Ankara'da Erdoğanlar Bisiklet gibi bir firma olmasına üzülüyorum!

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Erdoğanlar sattıkları ithal bisikletlerinde kar marjını çok yüksek tutuyorlar Ankara da ikamet ettiğim için onlardan alacaktım ama sonra düşündüm parayı sokaktan toplamıyorum dedim yurtdışı bağlantılarım sayesinde Trek 7.1 aldım bana 700 TL geldi tabiki gümrük ödemedim yurtdışından gelen birine getirttim diğer arkadaşlarında erdoğanlardan olan memnuniyetsizliklerini okuyunca diğer bisiklet ekip manlarının hepsini ebay dan aldım ....

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hizmet güzel fakat fiyatları gerçekten yüksek. Hele işçilikleri (tamir vs.) normal yerlerin 2-3 katı.

Tepki
27
Bisiklet
Kron
Ben Türkiye'de Euro ile alışveriş yapacaksam eğer yurtdışından daha ucuza alırım paşa paşa gümrüğünü öderim getirtirim. Ya da gelen biri ile getirtirim. Euro ile satış yapmak nedir yahu. Adamlar 2012 senesinde Euro bazında ithal ediyorlar. Euro atıyorum 1,5 TL. O ürünü fiyatı düşmeden 2013 yılında da Euro bazında satıyorlar. Euro 2,1 TL. Hem de üstüne laf işiteceğim!!! Yok artık ya...

Murat YIL

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar;

Aslında bu tarz şikayet, yazılar yazmak tarzım değildir. Ancak hizmet sektöründe faaliyet gösteren küçük çaplı bir limited şirketim olduğu için bu tarz şikayetlerin iş yeri sahiplerini silkeleyip, kendilerine bir çeki düzen vermelerinde ne kadar faydalı bir araç olduğunu da biliyorum.
Yorumlarınızı okudum.. Okurken emin olduğum tek şey hepinizin az çok bisiklet, bisiklet parçaları bilgisi olan insanlar olduğunuzdu. Ve bu bilgi birikiminize rağmen böyle sıkıntılar yaşamışsınız. Merak ediyorum acaba hiç bilgisi olmayan birinin ne yaşayabileceğini düşündünüz mü? Ben kendimden örnek veriyim. Haziran ayında artık spor yapmam ve sigarayı bırakmam gerektiğinin farkına vardım. ( 125 kg 15-16 yıldır gunde 1 paket sigara içen ve 10 yıldır duzenlı spordan uzak bir adamdım ) eşimle konustuk ve cocukluktan beri cok ozledıgımız bısıklet alarak beım sıgarayı bırakmam, spor yapmam ve kılo vermem konusunda anlastık. ( cocukken asıktım bısıklet surmeye )
Bisiklet suren ınsanların belirli bir kultur ve hayat gorusu olduguna ınanırım. Kendını gelıstırmıs, daha bılınclı ve hayata daha ıyımser bakan, duyarlı ınsanlar olarak gormusumdur her zaman. Belkı de bu dusunce bana hata yaptırdı ve hıc arastırma yapmadan Ankara'da bulunan bısıklet fırmalarını arastırmaya basladım. Ilk duragım EMEK Delta Bısıklet oldu. Benı ıyı karsıladılar. Guleryuzlu ve hos sohbet ınsanlardı. durumu onlara ızah ettıgımde bana "Abi eşin için hiç farketmez onun bir sıkıntısı yok ama senin kilo sorunundan dolayı bu bisiklet senın ıcın uygundur" dıyıp Cannondale Trail SL2 yi gosterdıler. evet harika bir bısıklet. Cannondale guvencesı ve ıscılıgı. Kabul edıyorum muhtesem bır bısıklet ancak 3500 TL fıyat verdıler. Esımın ıcın de bır bısıklet onerdıkten sonra temel ekıpmanlar dahıl 5500 TL gibi bir tahmını fatura cıktı. Bısıkletler hakkında o zamanlar hıc forum okumadıgım ve bılgım olmadıgı ıcın herhalde bu normal bır durum dıyerek aksam esımle konusmam su sekılde gelıstı...Esım 5500 TL fıyatı duyunca cıldırdı... Daha baslangıc sevıyesınde olan ınsanlar ıcın bu kadar pahalı olmamalı bu ıs dedı. Ben de esıme hak vererek bır baska bısıkletcıden akıl almak ıstedım. Ne de olsa artık benım ıcın DELTA bisiklet cahıllıgımı somurmeye calısan bır ısletme olarak guvenımı kaybetmıstı.
Ikıcı tercıh olarak Erdoğanlar Bisiklete gıttım. Durumu izah edip başlangıç seviyesinde bir bisiklet almak ıstedıgımızı soyledım. Bana Cube marka bır bısıklet onerdıler. ( bu arada bısıklet o kadar guzel gorunuyor kı... mevcut bısıkletımle hedefledıgım kıloya ulasırsam ılerıde kesınlıkle sahıp olmak ıstedıgım bır bısıklet orası ayrı konu ) Esıme de bır baska bısıklet onerdıler.. Erdoğanlar'dan elımde lıste ıle cıktıgımdaki tahmını faturam 3500 TL'ye ınmıstı.. Tamam dedım bu sefer oldu.. Delta benım cahıllıgımı kullanmak ıstemıs... Esıme soyledım. Esım tamam der gıbıydı. O da bılgısızdı cunku pıyasa hakkında. Ama aklımıza uzun yıllardır Izmır'de bısıklet kullanan bır akrabamız geldı. Ona danıstık. Bıze baslangıc sevıyesı ıcın bu kadar para harcamanın dogru olmadıgını, basıt bır bısıklet ıle baslayıp hem kondısyon saglamak hem de sokup takarak bısıklet ve parcalarını daha ıyı tanımak adına daha dogru bır yaklasım olacagını soyledı. Bıze carraro 224 veya 225 onerdı. Ben kendıme 225 esıme 224 aldım.. Ikısını toplamda 1500 TL'ye aldık ve gecen 15 gunluk sure ıcınde hıc pısmanlık duymadık.
Burada degınmek ıstedıgım konu 1500 TL'ye baslangıc sevıyesı 2 bısıkletı sorunsuz olarak alabılırken sırf ben kılolu bırı oldugum ıcın bana " abı sen kılolusun ancak bu olur" dıyerek daha pahalı ( muhtemelen donanımı o fıyatı hakedıyordur ama henuz ben bısıkletcı olarak o bısıkletı haketmıyorum ) modellerın tek tercıhım olması fıkrını asılamalarının yanlıslıgıdır.
Bısıkletlerımızın bakımı ıcın ( Erdoganlar ve Delta bızım guvenımızı en basında sarstıktan sonra ) Gungorler Bısıkletı tercıh ettık... O kadar ıyı ınsanlar kı.. durumu anlattıgımda gulumsedıler ve cok fazla yorum yapmadan " olur abı boyle seyler hayırlı olsun carrarolar baslangıc ıcın guzel bısıklet " demekle yetınecek kadar alcakgonulluyduler. Oysa bısıkletlerımızı onlardan almamıstık..

