Ankara - Polatlı Turu : 04 Mayıs/Pazar

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
(link)

Gezi/Tur tarihi : 04 Mayıs Pazar
Toplanma Yeri : Meclis önü mini park
Toplanma saati : 9:00
Gezi/Tur Hareket saati : 9:30
Yol toplam mesafe : 170+ km

- Güzergah bilgileri : AOÇ çevre yolundan, Çayyolu Migros önünden Eskişehir (Polatlı) yolundan gidilecektir.
- Karpuztepe ve Temelli Gölü bölgesinde mini mola verilecek su, çay ve enerji takviyesi yapılacak.
- Polatlı'da öglen yemegi molası verilecek ve saat 14:30 dolaylarında Ankara'ya dönülecektir.
- Tura katılacak arkadaşların 18 yaş ve üstü olması zorunludur.
- Hava sıcaklıgı : 24 derece, Rüzgar hafif, (hava yagmurlu olması halinde tur iptal edilecektir.)

Not:
Hafta içi antreman turları devam ediyor, katılmak isteyen arkadaşlar özel mesajdan ulaşabilir.

hakaN

Scudo

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
ortalama hızınızın ne kadar olmasini planliyorsunuz acaba? MTB'ye slick ve ince lastik takarak gelmeyi düşünüyorum fakat arkada kalmak veya gruba bağ olmak istemem.

bir de bu eğimi gösterdiğiniz yol kesitini otomatik yapan bir araç var mi, bir web sitesi veya bir uygulama yoksa kendiniz mi çıkardınız. benim de çok ihtiyacım oluyor bu bilgilere yapacağim turlarda, paylaşabilirseniz çok sevinirim.

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@Mithrelios

- Tur yol güzergahı Polatlı (Eskişehir) yolu, gezinin tamamı asfalt yolda ve güvenlik şeridi kullanılarak yapılmaktadır. Geziye katılan bisikletler genellikle dağ bisikleti, ayrıca yol ve hybrid tarzında bisikletlerde var. Slick tarzında ve ince lastik kullanmanız daha uygun olur.

- Tempo/Performans olarak 20-25 km/saat ortalamayı yaptığınız sürece yavaş kalmazsınız. Geride kalan ve antreman eksiği olan arkadaşların, belli noktalarda gruba katılması beklenir. Yine performans yapmak isteyen arkadaşlar, yüksek tempo yaptıktan sonra grubun kendilerine ulaşmasını/katılmasını bekler.

- Yol görüntüsü grafik izdüşümü, kişisel bilgilere dayanan ve bu güzergah üzerindeki eski yol tecrübelerinden/bilgileriden oluşturulmaktadır. (Design: Adobe Photoshop)

hakaN

• Beğen
Tepkiler: Mithrelios

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hakan baba

Hakan abi, hafta sonu tekrar istanbul merkezde olmaliyim. Senin için uygun olursa persembe günü antreman yapalim. Saat durumunu özelden gönderebilirsin.
Saygilarimla

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Ya ben yas sırınırı merak ettim... önceden bu konuda sıkıntı mı yaşandı, 18 olarak belirlendi ? (ben 37 yaşındayim bu arada..) 16-17 yaşında çok enerjik arkadaşlarımız da var, eğer mesele kondüsyon ise...

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@gokdaltercume

Tura katılacak arkadaşların 18 yaş ve üstü olması zorunludur. Bu alt limitin kondüsyon/enerji ile ilgisi yoktur. Geçmiş tecrübelere dayanarak bu gereklidir.

hakaN

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Büyük ihtimalle bende katılacağım tura :) Bu hafta yarış yokmuş sanırsam..

Ayrıca uzun zamandır 150+ km yapamıyordum iyi bir fırsat benim içinde..
Belki 200kmyi aşmaya teşebbüs ederim durumuma göre :)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Keşke gelebilseydim, uzun süredir gelicem gelicem dedim bilmiş bilmiş, şimdi hiç bişey yapamıyorum..Bizi bu hale getirenler utansın.. :p
ÖSS illeti yüzünden katılamıyorum, hem eğlenceli hem de, ciddi performanslı, kazasız bir tur diliyorum..:)

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
Meteoroloji bilgisine göre :
Hafta sonu Trakya üzerinden gelecek olan serin ve yağışlı hava sebebiyle 04 Mayis / Pazar günü yapmayı planladığımız Polatlı turu iptal edilmiştir. Yeni tur tarihi daha sonra bildirilecektir.

hakaN

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Evet haftasonu yağışlı görünüyor.. Yağsın yağsın :) Biz her zaman süreriz.. Ama yeterki yağsın...

Al_adam

Üye
Tepki
61
Hakan abi merhaba,

Polatlı'dan dönüşte Temelli'yi geçtikten sonra Organize Sanayi bölgesi ayrımının sağ tarafına dönüp Alagöz Köyü'nde çayımızı içsek nasıl olur? Hem köyde çayımızı içeriz hem de Sakarya Savaşı'nda cephe karargâhı olan Alagöz Karargâh Müzesini görürüz.

Polatlı yol antremanını Mayıs ortasına kadar yaparız inşallah.

Sevgi ve saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: hkn

Al_adam

Üye
Tepki
61
Ne yazık ki hafta sonları Alagöz Karargâh Müzesi kapalıymış. Telefonu 0-312-641 6513 imiş.

Yine de köyde çay içme teklifim geçerli. Ankara-Polatlı yoluna yakın bir mevkide köy.

• Beğen
Tepkiler: hkn

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bu akşamki antremanımdan dönşte hava gayet açıktı acaba yarına bozar mı??
Hava durumda sağnak yağışlı görünüyor Ankara...