Ankara civarında rota arayanlar için bir tanıtım

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ali Akyol tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Akyol

  Ali Akyol Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Aralık 2009
  Mesajlar:
  40
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Her yerde olduğu gibi biz Ankaralı bisiklet severler tenha yol aram derdindeyiz. İşte size 90 km lik bir rota.

  Bu rotaya Çayylun'dan başladım ve rotayı GPS ile kaydettim. aşağıdaki linkde rotayı görebilir, yol profili inceleyebilir, ve bana ait diğer sayısal verileri inceleyebilirsiniz.
  http://connect.garmin.com/activity/50519920

  Yol her türlü bisiklet için uygun. Yolun tek bozuk olan yeri Yenihisar ile Ücret köyü arasındaki yaklaşık 3-4 km lik kısım. Eğer buraya Temelli yönünden gelirseniz bozuk yolu yokuş yukarı çıkarsınız.

  Yenihisar İncek arasında su sorunu yok, Eskişehir yolunda'da benzincilere girerek su sorununu çözebilirsiniz. Ankaradan Temelli yönü %1-2 oranınıda yokuş aşağı iniş, dolayısı ile arabalardan rahatsız olmazsınız. Yenihisardan sonra yokuşlar başlıyor ve profilden de inceleyeceğiniz gibi yer yer %15 lik yokuşlar var.

  Bu rotayı deneyecek arkadaşların formları yerinde olmalı, zira yol uzun ve yorucu. Temmeli 750 mt irtifada olan bir yer, buradan Yenihisar'a saptığınız andan itibaren 1350 mt ye çıkmayı göze aldınız demektir.

  Rotayı tersten (incek yönünden) yapabilir, fazla tırmanmadan Ücret köyünün tepelerine kadar gelip geri dönebilirsiniz.

  Bir diğer konu da; Temelli'den Yenihisar'a sapıp dağ yolundan Toluntaş'a kadar araba trafiği neredeyse SIFIR yoğunlukta olması.

  Hepinize iyi ve kuvvetli pedallar..
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20160608-WA0003.jpg
Arkadaşlar hepinize merhaba. Temmuz ayı içinde Trabzon-Samsun istikametinde bir tur planım var. Plan hergün farklı bir fikirle değişebiliyor. Asıl niyetim bir performans turu olması yönünde fakat...
1.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
3.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...