Su anda butun alısverıslerımı sadece Gungorler'den yapıyorum.. ayrıca keske daha once tanıssaymısım ve keske bısıkletlerımızı oradan alsaymısım dıye dusunuyorum..

Elbette yasadıklarımdan dolayı benım tercıhım..

saygılarımla..

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
İyi ya da kötü herkes yorum ya da yaşadığını yazıyor. Ben sadece 1 alışveriş yaptım onda da sıkıntı yaşamadım. Fiyatlarının bazı yerlere göre yüksek olduğu doğrudur ama onların da bir müşteri portföyü var ki ticaret hayatlarına devam ediyorlar.
Kendi aldığıma gelince V fren ayağı aldım Alivio takım. Öğlen siparişi verip parayı havale yaptım sonra telefon ederek siparişi yaptığımı parayı da havale ettiğimi söyledim. Ertesi öğlen kargom elimdeydi faturası ve sorunsuzdu. Tek alışveriş istatistik sayılmasa da yine de yazayım dedim.

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Alacağım 15 ürünü başka firmadan alacağım (1220.75 TL) tutuyordu. Müşteri memnuniyetine inanmayan firmaların hepsine tepki koymak gerek. Bu gün sizlere yarın bize.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu forumda bisiklet seçimi diye bir topik var burada dostlar bence birbirine kadro konusunda yardımcı olmaları lazım ,benim kadro large mtb 2008 karbon scale scott 30 dur boyumuzu ölçeceğiz,mtb kadrolar için konuşuyorum yol bisikleti kullananlar boyunun uzunluğunu verecek ve yol bisikletinin üst borusunun uzunluğunu verecek bunlar önemli ,
evet benim kadronun sele kilidinden ayna kolun orta noktasına olan uzaklık 48 cm dir bacak uzunluğum 83 cm, boyum ise 1.74 kol uzunluğu 64 cm dir ,5 yıl 4 üncü ayını dolduran bu bisiklet ile çok kereler 200 km ler devrildi, ne bel ağrısı ,ne bilek ağrısı ne de kıkırdak zedelenmesine maruz kaldım, doğru kadro önemlidir ,,,

