Ankara_İstanbul 1.Gün 180 km

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Derya Keçeci tarafından paylaşıldı.

 1. Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ankara –İstanbul
  Birinci gün Ankara-Bolu 180 km.
  Sabah 06:30 da kalktım.Dün akşam yemek işini abarttığımdan,pek kahvaltı edemiyorum ve bu hiç iyi değil.Olsun,alışkınım buna.Dakikalar hızla tükeniyor;ya da ,bir yıldır hayalini kurduğum an gittikçe yaklaşmakta.Saat 07.50 Göksu parkındayım.Okul müdürümüz Faik bey ve birkaç öğretmen arkadaşım beni uğurlamaya gelmişler;büyük sürpriz.Hemen ardından Güngörler bisikletin sahibi Vahit abi geliyor;bu da ikinci sürpriz.Alelacele lastikler yerleştirilip quick release viralanıyor.
  [​IMG]
  ve eşimle vedalaşarak çıkıyorum:
  [​IMG]
  Rüzgar karşıdan çok sert esiyor,ben de öyle…ve kilometreler hızla azalıyor.
  [​IMG]
  Kazan dolaylarında rüzgar abartıyor.Adeta yüzüme odaklanmış ve zaman zaman yol,birkaç derecelik açılarla kıvrılsa da,o yüzüme yüzüme vurmaya devam ediyor.Kilometreler…gösterdiğinde demeyi çok isterdim ancak hiçbir şey göstermiyor;zira manyetiği,aceleyle ters taktığım jantın diğer yanında.Afedersiniz “Oha” diyorum kendime.Bu bekleme hesapta yok ve ortalamamı etkileyecek.
  [​IMG]
  Ankaradan çıkarken kurtboğazı barajını görüntülememek ayıp olur;çekelim:
  [​IMG]
  Meşhur Kargasekmezi macera aramadan ve makul bir hızla iniyorum.Arkamda 250-300 metrelik bir güvenli araç boşluğu bırakıp,iniş pozisyonuyla çeşmeye kadar birkaç dakikada ulaşıyorum.
  60 km sonra Kızılcahamam girişinde suyun başında duruyorum.Aktif bir dinlenme bu;ayaklarımı buz gibi suya sokup,laktik asit birikimine karşı önlemimi alıyorum.
  [​IMG]
  Kızılcahamam aynı zamanda leyleklerin göç yolundaki uğrak yerleri:
  [​IMG]

  Şimdi sıra Azap deresinde.Hemen hemen tüm kış boyunca, sırf burasını çalıştım kepekli rampalarında.Gerçi Azaphane ne Kargasekmeze ne de başka bir yere benzer ancak korkmuyorum.
  [​IMG]
  Rampanın ilk 4 km si iyiydi.Ortalarda ise fena sayılmaz.Oysa sonlara doğru,bu tempo yanlış diye söylenmeye başladım.Aşırı konsantrasyonun doğal sonucu bu.Kontrol ettim:İyiydim.

  Yolun sonlarına doğru bakım çalışması bahanesiyle inip 3-5 dakika yürüdüm. Süremeyeceğimden değil,sele açısını ayarlayamadım ve kasıklarım uyuştu.Bu,çok uzun sürüşlerde her 1.5-2 saatte bir yaptığım bir şey:Uzun adımlar atarak yürümek.Kaldı ki bu rampada inip biraz yürümek hiç te ayıp değil.

  Azaphane,ya da namı diğer,azap deresi çok ama çok zordu.Benim tek avantajım psikolojik olarak sadece buraya odaklanmamdı.Biliyordum ki burayı sorunsuz ve durup dinlenmeden aşarsam,bu turu rahat tamamlayacaktım.Daha önce sıklıkla etüt ettiğim düzenli nefes ve konsantrasyonla,”Nefes nefese” kalmadım.Nefes nefese kalmanın en kötü yanı,soluğu çok hızlı boşalttığınız için,beyne yeterince oksijen gitmemesi.En iyisi soluk soluğa kalmamak.Baktınız soluk hızlanıyor,o zaman diyaframa nefes,üç say bırak…Nefes,tut,üç say bırak.Bir çeşit meditasyon.Sigara içmemek kaydıyla elbette.
  [​IMG]

  Rakım 1570 mt.Kendimi yere atayım diyorum,olmuyor;gururum kırılır.Çömeleyim diyorum:Ya kalkamazsam? Hareket etmeliyim.Durursam göçerim.Az ötedeki tomruklara gidiyor esneme yapıyorum.Sürekli hareket halindeyim,ayaklarımı sallıyorum.Hepsi hepsi bir iki dakika.Hemen yola koyuluyorum zira gerisi inanılmaz keyifli.Henüz uzak olsam da bu tabela moralimi yükseltiyor.

