ANKARA' dan: tur yapabileceğim arkadaşlar arıyorum.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Yıllık iznimde bisikletimle yol yapmak istiyorum ve bu konuda daha önceden bir deneyimim olmadığı için yol arkadaşı arıyorum. Kısa veya uzun mesafe önemli değildir, birlikte gidilebilecek bir rota ile yola çıkabiliriz diye düşünüyorum.

1. Bu tur için ayıracağım gün sayısı 7-9 gündür.
  2. KronXC250 kullanıyorum.
  3. Konaklama olarak çadır veya otel olabilir.
  4. Yapmayı planladığınız tur var ise sizlere katılabilirim
  5. Bu işin en zor kısmı karar vermekmiş bunu anladım, yola çıkarsak herşey daha kolay olacak :)

Scudo

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
18temmuz ile 27temmuz tarihleri arasında yıllık izin kullanacadağım ve yol arkadaşı arıyorum :) katılan olmazsa tek başıma gideceğim..

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
selamlar hocam. ben bazı durumların netleşmesini bekliyorum. 10 temmuz gibi durumum netleşcek. daha sonra balıkesir izmir arası 6 7 günlük bir tur planlıyorum. tanışmayı düşünürseniz özelden irtibatlaşalım..

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
@zahiradam

Olabilir, sizin durumunuz netleşince bilgi verirsiniz görüşür planlar ve yola çıkabiliriz. Ankara - Balıkesir - İzmir olarak bisiklet üzerindemi yol planınız var? Yoksa balıkesirden izmiremi bisiklet ile gitmeyi düşünüyorsunuz.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
  1. GÜN: Balıkesir - Akçay (86 km)
  2. GÜN: Akçay - Ayvalık (50 km)
  3. GÜN: Ayvalık - Aliağa (96 km)
  4. GÜN: Aliağa - İzmir (67 km)

Toplam Tur Mesafesi: 299 km + 30 km
balıkesire trenle gitmeyi planlıyorum hocam. balıkesir akçay arasını bisikletle geçip geçmemekte kararsızım. kpss atamaları 11 temmuz gibi belli olcak. ayrıca 9 10 temmuzda sınavım var. 11 temmuzda atanma olasılığım yüksek atanırsam eğer maddi olarak da ruhende rahatlayıp bu yolculuğa çıkmayı planlıyorum. tur uzaya bilir kısalabilir, güzergah değişebilir önemli değil amaç yollarda olmak ve manzarayı seyretmek şuan için..

amatörce hazırlamıstım bunu km lerden tam olarak emin değilim google mapsden çıkarttım kmleri. yolda geçecek süreyi 4 gün olarak planlamıstım fakat bazı yerlerde ekstra gezmek için birer gün konaklayabilirim. atama durumuma göre çadır veya misafirhaneleri ayrıca akçay ve ayvalıkda yazlıkları olan arkdaşların o tarihte orda olurlarsa yazlıklarının bahçeleri kullanmayı planlıyorum. tek problemim atamanın olması. donanım olarak kabaca hazırım diyebilirim. onun dışında artvin sarpdan samsuna kadar karadeniz sahil yolunu kullanarak bir tur planım daha var fakat acemi olduğumuz için ve eğimden dolayı fazla cesaret edemiyorum karadeniz turuna. ankarada kurtulul sincan arası kadar mesafeyi kendimi çok fazla yormadan saatte ortalama 15 km kadar yaparak gidip gelebiliyorum ve bu mesafede beni çok fazla rahatsız etmiyor şuan için. o yüzden günde maksimum 70 km kadar yol almayı planlıyorum..

dogu gundogdu

Daimi Üye
Tepki
64
ben,m kafamda da böle bir tur var teklifiniz aklıma yattı gibi
sizin aklınızda kaç km lik bir mesafe var benim de önce uzun yol deneyimim yok.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
günde ortalama 70 km 4 veya 5gün yolda geçecek onun dışında birer gün ara vererekde yola devam edebilirim gittiğim yerleride adam akıllı gezmek amacındayım. planı ve hazırlığı yapmaya devam ediyorum. çünkü son bikaç güne hazırlığı sığdırmak yanlıs olur. gidememe ihtimalim olmasına rağmen gidecekmiş gibi hazırlanıyorum şuan..