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
bugün erdoğanlar bisikletteydim, burada dönen muhabbetleri anlattım. Ben insanlarla muhabbet ederken olabildiğince alttan alır herkese 10 numara davranmaya çalışırım, yaş ayırt etmem. Oraya da bu şekilde gittim 11 numara davranışla karşılaştım. Şimdi kişisel bazı durumlar oluşmuş olabilir ama oradaki insanları yakından gördüm hatta bu pazar onlar da ankaradaki protesto sürüşüne katılacaklar. Eğer bir yanlış oluyorsa size karşı, ya yoğunluktantır ya dalgınlıktandır ben o kanıya vardım. Fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim evet biraz pahalılar ama bir mala orada geçen parayı vermeyi göze aldıysanız bisikleti bilen insanlardan aldığınızı garanti edebilirim.
Biraz "lütfen" ve basit bir gülümsemeyle halledilemeyecek sorun yoktur diyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben devamlı erdoğanlar bisiklet'ten alışveriş yapıyorum ve daha hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Karşılaşacağımıda pek sanmıyorum çünkü adamlar bu işi biliyorlar. Fiyatlar ise biraz pahalı olabiliyor ama fiyat araştırması yaptığınızda birçok ürünün diğer firmalara göre uygun olduğun görülüyor. Kaliteli bir firma diğecek başka bişey yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
birbuçuk sene evvel erdoğanlardan bir müşterilerinin bıraktığı ikinci el karbon kadro aldım giant marka.. ömür boyu garantisi var dediler. kadro kırıldı.. dükkana götürdüm resmini çektiler 1 ay sonra aynısının sıfırını verdiler...ahmet usta ise yol bisikleti teknikerliği konusunda sayılıdır. özellikle teker dizilimi konusunda bence mükemmeldir. 10 sene evvel onun dizdiği teker setini tepe tepe kullandım sıkıldığım ve teknolojik olarak daha iyisi olduğu için değiştirdim. bir ay öncede internet sitelerinden fren pedi sipariş ettim. yanlış gönderdiler. gidip değiştirmek zorunda kaldım. demekki internet hizmetleri çok iyi değil. her firmanın kötü yanları vardır. iyi yanları da vardır. Bu forumlar içinde geçerli, bu forumun iyi yanları eski olması ve üye sayısının fazla olması. Ama her firmaya aynı mesafede olduğunu söylemek zor. rekabet eşit şartlarda olursa karlı çıkan firma sahipleri değil biz bisikletçiler oluruz.. birde forum güvenilirliğini yitirirse hem firma sahipleri hem de biz bisikletçiler kaybederiz.. çünkü bu forum sadece satış ve tanıtım amaçlı değil. trafikte katledilen arkadaşlarımızın hesabını sorup bisiklet yolları için baskı oluşturmak için başarılı bir platform..Bence Erdoğanlar bisikletin eleştirilmesi gereken nokta Ferhat Bey e 48 saat geç gönderilen 70 liradan ziyade geçen ay trafikte hayatını kaybeden odtü öğrencisi için yapılan eyleme yeterince destek vermemesidir. Delta bisiklet gerek minibüs gerekse bisiklet ile eylemi desteklemiştir.. bindiğimiz dalı kesmeyelim.. iyi forumlar

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@kayhan

Kayhan bey beni neden mesajınıza katıyorsunuz anlamış değilim. konu benim konum değil, ben konunun orta kısımlarında başımdan geçen bir olayı bire bir anlattım sadece o kadar.merak etmeyin hepinizden fazla alışverişim olmuştur bahsi geçen firma ile. ben burada yaptıkları basit teknik hataları yazmaya kalksam roman olur. sonuçta bir firma diye bahsetmedim bile. en son yaşadıgım olay canımı çok sıktı forumda paylaştım.bana ne isteyen beğenir isteyen beğenmez isteyen eylemleri destekler isteyen desteklemez kimsenin özeli beni ilgilendirmez .Adımı bu tip durumlarda kullanmaz iseniz sevinirim.Benim başımdan geçen olay ile yazdıklarınızın hiçbir alaksı yok.Forum sadece eylem platformu oluşturmak için veya bisiklet yolu için olmaz. ben 3 senedir yüzlerce insana binlerce konuda yardım ediyorum ,yüze yakın tur anlatımım var onlarca teknik konu anlatımım var ama mevcut bisiklet yollarını sevmiyorum ve desteklemiyorum diye kötü adammıyım şimdi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kötü biri değilsiniz ve sizi eleştirmiyorum. yanlış anladıysanız özür dilerim. bisikletçilere yapabileceğiniz en büyük yardım onların hayatta kalmasını sağlamaktır ve bunun yolu da bisiklet yollarının yaygınlaştırlımasıdır. yöneticisi olduğunuz forumunda bu yollara katkısı oluyor.. ama daha çok olmalı. ve bisiklet firmalarını eleştirirken ağırlık bisiklet kültürüne verilen destekte olmalı diye düşünüyorum...