  [​IMG]

  İniş sırasında öyle güzel fotoğraf kareleri var ki,sadece geçiyorum.Neticede amacım güzel fotoğraf yarışmasına katılmak değil.Hem bu fotoğraf işi bana çok vakit kaybettiriyor.Bir süredir hareket halindeyken çekim yapıyorum,sonucu merak konusu.Hızla iniyorum.Rüya gibi.Sırf keyif olsun diye 50/11 i yakalamaya çalışıyorum,malum spd pedal kullanmadığımdan,bu hızlarda vites oranı ve devri yakalamaya çalışmak,ayağınızın pedaldan kurtulmasına sebep olabilir.Dikkatlice yakalıyorum devri ve basıyorum.
  Yeri gelmişken söyleyeyim.50/34 başlangıç seviyesi için oldukça iyi.Gerçekten de “Compact” bir tasarım Ancak bazen 50 çok,34 az geldiğinde seçeneğiniz olmuyor.Şayet aynakolum 39-53,rublem 12-28 gibi bir oranda ve bisikletim de 8-8.50 kg olsa eminim performansım daha da artardı.
  Çok hızlı bir tempoda geredeye ulaşıyorum.Çok aç,susuz,tuzsuz ve yorgunum.

  [​IMG]
  Sağ tarafımda yemek yiyebileceğim hiçbir yer yok.Hoş solumda da yok ya,en azından solda bir benzin istasyonu var.Kızılcahamamdan çıktığımdan beri,yol kıyısında ne bir çeşme,ne de güzel bir lokanta.
  Üç litre buz gibi suyun tamamını,etraftakilerin şaşkın bakışları altında ağır ağır bacaklarıma boşaltıyorum.Az daha unutuyordum:Tuz;derhal tuz almalıyım.Yemek yok.Bir duble çay,iki tane kek ve bir tuzlu krakeri,zaman zaman avucuma döktüğüm 1gr tuzu yalayarak tüketiyorum.
  Açım ,aç…Çayın bitiminde,hemen yanımdaki masada,durumumu merak edip konuşmaya can atan kamyon şoförlerinin masasına yanaşıyorum.

  -Abi yabancı sandık seni
  -“Yabancıyım zaten” diyemiyorum.Olsun,
  -Hayırdır nereye böyle?
  Anlatıyorum durumu.Şaşkınlıkları daha da artıyor.Az sonra pompacılar dahil kim varsa masada.Hepsi dertli,hepsi şikayetçi.Kimi lastikten,kimi mazottan,kimi nakliye ücretlerinden.Ben lafı trafik konusuna getiriyorum.O yanından hızla geçtikleri,ensesinde korna çaldıkları bisikletin nasıl savrulduğunu anlatıyorum.

  Bu kadar sürede kimse düzelmez biliyorum ancak artık kafalarındaki bisiklet imajı artık eskisi gibi olmayacak.Öğrenme bir kez gerçekleşti mi,eski bilgiler silinir.Yapıp yapmamak,uygulayıp uygulamamak başka bir şeydir.Cahillik başka bir şeydir,cahilce davranışlar sebebiyle başka birinin ölümüne yol açmak başka.Ben onlara,basit bazı hataların,bir başkasının hayatına nasıl malolacağının bir fotoğrafını çektim,o kadar.İnsanın kafasına bir düşünceyi,bir fikri sokarsan,o orada kalır.Bunun ileri aşamaları da vardır elbette;konumuz bu olmasa da,beyin yıkama ve reklamlarda kullanılan subliminal yöntemlerle,insanların nasıl yönlendirilebildiği artık sır değil.

  Mineral eksikliğimi giderip,son kilometreleri sorunsuz atlatabilecek kadar enerji aldıktan sonra bastım pedala.Yol çok hoş,hala iniyoruz.

  [​IMG]

  Yeniçağada çok hoş bir sürpriz beni bekliyor.Az ilerideki İlçe Jandarma Komutanlığında görevli bir subay gülümseyerek yaklaşıyor.
  -Merhaba,herhangi bir ihtiyacınız var mı?
  -Çok teşekkür ederim.
  -Buyrun,buyurun,bir şeyler ikram edelim..

