Ankara-Konya arası bisiklet gezisi.

Tepki
11
Öncelikle Merhabalar. Ankara'dan Konya'ya Salcano Excel amortisörsüz şehir bisikletimle gitmek istiyorum. Sizce bir sorun olur mu? Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Kamil BULUT
Scudo

serdar-c

Üye
Tepki
12
Gidilmez diye birsey yok, amartisor olmamasi pedala bastiginda gucu yola direk aktarmani saglar fakat inislerde yolun durumuna gore fazla sarsinti hissedebilirsin.
Ucuz/pahali bidiklet yoktur sadece dayanikli/dayaniksiz malzeme vardir. Eger yolda bisikletinde bi soruncikmaz ise keyifle gidilebilir. Tedbiri eldenbirakmayin. Guvenli surusler

Muammer D.

Üye
Tepki
44
Bisikletinin şehir bisikleti olması ve süspansiyonun olmaması senin için bir avantaj. Gideceğin yol asfalt ve genellikle düz. Yanına gerekli malzemeleri alıp sonra yolda konaklayacağın yerleri iyi belirlersen sorun olmaz diye tahmin ediyorum. Herhangi bir istasyon olmayan uzun düzlükler olabilir çünkü.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Gidilir ben ce hiç problem olmaz, gitmeden önce bir planlama yaparsın bence Ankara'dan çıktıktan sonra Cihanbeyli de kalınabilir 150 km civarında yanılmıyorsam, ertesi sabahta kalkılıp geri kalan 75-80 km yol gidilir. Güzelde bir tur olur , yayına birkaç parça alet edavatı alırsın, lastik patlar zincir kopar basit tamirleri kendin hallade bilirsin. Tabiki öncelikle niyet gidersen şimdiden kolay gelsin, hayırlı yolculuklar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Abidin HIZLI

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Sabah 5-6 gibi yola çıkarsan akşam hava kararmadan Konyada olursun.Tabi bu senin performansına bağlı..

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
hiç bir şey olmaz önemli olan bu turu gerçekleştirmeye niyet etmenizdir.insanlar ne ilkel bisikletlerle dünyayı geziyor.burada önemli olan bisikletin nasıl olduğu değil,sizin performansınızın nasıl olduğudur.performansınıza güveniyorsanız (yeterli olmasa bile günlük gücünüz kadar gidersiniz)arkanıza bile bakmadan çıkın yola.

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

arda22

Aktif Üye
Tepki
80
ben o bisikletle oruçluyken edirne-orestiada-edirne yaptım (60 km) bir süre sonra yol bisikleti gibi gelmeye başlamıştı (ama dış lastiğim farklıydı excelin üzerindeki baya ağır) bu arada o şehir bisikleti değil maalesef dağ bisikleti

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
ben de size katılabilirim... o yolları ezbere bilirim..

• Beğen
Tepkiler: vatan
Tepki
39
bu yaz kutahya-balıkesir turu yaptım eski bir bisan bisikletle. Bence sorun olmaz gitmeden bakımlarını yaptıktan sonra. Tur fotograflarını ve gozlemlerini bekliyorum bu yaz bende ankara, ıhlara vadisi, konya arası bir tur yapacagım insallah.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@Merdan Erdoğan

Merdan kardeşim Konya'ya gideceğinden bahsetmiştin. Ne yaptın turu yaptınmı? yoksa yalnızca planlamada mı kaldı?

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
bende konya ankara yapmayı planlıyorum ilk şehirlerarası turum olucak inşaallah :):harika::hrkbuya:

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
O yolda hic bir guzellik yok arkadaslar bi sure sonra eziyet gelicektir.otobus soforlerinin de nefret ettigi bir yol.dumduz oldugu icin uykuya ve dikkat eksikligine sebep oluyor bu nedenle cok sık trafik kazalari oluyor.

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@vatan
Ben de Ankara Konya yapmayı düşünüyorum ortada buluşuruz :D

• Beğen

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
@Nini anayoldan gidiceksin demi ? polatlı tarafından değil yani çünkü ben konya kulu cihanbeyle gölbaşı yapıcam :D:D

• Beğen
Tepkiler: Abidin HIZLI

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@vatan
Şaka yapıyorum :D ama belki gelirim. Arkadaşımı ikna edebilirsem

• Beğen