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Yaz başı gibi almayı planladığım bisikleti araştırırken bu sayfaya düştüm yorum atmadan'da bırakmak olmaz:D.Bir ay önce Slx göbek seti almıştım Erdoğanlar'dan telefonla aradım Lütfü beydi konuştuğum kişi hadi jant örüm bazı parçalar işçilik pahalı vs.... ama çoğu parçada gayet uygun ki adam sana malı bir günde gönderiyor hemde ücretsiz kargo ile.İlgi alaka 10 üzerinden 10.Türkiye'de kaç mağaza yapıyor böyle bir işlem illa belli bir kotayı aşacaksın ondan sonra ücretsiz mal gelecek.Birde Shımano'nun şubesi her halde:D bazı shımano parçalar çok uygun fiyatta.Ayrıca bulunduğum yerde Slx göbek fiyatına baktım ki aldığım göbeklerle arasında 100 150 kağıt fark vardı.Orta-Üst segment bisiklet düşünüyorum onu'da Ankaraya gidip Erdoğanlar'dan almayı düşünüyorum...

toganbugra

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Herkez kazansin arkadaslar firmalarimiza destek unutmayin yilin 6 ayi is yapmiyorlar yurtdisi degil yurt ici secelim

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
Ben de Nisan ayında large bdden kask sipariş etmiştim medium gönderdiler. Aradım tamam iade edin large gönderelim dediler. Ya tamam ama nasıl oluyor da dikkat etmiyorsunuz ne kadar kazanıyorsun da bu kadar hata yapabiliyorsun be kardeşim. Neyse gönderdiler ürünü. Bir kaç ay sonra abime bisiklet bakmak için erdoğanlar bisiklete gitmiştim. Orda içeri girdiğimde benzer bir muhabbetten ötürü patron elemanları fırçalıyordu. Dünyanın kargo parasını veriyoruz diye.

Fatih Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Scott
Yenisini gönderdilerse sorun hallolmuştur kızmaya gerek yok böyle hataları herkes yapar. Önemli olan hatalarının arkasında durup ürünü değiştirmeleri. Ben başka bi bisikletçiden forma almıştım bi üst bedenini gönderdiler, iade edince de kargo parasını tekrar bana ödettiler. Çok sinirlenmiştim o dönem açıkçası uğraşmak da istemedim. Bidaha da alışveriş yapmadım zaten.

Ayrıca konuyla ilgili, fiyatları bu kadar kafaya takıyorsanız sezon başı almayacaksınız. Bu giyim ürünlerinde de böyledir. 10 liralık maliyeti olan ceketi sana 50 liraya satarlar sezon sonu 20 liraya düşer. Çoğu ürünü de Türkiyede yine en ucuza Erdoğanlarda bulunuyor. Özellikle kask fiyatları bana uygun gelmişti yakın zamanda bir kask aldım. Herşeyi de yurtdışından getirtemeyiz, gerçekçi olmak lazım.

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
@toganbugra

Yurtdışında daha ucuzken yurtiçinden almak delilik

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
sitedeki giro ionos kaskı sipariş verdim. açıklamalarını okuyunca hatta fotoğraflarına bile roc loc 5 sistem fotoğraflarını koymuşlar açıklamalarda gayet güncel olsa olsa 2011 in kaskı olur bu dedim. güvendim siparişi geçtim elime öyle bir kask geçti. 1 yıl kullandığım kask daha yeni daha temiz daha çiziksiz. ve 2007 model roc loc 4 kutusu yok yedek padleri yok. şok oldum. roc loc 4 inanılmaz berbat bi kilit sistemi çift el kaskı sıkmak imkansız nerdeyse. aradım dedim nası böyle bişiey olur. Mehmet açtı vay iade et ne yapalım yanlış olmuş kusura bakma e kardeşim ben bütün hafta sonu kask bakmayı bırakmışım 3 günümü yedin. neyse tamam dedik erdoganlar bisiklet yapar normaldir. iade gönderdim. 1 hafta doldu kartıma para yatmadı. aradım bugün yemediğim azar kalmadı. biz bankamayız yatırdık paranı ne bilelim. şuan sizin canınıza kast etmemem için hiç bir sebep yok. canınızı alırım. bu sebep den adam vururum. girer yatarım. haysiyetsizliğin bu kadarı olmaz. iade ediyoruz diyemi sen beni kandırmışsın bir şey dememişim enayi yerine koydun bir şey demedik hayırdır. Allah cezanızı versin İnşaallah. başımı belaya koyacam vallahi.

• Beğen
Tepkiler: ismail eren