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Ankara 'dan bisiklet ile yola çıkmayı planlıyorum açıkcası, gidebildiğim kadar yol gitmek istiyorum.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
@dogu gundogdu

Birlikte şekillendireceğiz turu, mesafeler yapabildiğimiz kadar olacaktır :) hayali rakamlar yanıltabilir. Sizde katılabilirseniz çok keyifli olur

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@H.ibrahim Erdemir

hocam biz profesyonel yol bisikletçisi değiliz ki gidebildiğimiz kadar yol gidelim. amacımız anın ve manzaranın tadını çıkartmaksa misal ankara balıkesir arasında gerreksiz olarak yol yapılcak çok yer var. bu da güzellikleri kaçırmamıza sebep olur. bence zamanı rota belirleyip orda geçirmek daha mantıklı. yani ben kendi adıma öyle düşünüyorum. ayırca yine bir örnek misal ankara balıkesir arasında günde yolda harcancak para ve zamanda boşa gitmiş olur diye düşünüyorum.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
@ zahiradam
mantıklı ve olabilir diye düşünüyorum, yollarda boşa pedal çevirmektense manzaralı yollarda keyif yaparız. Rota olarak ankara-konya-antalya vardı aklımda, şimdi yeniden şekillenmesi gerekecek.

@ dogu gundogdu
Sevindim :) inşallah güzel olacak.

Arkadaşlar birgün orta bir yerde buluşalım hem tanışalım hemde konuyu konuşalım, güzel bir tur çıkacak ortaya :)

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@H.ibrahim Erdemir

antalya alanya - muğla fethiye arasını adım adım çok iyi biliyorum. karayolu dışındaki köy yollarına kadar onlarca kez kullandığım güzergah. yaya olarak da birçok etabı geçtim o bölgede ve büyük keyif alıyorum oralarda gezmekten. ayrıca karayolunun dışında kalan birçok yer var görülecek ama değişiklik olması açısından burayı duşündüm ben.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Antalya yı baştan başa bisikletler ile gezebiliriz aslında :) iyi bilmenizde bizim yararımıza olur. Rehberimiz olursunuz.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@H.ibrahim Erdemir

yaw değişiklik yapmak lazım biraz o yol bikere daha gidersem sıkar beni sanırım

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
@zahiradam

zahiradam 10temmuzdan sonra akçayda olacağım belki size yardım edebilirim ?
Bu arada Akçay-Balıkesir arası zorlu olabilir. İniş-çıkış ve virajlar fazla.Ama yol yeşilliktir, içiniz açılır :) Harikadır memleketim benim :)

• Beğen
Tepkiler: zahiradam

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Antalyaya gitmeyi düşünuosunuz ama o havada bisiklete binmek biraz zor olur heralde dıorum ben :) Bence turunuzu ege ye doğru gerçekleştirin.İzmirde görülebilecek bir çok yer var.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
temmuz-ağustos'ta antalya sıcak havası tavan yapar. gündüzleri o sıcaklıkta sık sık durursunuz fazla ilerleyemezsiniz bir de sıcakla birlikte yorulursunuz. kemer sonrası rampalarda var. ege rotalı daha iyi olabilir. hava orada biraz rahattır. antalya en güzel yaz sonu, yani baharlarda turlanabilir.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@Serbay Akar

tesekkür ederim hocam. benim zaten daha öncede belirtiğim üzere o yolla ilgili çelişkilerim var. belki akçaydan başlayıp turu aydına kadar uzatabilirim. henüz kafamda net bişey sadece kaba olarak bi rota çıkarttım. turu hayata geçirebilrisem yardımlarınıza açığım. saygılar..