  İçeri giriyorum.Gencecik prıl pırıl çocuklar.Hem bu tavırlarından hem de Jandarma’ya kattıkları olumlu imajdan ötürü kutluyorum.Çok mutlu oldum;ayrıca çay da müthiş iyi geldi.Adlarını sormuyorum ancak motor kullanan delikanlı,motorla şehirlerarası bir gezi planladığını ve ailesinin buna karşı çıktığını anlatıyor ve ekliyor:
  -Şimdi sizin bisikletle Ankaradan İstanbula gittiğinizi öğrenseler kim bilir ne derler?

  Kendileriyle çektirdiğimiz bir fotoğraf

  [​IMG]

  Yeniçağadan sonra yol çoğunlukla çok rahat,asfalt uzun süredir zaten çok kaliteli ve geniş.Şimdi tek hedef Bolu.Ha gayret!
  [​IMG]

  Veeee,Budur:180.km

  [​IMG]

  Son 20 km boyunca kafamdan makarna çıkmadı.”Dondurmam gaymak” filminde adam “Moturum,moturum,moturum” diye tesbih çekiyordu ya hani;işte ben de öyle makarna sayıklıyorum.Peki sonra ne oluyor?

  Burası Bolunun girişindeki Filiz Makarna.Gerçek adına bakmadım.Benim için hep öyle kalacak.


  Ferhat kardeşimin tavsiye ettiği soğuk su abartılıp,buzlu suyla yıkanır,sevgili Gürkan Genç’in tavsiye ettiği “Soğan” siparişe eklenir ve beklenir.Hadi ama!
  [​IMG]

  Nihayet Bolu Öğretmenevindeyim.Harika bir mimari,güler yüzlü insanlar;uygulama oteli olduğundan,hizmeti öğrenciler sağlıyor ve son derece saygılılar.Yol arkadaşımla odaya çıkıyoruz.
  [​IMG]

  Birinci günde bilanço şu.Saat 08-00 Ankara çıkış,18.00 boluya varış.Telefonumda ise 19.00 yazmakta.Demek ki km saatini ileri almayı unutmuşuz.Olsun.11 saat olsun benim olsun.Duş alıp çıkıyorum şehre;hala yürüyebilecek kadar zindeyim.
   
 2. cnyn rdr

  cnyn rdr Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  28 Kasım 2009
  Mesajlar:
  678
  Beğeniler:
  406
  Şehir:
  x
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  ayaklarınıza sağlık zira baya uzun soluklu bir tur olmuş :)
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 3. Cem Unden

  Cem Unden Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  3.461
  Beğeniler:
  5.563
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Abi çok iyisin , maaşallah . Aynı zamanda ders niteliğinde bir makale olmuş . Karbonhidrat ve minerallere dikkat etmeli gerçekten ; dediğiniz gibi . Kazasız , belasız sürüşler . Özendim valla
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 4. #4
  Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Teşekkürler Cem.Çok şükür sorunsuzca bitirdik ve evet;ne enerji içeceği,ne bilmem ne bar ne snickers ne de bir başka şey.Yaş Elli,ah bir sözümüzü dinletebilsek...
   
 5. Frédéric LAPOİNTE

  Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  593
  Beğeniler:
  1.518
  Şehir:
  Izmir
  Seviye:
  çok guzel bir tur; çok iyi anlatim; tebrikler
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 6. DreamMaker

  DreamMaker Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Nisan 2011
  Mesajlar:
  333
  Beğeniler:
  188
  Şehir:
  Gaziantep
  Adı:
  Tuğrul TIRPAN
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Çok güzel bir anlatım. Çok güzel bir tur.

  Cesaret, çalışmak bu olsa gerek..

  Ben 36 yaşında halen kepekliyi nasıl çıkarım diye düşünürken siz yollardasınız..

  Kesinlikle tebrik ederim. Keşke yanınızda bir kameraman olsaydı TV lerde yayınlansaydı turunuz.

  Çok özendim. Hırslandım düşünüyorum bir kaç yıl çalışsam acaba acaba?

  Alıntı yaptığım kısım ise en büyük kazanç belki, oradaki 10 kişi aslında 50 kişi siz orada 50 kişiyi bilinçlendirdiniz...

  Tebrikler...

  Yolunuz açık olsun. Tekerinize taş değmesin...

  Ayrıca bir tebrik de eşinize..
   
