Ankara - Şanlıurfa arası tur arkadaşları

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar önümüzdeki aylarda Ankara dan Tuzgölü Aksaray Pozantı üzerinden Şanlıurfa ya bir tur yapmayı düşünüyorum günlük hedefim 60-80km gitmek yolun durumuna göre keyif turu olacak ve tarih turu şeklinde olacak özellikle Şanlıurfa nın tarihi dokusunu ve yemek kültürünü merak ettiğim için bu turu düzenliyorum ağırlıklı olarak çadırda konaklayacağım yemek işinide kampta kaldığımız süre zarfında kendim halletmeyi düşünüyorum gelmek isteyen arkadaşlar bana mesaj yoluyla ulaşabilirler çıkış tarihini birlikte kararlaşırabiliriz...Toplam mesafe:850km ve tur 10-12gün sürecektir...

Scudo
Tepki
51
İsim
Kamil Küçük
Bisiklet
Mosso
@bhr42şanliurfa ceylanpınardayim. eger geldiginiz zaman is durumum musait olursa siz de kabul ederseniz size urfayi ben gezdirebirim. Denk gelemesek bile urfa hakkinda bilgi paylasiminda bulunabiliriz

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kamilburak35 Çok teşekkür ederim.Tamam inş. Fırsatım olursa ugramak isterim benim yegenimde Urfada öğretmen fakat ilcesini hatırliyamadım şuan Viranşehir veya Ceylanpınar da ona bi plan yapacam...

Tepki
51
İsim
Kamil Küçük
Bisiklet
Mosso
@bhr42Ceylanpınar Urfa arası 150 km. Yaz aylarinda 60 dereceye cikan sicaklikla bu mesafe size kulfet olabilir ayrica cok guvenli de sayilmaz. siz bilirsiniz ama benim kanaatim merkez taraflari hem tarihi doku açisindan hem yemek kulturu acisindan cok daha uygun olur. ben size merkezde de eslik ederim :)

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tamam çok sağolun duruma göre bakarız..

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@engin güner kesin karar verirseniz haberleşiriz neden olmasın.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
İrana geçmeyi düşünüyorum .Bu tabi fiyat bütçe sıkıntısı yapabilir.Büyük ihtimal yine Hakkari yolun üzerinde gibi o yörede benden tavsiye bol uzun kollu keten giyinin ::)

Tepki
51
İsim
Kamil Küçük
Bisiklet
Mosso
@engin günerbir de bol bol su tabiki

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
buhari kardeşim güzergahın tamamı çok güzel.sadece pozantıda otoban yerine yan yol kullanacaksın.tekirden aşağıya iyi iniş var.soluğu adanada alırsın :) gaziantebi es geçme sakın pişman olursun.adanaya boşuna girme derim.çadırla alakalı her yer benzinlik dolu rahat ol..hataylı olduğum için yılda on kere o yolu giderim.sorularını cevaplarım .Allah (c.c) yolunu açık etsin

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Allah razı olsun abim.Evet haritadan baya inceledim yol zaten otobana paralel gidiyo Adana yada girmeyi düşünmüyorum zaten orda geçirecegim zamanı Antep e ayırırım.Haldun abi gel sanada Antep de bi katmer ısmarlayım yada Zonguldak a gönderirim abi istersen...

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
@bhr42
Bu yaz avrupa var nasipse buhari kardeşim.olurda buralarda olursam beraberde yaparız inşaallah.tuna boyunca eurovelo 6 diye bir güzergahı planladım bakalım.sen seneye hazırlan bir orta asya yapalım derim

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yolun açık olsun kazasız belasiz git gel inş.Seneye konuşuruz abi o konuyu..

• Beğen
Tepkiler: haldun31

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
Memleketidir Şanlıurfa. Yemek kültürü bakımından kesinlikle memnun kalırsın hocam. Tarih desen zaten her köşesi tarihi. Ah be memleketimi özledim :( keşke orda olsaydım her türlü yardımcı olmaya çalışırdım. Şimdiden kazasız belasız bir tur olması dileğiyle. ALLAH(c.c) yolunu açık etsin,tekerine taş değmesin inşallah.

• Beğen
Tepkiler: A.l.t...

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Melogramİyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Aslında Türkiye mizin her köşesi ayrı güzel benim şahsi görüşüm insanın ömrü yetmez her ili ayrı ayrı tadını çıkararak gezmeye. İnşallah sizde günün birinde güzel tur yaparsınız memleketinize.

• Beğen
Tepkiler: Melogram

gezgino28

Edirne-Kudüs turu
Tepki
678
İsim
vizesizgezgin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Simdiden iyi yolculuklar arkadas bulamasaydim yanima seninleydim nasip..takipteyim..takipe takip:)

• Beğen
Tepkiler: A.l.t...

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@vizeli gezgin Sagol kardeş sen ne yaptın yarih kesinmi şimdi hazırlıklar tamammı.Bende bu sene daha ilk antremanı yaptım bi arkadaşla sabah 06 da çıktık şimdi eve girdim daha. biraz rampalı 80km lik bi tur yaptık hoşafim çiktı yatıyorum şimdi.