Ankara-Eğmir konulu fotoğraflar

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Güney Tuncer tarafından paylaşıldı.

1. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Uzunca bir zamandır fotoğraf çekmeye vaktim olmuyordu ama bugün sonunda makinemi yanıma aldım ve bir iki kare yakaladım. Eski birkaç fotoyla beraber şimdilik bunları ekliyorum.
    Bu arada bisikletin üzerindeki T.C. vatandaşı ben oluyorum :D, ayrıca fotoyu çeken de eşimdir.

2. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
    Abi sen ne yaptın yaa :) O devasa objektifinden de böyle sanatsal fotoğraflar beklenir zaten. Devamını bekliyoruz,hoşçakal

Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Teşekkürler Göker. Gördüğün o devasa objektifle sadece güvercini çekmiştim. Diğerleri daha mütavazi lenslerle çekildi :)
    Devamı gelecek merak etme.

Ahmet Göker Derya bunu beğendi.
  4. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    Mükemmel fotoğraflar ellerinize sağlık. Çok iyi bir makineden çıkmış fotoğraflar belli.

5. Ersin Aydın

Ersin Aydın Kıdemli Üye

Seviye:
    Fotoğraflar tek kelime ile mükemmel ellerinize sağlık makine ve lenslerle ilgili bilgi almak isterdim.

Üyelik bilgilerimde ne kadar Antalya'lı olduğum yazıyor olsada Ankara'da yaşıyorum :) Umarım birgün tanışırız bilgi ve birikimlerinizden yararlanabilirim.

6. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Raven hocam ellerine sağlık :D Müthiş kareler. Fotoğraf makinasının mükemmel olduğuna şüphe yok ama, kareleri ortaya çıkaran ayarları yapan elleri tebrik ediyorum. Uzaklardan, bu güzel Eymir resimleri de iyi gitti bu arada :)

7. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Eşinizi ve sizi tbr ediyorum bu güzel kareler için.Emeğinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş..

Güney Tuncer bunu beğendi.
    Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkürler, daha iyilerini siz çekersiniz umarım. Ersin, tabiki tanışabiliriz. Nerdeyse her pazar sabah 9 dan öğlen 2 ye kadar gölde oluyorum. Ayrıca yolun düşerse hafta arası akşamları saat 6.30-7.00 arası bisikletle gölden geçerek eve gidiyorum.

Makineler d-slr. Güvercini Canon 40D + Canon 70-200 2.8L kombinasyunu ile çektim. Yüzen ördekler Canon 40D + Sigma 18-200OS, diğer hepsi Canon 450D + Canon 10-22 Wide lens ile çekildi. Herhangi bir filitre kullanmadım, bazılarında hafif photoshop var "kontrast olarak".

Ersin Aydın bunu beğendi.
    Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hakılsın Serdar, çok etkileyici bir dijital kare karşısında insanlar hemen bu photoshop diyip geçiyor, yada makinen süpermiş diyorlar :) ama o kareyi görüp çekmek hatta çekmeden önce photoshop ta yapacaklarınızı bile düşünmek, dijital fotoğrafçılık bu işte. İstersen başka yerde çekilmiş ve çeşitli yarışmalarda derece almış memleket fotolarım da var :) onları da eklerim ama Eymir konulu değiller.

"Eğmir" değil "Eymir" olacak değil mi ? yanlış yazıyorum galiba :(

Ersin Aydın bunu beğendi.
  10. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güney Abi fotoğraflar çok iyiler gerçekten ellerine sağlık..
    Olur da bir gün "Eymir'de bisiklet" konulu fotoğraflar çekmek istersen biz poz verebiliriz sana :) :)

11. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Yeni Üye

Çok güzel fotolar.
    Gözünüze gönlünüze sağlık. :)

Güney Tuncer ve Elçin Yıldız bunu beğendi.
  12. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de fotoğrafçılıkla amatör olarak uğraşıyorum. DSLR makineyi gören insanların ilk tepkisi "müthiş makina, ne fotoğraf çekilir bununla" şeklinde oluyor. Ama Compact makinadan DSLR ye geçilince ilk sonuçların sinir bozucu olduğu pek bilinmiyor :) Hatta başlangıçta 5000 liralık bir set ile, 200 liralık bir küçük makina kadar iyi fotoğraf çekilemediği de bir gerçektir. Zamanla ayarlar öğrenildikçe ve bakış açısı yakalandıkça ortaya öyle kareler çıkar. Photoshop da ayrı bir olay zaten, hiç girmiyorum. Sonuçta tebrikler ....

Gölün ismine gelince ben Eymir olarak biliyorum, ama kanıt gösteremem üzerinde oturuyorum :D

Elçin Yıldız bunu beğendi.
  13. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşım çektiğin resimlere ve gezdiğin yerlere bayıldım elinin ayarına pedalının kuvvetine zeval gelmesin:)

14. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    şiir gibi...
    müthişsiniz...

15. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Çok güzel kareler, ancak nacizane ufak bir düzeltme, Eğmir değil, Eymir.. ODTÜ´lülük ruhuma bağışlayın lütfen..

Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Düzeltme ve yorumun için teşekkürler Elçin :)
    Ben de aynı okuldanım ama işte cahillik başa bela :(

serdar gültekin bunu beğendi.
    Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok doğru söylüyorsun. Çok iyi bir compact makine, bas çek tarzında tasarlandığı için, otomatik modunda ortalama bir DSLR'den göze daha hoş gelen kareler yakalayabilir. DSLR de iyi fotolar için manuel ayarlarda çekim gerebiliyor. Güzel bir hobi ama vakti olan, sabırla öğrenmeyi sevenler için :)

Serdar TEBER bunu beğendi.
    Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çok teşekkürler. Fırsatım oldukça eski arşivlerden de çıkarıp eklemeye çalışacağım inş.

cedrick41 bunu beğendi.
  19. Ersin Aydın

Ersin Aydın Kıdemli Üye

Seviye:
    benim Panasonic DMC-FX35 Leica lensli 25mm geniş açı çekim olanağı veren hoş bir makinem var.

Dsrl Düşünmüştüm hatta Canon 40D sigma lensli... ama taşıma+ o dönemdeki masraflarım açısından vazgeçtim.

Çok güzel makineniz nazar değmesin. Umarım Birgün tanışırız gelmeden size özel mesaj atar uygun olduğunuzda buluşur tanışırız.

Eymirde benimde çektiğim fotolar var ama şuan Antalya'dayım hepsi Ankara'da dönünce bende yüklerim.

Teşekkürler.

Saygılar

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-14_11-34-16.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...
upload_2017-2-15_10-55-37.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
1430321046445-1bat2gzubgtcm-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...