Ankara gibi soğuk memleketlerde kışın bisiklet kullanıyor musunuz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ali şirin

ali bey ben karda bindim ama nasıl continental kalın dişli var idi ama bu kar tekeri değil idi ve kaydım tabi arkadan , kar tekerlerinin bu ülkede satılıp satılmadığını internetten araştıracağız, karda sürülür peki buzlanma olursa ne olacak işte gizli buzlanmada bile kaymayan teker varmı bide onu araştıracağız ayrıca termal giysiler giyilecek alt ve üst bunlar vücudu çok sıkı sarar tek parça olanlar var örümcek adam gibi,üzerine bisiklet forma uzun kışlık tayt ve bisiklet forma uzun kollu olacak.,isteyen mont giyer de keza ben süratli sürdüğüm için mont giyer isem saunaya döner içim ve aynen hasta olurum -20 derece de sürdüm ve süratle ama takımlar tam idi spd pedal ayrıca kışlık spd olacak ve soğutmayacak ayağınızı buz kesmeyecek volkan dostum almanyada -25 derecelerde sürüyor ama ona göre hazırlıklı yani aksesuarlar tamam olacak onlarda ateş pahası ,26 jant iken bisiklet continental 2.2 kalın dişli teker ile yokuş aşağı inerken virajda kaydı arka , evet kontrolü sağlamak için sağ ayağı hemen kilitten çektim ve ani hareketle sağa yattım hafif şekilde, ama düşmedim ve durdum evet kaydırmayan teker olacak inişte kafayı gözü yararsınız kafada kaskta yoksa aynen öte aleme,şimdi yol bisikletçileri kaçar kardan neden çünki 1.18 hacimli teker ile öyle kimse rampa aşağı süratle inemez tahtalıköyü bulur ama yapılacak ise bu iş dediğim gibi gerek mtb de gerekse şehir bisikletinde ve de gerekse yol bisikletinde kaydırmayan teker olacak gizli buzlanmalardan etkilenmeyen teker olacak ve yokuş yukarı çıkarkende arka kaydırabilir denge kaybettirir evet karda bisiklet kullanmak için tekerler en önemli konudur.tedbirini alan karda bile sürer..

Scudo

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Lastiğe bakın, kar-buz hikaye gelir buna herhalde..

(link)

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

şivalve türkçe yazdım, maraton, diğer winter yani kış ,snow evet kar lastiği,26 x 1.75 lik.ama gizli buzlanmada kaydırırmı onu denemiş bi arkadaş var ise bilebiliriz ayrıca bir de biliyoruzki kesinlikle eskimiş tekerler kışın son derece risklidir...bir de konu serbest kürsüye açılacak idi ama açılmış bir kere..

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yerde kar yoksa her ortamda bisiklet sürülür.
Kar varsa da dikkatli sürülür, yine sürülür.

• Beğen
Tepkiler: ali şirin

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@ali şirin

Tabiki kışın biniyorum derken, yerde buz olmuyor tabiki, Ankara'da yolda buz kışın geceleri olur oda heryerde değil. Gerçi kar buz içinde lastikler var. Fakat benim trek7.5 kullanıyorum. Kendi orjinal lastiklerinden çok memnunum.

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Yaz kış demeden okula bisikletle gidiyorum ben :D tıklım tıklım belediye otobüslerinde balık istifi gitmektense bisikleti tercih ediyorum :D kışın tek sorun yoğun sağanak yağış onun dışında bisikletinizin lastiklerini dişli asfalt lastikleriyle değiştirirseniz pek sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum. Karlı havalarda reflektörlü yelek giyip yol tek şeritten fazla ise sağ şeridin en sağına kadar değil de biraz boşluk bırakmanızı öneririm. kar küreme araçları karı yolun kenarına ittiği için yolun en sağında ve en solunda ekstra bir buz katmanı oluşuyor sürüş esnasında denk gelince aniden sola kaçmamanız için önemli olduğunu düşünmüyorum bu noktanın. İyi günler :)

• Beğen
Tepkiler: ali şirin