Ankara şartlarına uygun bir bisiklet arıyorum :) Önerileriniz?

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
Merhaba dostlar,

Şehir içi kullanımına uygun, arada bozuk yollar ve topraklı yollardan da geçeceğim bir bisiklet arıyorum... 1000 tlyi fazla geçmeyecek bir bütçem var.. Foruma da üye olmadan önce araştırmalarda bulundum. Bana Salcano City Sport 10 uygun geldi. Lakin sadece şehirde kullanmayacağım için biraz tereddütüm var. %10 %15 bir pay var şehir dışı, arazi kullanımlarında olacağım. Geri kalan oran şehirde geçecek. Uzun, gün boyu şehir turu yapacağım bisikletle.. Örneğin, Batıkent-Eryaman arası gibi şehir içinde uzun bir mesafe olabilir.. O yüzden ince tekerlekli bisikletler performans kaybını da azaltıyor deniliyor.. Hibrid modeller önerenler de var.. Önerilerinizi bekliyorum :)

Scudo

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Ben de hibrit modelleri önerenlere katılıyorum.
Ek olarak kilitlenebilir-sertlik ayarlı ön maşa kesinlikle olsun diyorum.
Sabit maşa şehir yollarında rahatsızlık verebilir.
City Sport pek tavsiye etmem, donanım seviyesi çok düşük. İlk bakışta iyi, güzel gelebilir ama türünün kötü örneklerinden.
Şimdiden hayırlı olsun.

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
@Bulent Kara

Önerileriniz için teşekkür ederim hocam.. Hangi markaları önerirsiniz? Modeller? Biraz fikir oluşturması için benim açımdan. :)

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
S-Ram X5 ve üstü
Shimano Alivio ve üstü donanımı olsun en azından.
Hatta dağ bisikleti alıp yola uygun lastikle donatırsan bir taşta iki kuş vurmuş olursun :) Kış lastiği-yaz lastiği hesabı.
Bende geçen sene Salcano Astro vardı fiyatına göre iyi bir bisikletti, ucuzdu.
Arkadaşta Corratec var, bisikletin canına okumak için elinden geleni yaptı ama bisiklet hala sapasağlam. Kadro süper sağlam!
Birkaç arkadaş da Bianchi Nero kullanıyor, onlar da çok memnun, donanımı da fiyatına göre süper.
Kadro sağlamlığı çok önemli kırılmayacak kadar esnek, deforme olmayacak kadar sağlam olması lazım.
Bende şu an Raleigh Stream var:
Kadro ve donanım fiyatına göre çok iyi.
(link)
(link)

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
Hocam bu konularda yeterli bilgim yok, vites parçaları düşük galiba city sport 10un. Açıkçask kafam baya bir karıştı. Bianchi nero dağ bisikleti sanırım. Corratecin hangi modelini önerirsiniz? Fotoğraftaki raleigh stream değil mi? İnternette aratmama rağmen model çıkmadı. Ama hoş gözüküyor..açıkçası profesyonel değilim bu konuda çok sürmeme rağmen bakımları temizliği lastik söküp takma dışında başka teknik bilgim yok :) city sport 10un ne tür dezavantajları olur.. Raleigh stream hakkında biraz bilgi verir misiniz? sizi yoracağım kusura bakmayın :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Carraro 224 veya 225'i de inceleyebilirsiniz. Hibrit bisikletler. Sedona 321'de gayet güzel bir şehir bisikleti. 1000 lira ile Deore/Sram X5 donanımlı bisikletler alınamıyor malesef. Acera veya en iyi Alivio oluyor bu bütçeyle.

mert okan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
(link)
(link)
(link)
(link)

(link)
benimde senin kadar bütçem var yukarıdakilerden birini alacağım hem araziden kopmam hem asvaltada hızlı sıkılırsanda yol lastiği takabilirisin ben daha iyi donanımlısını bulamadım bu fiyat aralığında

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar, söylediklerinize bakacağım, araştırmaya devam da edeceğim.. Bir liste oluşturacağım ve hep birlikte bir seçim yapalım diyorum.. :)

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
mtb düşünüyorsanız CARRARO CRS 600 Ankara yollarına uygun,hem kilitlemeli maşasıda var :) :in:

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
öneririm kardeşim kalitede A+ italyan ürünü bisikletim :)

(link)

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
Herkese teşekkürler arkadaşlar.
Carraro big 929 ve imsomnia 293 ram hoşuma gitti, yukarda arkadaşların dedikleri teknik özellikler de uygun.. s-ram x5 vs. gibi.. Bakalım :)

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar Sedona 331 ve Carraro 225 arasında kaldım biraz da... Siz ne diyorsunuz? Başka önerileriniz var mı bunların dışında? :)

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
alivio düşük bi vites sistemi bence almışken deore al var üstünde carraro 710 a bak mutlaka

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
@Wincester

Hocam 710 tam mtb değil mi? Bir de alivio hangisinde var sedona 331 ve carraro 225te göremedim. pek bilgim de yok zaten :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sedona şehir bisikletlerinde Alivio yok zaten, en üstü Acera. İstanbul modeli var, Tiagralı, 985 dolar o da.

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar Trek 7.1 hakkında ne düşünüyorsunuz? Acera kullanıyor hem de.

samet türk

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Carraro
@Bulent Kara

meraba resimdeki bisikletin tam markasını yazarmısınız acaba?

Okan Aybek

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Ümit
@samet türk

Hocam ben de sordum cevap gelmedi. Raleigh Stream yazıyor, ama internette stream ile ilgili en ufak bilgi bulamadım. Bu bisiklette çok hoş..