araçtan inip üstüme yürümeye çalışıyor, laftan anlamıyor. Tamam abi uzatma diyoruz, çok affedersiniz hayvanlık yapmaya devam ediyor.

Ben de işe bisikletle gitmeyi düşünüyorum ama güvenip yola çıkmaya korkuyorum.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Başlık
21
Tepki
14.211
İsim
ibrahim
Bisiklet
Corratec
@Karaduman
Bende bu tip salak sürücüleri anlamıyorum bir kaç dakika (bazen bir kaç saniye) yavaşlayamayacak kadar acelen var madem. Durup kavga etmeye vakti nerden buluyorsun.
Bunlar sanki trafiğe ona buna sataşmak için çıkıyor.

dodurgalı_06

Beyaz bisikletli prens
Başlık
2
Tepki
1.261
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@atasoy hocam, bu tip sürücüler cahil olanlar desem, ülkemizdeki ehliyetlilerin %95'ini kapsar cidden. Kime "Bisikletlilerin, bisiklet yolu veya emniyet şeridi olmadığında sağ şeridi kullanma hakkı var" desem, şaşkınlık içinde "Allah Allah" diye bi cevap alıyorum. Yani bu sürücüler bizim yasal hakkımızı bilmediği için bizi trafikte suçlu buluyorlar. Vakitlerini öldürüyoruz çünkü, katiliz(!). Sonra arabadan iner ve üstünüze hakaret ederek yürür. Siz kendi hakkınız olduğunu söylemeye bile fırsat bulamazsınız, çünkü o size fırsat bile vermez. Kenarda bu sürücüyü tutmaya çalışan abilerin arasından gelen 45 yaşlarında bir abi "yav gardeşim sen de gelmişin yolun ortasında pisilet sürüyon, bebeler bile galdırımda sürüyü yav" der. Etraftaki cahil halkın size attığı bakışı söylemiyorum bile... Sonra o ortamdan çıkınca sinirle enerjiniz, motivasyonunuz mahvolur. Öyle işte

Karaduman

Bakdun olmayi bakma..
Başlık
1
Tepki
38
İsim
Çınar
Bisiklet
Salcano
@dodurgalı_06 Şu yazdığınızın hemen hemen hepsini bugün yaşadım. Adam arabadan gerizekalı diye bağırıyor. Kavga etmek için aracı durdurup üstüme yürümeye çalışıyor. Sonra marketten bir adam çıkıp şoföre ''Bırak şu saygısızı gitsin'' diyor. Hakaret maruz kalan, saygısız damgasını yiyen benim. Haklı olan o. Adama bir dakika diyorum, şimdi yumruğu yiyeceksin diye karşılık veriyor.

O an gerçekten pedallamak falan gelmedi içimden. Bunlar bir tane değil ki.

gokberk88

Forum Demirbaşı
Başlık
3
Tepki
246
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
havanın yağışsız olduğu hergün türrkonuttan eskişehir yolu üzerinden kızlaya git-gel yapıyorum. 25 gidiş 25 dönüş. İsteyen varsa birlikte pedallayabiliriz.

Tepkiler: yusufgs3625

Burak_Cakir

Forum Demirbaşı
Başlık
38
Tepki
582
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
zamanla insanın sinirlenme duygusu köreliyor...

Yukarı Alt