Ankara ' daki MTB Yarışı Hakkında

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
Arkadaşlar Selam,

3 Haziran da yapılacak olan Ankara MTB yarışının Ankara nın neresinde olacağı konusunda bilgisi olan var ise ve paylaşırsa çok memnun olurum.

Teşekkürler
Tolga Gürgün

Scudo

BadBoy

Aktif Üye
Tepki
12
@Gürgün

Merhabalar Gürgün.
Ankaradaki MTB yarışı,ODTÜ de yapılacak.
Parkur hazırlanıyor.
Detaylı bilgiler ileride açıklanacak.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Yenimahalle de olmaması çok iyi olmuş, geçen sene illahlah dedirmişti parkur patlaklar yüzünden...

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@BadBoy

Ankara'yı bilmeyen biri olarak soruyorum.
Parkura (ODTÜ) ulaşım imkanları kolay mı (otobüs terminaline uzak mı mesela :) )ve yakın konaklama yerleri mevcut mu? Polonezköye bu gibi problemler nedeniyle gelemedik. Bu yüzden şimdiden bu tür bilgileri almamız iyi olacak.

BadBoy

Aktif Üye
Tepki
12
@Fatih Özgenlik

mrb.
terminalden ODTU ye kadar yaklasik olarak 5-6 km(10-13 dk bisikletle).ayrica otobus,dolmus gibi araclar mevcut.
konaklamaya gelince-ODTu civarinda otel,pansion bulunmuyor..

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@Fatih Özgenlik

Hangi semtten ODTÜ ye gideceğine bağlı..Örneğin Kızılay-Çankaya taraflarında ikamet ediyorsan çevirerek bile gidebilirsin.Eğer Eskişehir ciheti üzerinde konaklarsan (bilkent, Hacettepe, Ümitköy, Konutkent vb..) Kızılay otobüslerine binip ODTÜ durağında inmelisin.Batıkent- Eryaman taraflarında oturuyorsan metro+otobüs veya metro+ankaray+pedal mantıklı bir çözüm olur.
Genel olarak ODTÜ ye ulaşım kolay sayılır.
Otogara ODTÜ yakın sayılır, biz öğrenci iken yaya bile gidiyorduk.
Aslında Federasyon ODTÜ yönetimi ile kontak kurup ODTÜ yurtlarından ayarlayabilse konaklamanın kralı olur bence..ama yok değilse, Başkent Öğretmenevi vb.. gibi konukevlerinden birisi olabilir. Başkent Öğretmenevinden ortalama bir tempo ile 1/2 saat çevirerek ODTÜ merkezine ulaşılabilir.
Eğer konaklayacağın konum somutlaşırsa daha net bilgiler verebilirim.

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@Gürgün

Merhaba Tolga, aslında aylar öncesinden Ankara yarışı için karar almıştım kendim ama yarışın ertesi günü Y.lisans sınavım olduğunu görünce yıkıldım.Neyse umarım daha sonraki yarışlarda görüşürüz umarım...

Tepki
5
Bende ankaraya gelmeyi düşünüyorum. Ankarayı pek bilmem. Parkura en uzak otel kaç km dir ortama sizce ?

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
teşekkürler arkadaşlar.
şöyle bir harita buldum ama mesafeler hakkında bir bilgim yok tabi..
(link)
otobüsler sanırım eskişehir yolu üzerinde yolcu indirebiliyordur. konaklamayı da artık en kötü çadır falan hallederiz. tabi mystery of altar'ın dediği gibi odtü yurtlardan birini ayarlasa süper olur.

BadBoy

Aktif Üye
Tepki
12
terminalden gecen otobus(cift katli yesil otobusler) ve dolmuslar ODTU nun icine giryorlar.
kizilaydan ayni sekilde.otobusler ve dolmuslar ODTU ye giriyor.
ayrica Ayranci dan dolmuslar var.

shealien

Aktif Üye
Tepki
39
eskisehir yolunda otobusler indirmezler ama terminalden oldukca yakın odtu.
yanlız yerleske içinde cadır kurmaya izin vermezler haberiniz olsun. belki okulun dısında kurulabilir ama ne kadar guvenli olur bilmiyorm.
haziranda okul devam ettigi icin yurtlarıda kullanamazsınız sanırım
ankarada tandogan sıhhiye ve ulusda oteller var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
slm,

tandoğan da bir öğretmen evi var orada şansınızı deneyebilirsiniz Tandoğandan odtü bisikletle 8 yada 9 km

latif kavak

Daimi Üye
Tepki
102
arkadaslar bundan onceki odtu yarısında bize okul içerisinde kalacak yer ayarlanmış ve biz odtude kalmiştik.ve bazi arakadasların okul çerisinde çadır kurma imaknı olmuştu.bu sene bunlar olmicakmı?

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
arkadaslar slm neden otel ?kanp caırı varken odtü bahcesi veya yurtlarda ankara dısından gelenleri misafır etmiyolar. bunun icin birlik olmalıyız yetkilileri bukonıda haberdar veya organizsyonu yuruten arkadaslarla irtibat kurulsa bence iyiolur yanlısa 1 dogru acıllım surdümse cvp yazın tşk... sonrasında sıkıntı yasanmamsı icin bisiklet ve doga adranalin tutku bır araya

latif kavak

Daimi Üye
Tepki
102
diyorum ya bundan oncekı ODTU yarısında hem cadır hem kalacak yer vermıslerdi (cok makul fıyata )...tabi cadır yeri ucretsiz:D
aslında neden polenezkoydekı gıbı cadırlarda kalmıyalım ayarlasınlar blr yer bizde gıdelım cadırları kuralım

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@latif kavak

Evet Latif ben de aynı fikirdeyim, Federasyon görevlisi hemde Odtülü olan Uğur HAkkı Tosun ile konuyu görüştüm ama pek olumlu cevap vermedi bana nedense, siz de bu konuda isteklerinizi iletebilirseniz eminim olumlu bir sonuç çıkar...

shealien

Aktif Üye
Tepki
39
odtu yerleşke içinde ogrencilerin bile belli 1 saat sonrasında dısarda olmasına izin vermezler guvenlik nedeniyle. zamanında istenmeyen olaylar olmustu...

benim merak ettigim harcırah veriliyordur degilmi? izmirden gidecek varsa bana mesaj atabilirmi? harcırah için yarışçı listesi hazırlamak lazım... bende gelmek istiyorum

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@shealien

Harcırah tabii veriliyor, ama hemen değil, banka numarasına bir süre sonra (bazen bir kaç ay) yatıyor ama hak kazandıysanız mutlaka alıyorsunuz. Şu andaki sistem katılımın %65 ine harcırah verilmesi şeklinde...

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@Hakan Yazman

valla ben adada 12 oldum 30 kişi bitirmiş ama harcırah falan almadım. banka numarasını vermiştim.

konumuza dönersek, bence de yurtlar için biraz bastıralım yetkililere. böyle bir yer sağlanırsa harika olur.