Ankara Eymir Gölünde Bisiklet Keyfi

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ankara Eymir Gölünde Bisiklet Keyfi

Eymir Gölü, kenti son haftalarda etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle tamamen dondu. ODTU ormanlık alanı içinde yer alan göl donunca kent sekinleri için gezi alanına dönüştü.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/2504/15752504.jpg

Başkent’in gözde mesire alanlarının başında gelen Eymir Gölü, kenti son haftalarda etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle tamamen dondu. ODTU ormanlık alanı içinde yer alan göl donunca kent sekinleri için gezi alanına dönüştü. Yaz aylarında göl kenarında oturmayı tercih eden vatandaşlar beyaz örtüyle kaplı Eymir Gölü üzerinde manzaranın keyfini çıkardı. Eymir Gölü’nün tamamen donmasının ardından göl üzerinde 7’den 70’e herkes yürüyüşe çıktı. Tesislerin onünde yer alan küçük iskeleden donan gölün üzerine atlayan kişilerinin yanı sıra bisikletle göl üzerinde pedal basan vatandaşlar da yer aldı. Bazı Başkentliler ise çocuklarıyla birlikte Eymir Gölü üzerinde yürüyüş yapıp kartopu oynadı. Eymir Gölü’nde gezinti ve balık avlama için kullanılan kayıklarsa buz kütlelerinin arasında kaldı.

9 Şubat 2012
(link)

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Gitmek lazım :) bir ara bir tur yapmalıyız. :)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Bisikletle Eymir gölüne gitmeyeli nerdeyse 3 yıl oldu. Güneş yüzünü göstersin, inşallah ilk fırsatta gideceğim :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bende 4-5 aydır sınav hazırlığı sebebiyle bisiklete binemiyorum :) ama şu haliyle üstünde binmek lazım aslında :) nasip değilmiş... :/

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok da bir anlamı yok buz tutmuş göl üzerine bir araçla inmenin, insana bir şey katmıyor. 1991 senesiydi hatırladığım kadarıyla. Bir arkadaşımın TOFAŞ Serçe'si vardı ve tekerlekleri de çiviliydi. O arabayla, o tekerleklerle, buz tutmuş olan Mogan gölünün üzerine inmiştik. Biz kenar tarafta bir-iki dönüp çıkmıştık. Daha ilerilerde, neredeyse gölün ortalarında ise bir adet şu eskilerin meşhur, burunlu (Desoto-Fargo-Dodge üçlüsünden biri işte) kamyonetlerden biri turluyordu. O gün yaşadığım heyecanın tek sebebi vardı: KORKU! Hiç unutmam, "Lan bu buz kırılmasa bari" düşüncesi 5 dakikada kemirmişti beynimi. Şimdi dönüp baktığımda, "Ulan amma salakmışız" diyorum. Kamyonet sürücüsü mü? Muhtemelen ya idiottu ya da tek hücreli :) Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Murat Çetinkale

Hocam sizinkide büyük cesaretmiş doğrusu... Kamyonet kullanan kişilere yaptığınız yorumda süper :cool:

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.Ozkul

Ben hiçbir zaman "Salak" düzeyinde cesur olmadım! Arkadaşım arabayı kullanıyordu ve ben "Yapma, etme" diyene kadar, arkadaşımın "La bi şey olmaz olm, rahat ol sen bi ya" cümlesini bitirmeden buza inmiştik bile :) Ama, dediğim gibi, yaşayacak ömrüm varmış!