  Eren Tublek ve Derya Keçeci bunu beğendi.
 7. bayramtok

  bayramtok Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2012
  Mesajlar:
  169
  Beğeniler:
  137
  Şehir:
  Antalya/ Alanya
  Seviye:
  Görseller ve anlatım oldukça etkileyici. Bir nevi '' Siz ne duruyorsunuz? Haydi herkes yollara '' dercesine bir tur yapmışsınız. Gerçekten imrenmemek elde değil. Ayaklarınıza saglık.
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 8. #8
  Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Evet haydi yollara.

  Tuğrul bey,ben bir yıldır kış dahil bu yolu çalıştım.Sabah akşam 2 kez Gölbaşı yaptım.Bu da 20 km rampa demek.Siz 36 yaşındasınız çok daha iyisini yaparsınız ancak motivasyon ve azim tüm bu çalışmaların ötesindedir.Bu inanç inat ve azim olmasa ben Azap deresinde kalır,dönüş için otostop yapıyor olurdum.
   
  DreamMaker bunu beğendi.
 9. DreamMaker

  DreamMaker Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Nisan 2011
  Mesajlar:
  333
  Beğeniler:
  188
  Şehir:
  Gaziantep
  Adı:
  Tuğrul TIRPAN
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  :) Hayatım boyunca 1Km bile koşamadım. Zorlanınca bıraktım hep. Belki nefesimi ayarlamayı bilmiyorum. Bu yüzden Askerde bile komutanı kafaya aldım :)

  Sanırım hatam burada oldu Zorlanınca Bırakmak...

  Etlik'te oturuyor, İncek'te çalışıyorum her gün kepekliyi bnede çıkıyorum ama servisle :) arada servisle geçerken gördüğüm bisikletlilerden biride sizdiniz belki.
  Bu konuyu okuyup sizi görünce cesaret kazandım. Yarın Gölbaşında bir gezi var ve etlikten çıkıp oraya gideceğim bisikletimle. :)

  Bu arada yolculuğunuzu twiiter hesabımda paylaşıyorum. Umarım sakıncası yoktur.
   
 10. M.Nuri TEKE

  M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Aralık 2010
  Mesajlar:
  440
  Beğeniler:
  721
  Şehir:
  ANTALYA
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Abi çok güzel,uzun soluklu bir performans turuna imza atmışsın.Gerçekten tebrikler.
  Devamını merakla bekliyoruz. Selamlar.
   
 11. #11
  Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Elbette Tuğrul bey,hiç bir sakıncası yok.Yavaş yavaş hepsi olur.Bir şeyi ihmal etmeyin o da güvenlik.Kendi adıma asla çocukça riskler almadığımı ifade etmeliyim.Bisiklete binen herkese ilk tavsiyem budur.Bu gözler yaşı gereği çok olaylar görüp,kafa,şu an hatırlayamadığım sayısız olay kaydetti.Bildiğim bir şey varsa,hiç tanımadığı biri için can veren de ,alan da bu topraklarda yaşar.Sevgimiz ve nefretimiz ölçüsüz;gaddarlığımız ve insanlığımız akıl almazdır.Tek mesele, hangisiyle nerede karşılaşacağımız.

  Küçük bir örnek:
  Cuma günü,yani turumun son gününde karamürsel yakınlarında yol çalışması var.Ulaşım tek şeriten veriliyor.Yol o kadar dar ki,solumdan bir otomobilin bile geçmesine izin veremem.Topu topu 200 m. ve ben son 50m deyim.Tam arkamda bir otomobil,korna,ara gazı...Dönüp bakmıyorum zira 20-25 m var çıkmaya.Demeye kalmadı,kornaya basılı vaziyette beni teğet geçerek bastı ancak 10 m sonra,yol çalışması yapan damperli geri manevra yapıp yolu kapatınca hemen önümde ve sağa sola gidemeyecek halde durdu.Bisikleti tretuvara yaslayıp kaskı gidona astım.Yanına kadar gittim:
  -Camı açar mısın?
  -Alo...şşşşt,camı bir açsana
  -N'oldu abi?
  -Senin yaşında olsaydım,n olduğunu görürdün.
  -Noldu ki abi,naptım ki?
  -Yaptığın şey şu.20 m ve sadece lanet 2 saniye kazanmak uğruna,beni bariyerlere atmakta bir sakınca görmedin.
  -(Yavşak yavşak gülüyor) Vallaha abi,hiç farkında de...
  -Neyim ben,gece karanlığında bilmeden üzerine bastığın bir karafatma mı?
  -Amcacım (Birden abilikten amcaya geçiyoruz.Buradaki ton farkı aynı zamanda "Bak ben de inerdim aşağa ama yaşına hörmeten" benzeri bir vurgu ise de,yemezler.Yüzü korkudan hala beyazlığını muhafaza etmekte.
  -Bak evlat ...(Kısaca bisikletle nereden geldiğimi ve trafikte insanlar bisikletlilere dikkat etmediği için her yıl nasıl onlarca insanın öldüğünü anlatıyorum.Bu arada damperli yoldan çekiliyor,yol açılıyor.
  -Haydi bakalım dikkatli ol.
  Arkadaki kamyon veriyor kornayı bu dili biliyoruz"Hadisenize lan"
  Az önceki delikanlı,kolunu dışarı uzatıp yanıtlıyor.
  -Ne var lan!

