Ankara içi hem iş hem bisiklet sevdası ve izlenimler

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında krhnbgck tarafından paylaşıldı.

1. krhnbgck

krhnbgck Üye

Adı:
    korhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar herkese, çocukluk günlerinden kalan ama uzun zamandır da halini hatrını soramadığım bisiklet sevdama yeniden 33 yaşımda kavuştum.
    ilk olarak Carraro Force 510 ile giriş yaptığım bisiklet sevdasına haftada 6 gün çalışmam ve pazar günleride dinlenme günüm olmam nedeniyle ilk fırsatları değerlendirme yöntemiyle bisiklet binmeye başladım. Bugün öğleden sonra arabayı işte bırakarak eve otobüsle döndüm ve bisikletimle yenimahalle den cebeciye berberime uğradım. Yüklediğim resimde root görülebilir. Ankara trafiğinin bisiklet kullanıcıları için ne kadar tuzaklarla dolu olduğunu anlamak için 5km yol almak yeterliymiş onu anladım. İlk günümde hiç arkaya bakmadan açıllan kapılarla cebelleştim. 10mt sonra kırmızıda duracağı halde bana önümden çekil diyen saygısızlarla mücadele derken toplanda 15,8km yol yaptım İşyerimdeki aracıma bisikletimi yükledim ve eve geldim. Varış noktasına vardığımda kendimi harika hissediyorum, yorgunluk dan çok mutluluk harikaymış. Bu mutluluk paha biçilemez. Şimdiye kadar neden geç kaldığımı sorgulamaya başladım. Forumda da yeniyim Ankarada yapılacak her türlü organizasyona katılma niyetindeyim imkan dahilinde. Herkese iyi pedallamalar. Kazasız belasız inşallah.

2. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bisiklet dünyasına yeniden hoşgeldiniz.Özellikle şehiriçinde bisiklet sürerken başımıza neler gelebilir kabaca görmüş oldunuz.Bunlar tecrübe olarak bizimle birlikte kalacak ve ne yapmamız gerektiği konusunda bizlere yardımcı olacaktır.Nice güzel gezilere.

hogutmen bunu beğendi.
  3. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Aramıza hoşgeldiniz.Evet Ankara trafiği bazı yerlerde son derece tehlikeli olabiliyor.Yolun dar olduğu ve yaya trafiğinin fazla olmadığı yollarda mesela Yenimahalle köprüsü ile Çiftlik kavşağı arasındaki İst.yolu bölgesi gibi yerlerde kaldırımdan gitmeniz daha emniyetli olur.Aynasız trafiğe çıkmamanızı tavsiye ediyorum.Decathlonda satılan gidona takılan aynalar son derece kullanışlı tavsiye ederim.Sadece sol tarafa takmak yeterli.

Mazgal kapaklarına özellikle dikkat edin.

Yolcu indiren/bindiren otobüs ve minibüslerin solundan veya sağından geçmeyin.

Frenleriniz son derece güvenilir olsun.

Bisikletin arka tarafına kuvvetli bir çakar lamba takın seyir halindeyken gece/gündüz açık tutun.

Araç sürücülerinin dikkatini çekecek renklerde tişört veya fosforlu yelek giyin.

Mutlaka kask,eldiven ve gözlük kullanın.Emniyetli pedallamalar.

krhnbgck, hogutmen ve Yakup ADIGÜZEL bunu beğendi.
  4. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ankarada yayaların üzerine ezecek gibi giderlerken bisikletlilere saygı beklemek biraz zor

hogutmen ve burhan çetin bunu beğendi.
  5. burhan çetin

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Evet Ankara'da ne yazık ki böyle insan müsveddeleri var.Bir gün Kurtboğazından dönüyordum.Yol 2 şerit.En dışta normal bir şerit genişliğindeki emniyet şeridinden gidiyordum.Gayri ihtiyari aynamı kontrol ettiğimde bomboş yolda arkamdan gelen lüks aracın en sol şeritten giderken birden üzerime doğru yöneldiğini gördüm.Ani bir refleksle gidonu çevirdim,araç emniyet şeridine çıktı ve adeta beni sıyırarak geçti.Bu da yetmezmiş gibi birde camı açıp sağ taraftaki eleman el kol hareketi yaptı.Bu insanları anlamak mümkün değil.Sürekli uyanık olmak lazım vesselam.

hogutmen bunu beğendi.
  6. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sadece Ankara"da değil birçok şehirde aynı manzara. kabahat kendilerinde olduğu gibi sanki bisiklete binmek kabahatmiş gibi hareket yapmazlarmı, anlamak zor.

hogutmen ve burhan çetin bunu beğendi.
  7. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Merak ediyorum acaba bizde bu elamanlara atarlanıp karşı gelsek laf söylesek ne olur. Yani belli bir vukaat çıkacak ama içimde kalıyor işte sabır diyorum. Bu günde motorlu biri bana el kol yaptı geçip gittim.

burhan çetin bunu beğendi.
  8. burhan çetin

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    El kolada razıyım.Bir defasında adamlar beni yabancı sanıp sevgi gösterisi yapmak için HELLO diye bağırarak cam soda şişesi attılar.

hogutmen, krhnbgck, D.Mustafa ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Adamlar sevgi gösterisi yapmışlar :alkis:

hogutmen bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-33-40.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
upload_2017-2-6_15-36-24.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
58a53c7-kingston-university-21f4138-.jpg
İngiltere'deki Kingston Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre her gün siyah (bitter) çikolata yemek atletik performansı artırmaya yardımcı oluyor. Çoğumuzun bildiği gibi pancar suyu...