  İşte budur halimiz.Dikkatli olun.
   
 12. DreamMaker

  DreamMaker Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Nisan 2011
  Mesajlar:
  333
  Beğeniler:
  188
  Şehir:
  Gaziantep
  Adı:
  Tuğrul TIRPAN
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Bu yazınızın üstüne yazacak tek kelime bulamıyorum.

  Umarım yolunuz boyunca saygılı, anlayışlı, hoşgörülü insanlarla karşılaşırsınız...
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 13. #13
  Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Bolu-Kocaeli 160 km eklenecek,teşekkürler

  Karşılaşmaz olur muyum,yazının devamında anlatacağım:)
   
 14. muratt35

  muratt35 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Şubat 2012
  Mesajlar:
  390
  Beğeniler:
  146
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Derya abicim tebrikler çok güzel bir mesafe devamı gelir inşallah :D
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 15. Ekrem Yılmaztürk

  Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  4 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  832
  Beğeniler:
  598
  Şehir:
  Kırklareli
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Devamini takipteyim tebrik eder gecmis olsun derim iyi performans gercekten masallah,:in: ama merak ettgim birsey hep aklima takilirdi gorunce cok sevindim , konakladiginiz yerde bisikleti odaya cikarmak istediginizde problem yaptilar mi:rolleyes:
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 16. Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Devamını bekliyorum Derya Abi :) Benim tura da pek bişey kalmadı, 3 hafta sonra Doğu Karadeniz turu başlıyor :) Sizin bu yazınızı okuduktan sonra iyice cesaretlendim doğrusu bu tur için :) Çok teşekkürler...
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 17. Cem Unden

  Cem Unden Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  3.461
  Beğeniler:
  5.563
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Kişinin ; kendi beslenme kültürüne uygun gıdalarla takviye yapması daha uygun olur tabii ki . Bar , enerji içeceği vs her bedende aynı etkiyi göstermiyor . Ayrıca bunlar bol su ile alınmalı . Neyse "Biraz da herkes kendi kendinin doktoru , antrenörü değil midir ?"

  Başarılar
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.
 18. Nüvit Becan

  Nüvit Becan Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2012
  Mesajlar:
  78
  Beğeniler:
  32
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Merhaba,
  Sizin ile yaşıtız,bu yaptığınız geziyi takip ettim yazılarınız ile ,öncelik ile tebrik ederim. Bu nedenli tehlikeli güzargahta,tek başına bu işi yapmak cesaret ister,yolda karşılaştığınız bu medeniyet görgüşüzlerine rağmen,(daha dün gece Kadiköy Modada geceleyin bisikletimi sürer iken hemen ayağımın dibinde bira şişesi fırlatıldı )bu tip adamlar ile aynı havayı soluyoruz,solumak mecburiyetinde kalıyoruz. Umarım o konuştuğunuz kişilerde sizden biraz bilgi ,görgü alıp akıllarını başlarına toplarlar ,herkese güzel günlerde geziler temenni ederim.
   
  Eren Tublek ve Derya Keçeci bunu beğendi.
 19. #19
  Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ekrem kardeşim,yarın İkinci bölümde bu sorunun çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bir yanıtı var,tavsiye ederim

  Kutlarım Tamer kardeşim.Cesaret ve azim bu işin başı.

  Teşekkürler Nüvit kardeşim,ben de öyle umarım.
   
 20. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.197
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Derya abi tatildeyim dayanamadım baktım mükemmel tur anlatımı çok güzel fotoğraflar.meslektaşlarımı da es geçmemişsin onlara da teşekkürler bizleri iyi temsil ettikleri için.Kulaklarımı çınlatmışsın daha ne olsun :) tatil bitsin uzun uzun konuşuruz abi....
   
  Derya Keçeci bunu beğendi.