Ankara civarı dağ bisikleti rotası

Tepki
7
Merhabalar,

Yeni Zelandalı birisi benimle iletişime geçti. 9 mayıs'ta Ankara'ya geliyormuş, MTB yapabilmek için Ankara civarındaki MTB sürüş rotalarını sordu.
Ben Odtü kampüsünü ve Işık dağını söyledim. Kampüsün onu tatmin edemeyebileceğini de ekledim.

Başka fikri olan varsa, paylaşabilirse sevinirim.

Ekrem

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Ankara yakın çevresinde bildiğim çok parkura musait pek yer yok ama eymir gölü etrafı ufak bir tur olabilir. aynı şekilde mogan gölü etrafıda olabilir ama bu dediklerim biraz ufak hafta sonu turları tadında olur, aynı şekilde tatmin edici bir tur olacağını sanmıyorum..

ali can çalış

Daimi Üye
Tepki
163
Panora karşısından Trt ormaına girin ve dolaştıktan sonra Eymir gölüne doğru inebilirsiniz. Rota için google earth'ı tavsiye ederim. Bu orman benim çok hoşuma gidiyor. Tabii her inişin birde çıkışı var. Beni hanım gelip alıyor:)) Sizde ya ormandan yürüyerek ve bisikletle, ya da trt yokuşundan geri çıkabilirsiniz ama iki alternatifde oldukça uzun ve yorucu yokuşlar.

Akşam müsait olursam size kendi rotalarımı çizer gönderirirm.

Emre77

Üye
Tepki
12
Mühye Köyünden Elmadağ'a tırmanabilirsiniz. Tamamı toprak yol. Son 4 km si arnavut kaldırımı.
Zor bir parkurdur. Antremansız çok zorlar.

Zirveden tüm Ankara'yı görebilirsiniz. Haftasonu olursa biz de katılabiliriz size.

• Beğen
Tepkiler: Atacan007
Tepki
143
mühyede motokros parkuru vardır eski bir de gaölbaşı haymana yolunda ballıkpınar dan girerseniz yine motokros parkuru oradan inceğe kadar inanılmaz yollar var fakat eymir çevresi kadar renkli değil...

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
Abiler ve beyler, havalar ısınınca şu parkurları beraber pedallamak için burdan duyurur, haftasonu çıkalım mi?

• Beğen
Tepkiler: Atacan007

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Eymir'de fazlasıyla rota mevcut. Aşağı inen geniş toprak yolların haricinde belki de çoğunuzun daha keşfetmediği, iniş ve çıkışlarıyla müthiş teknik parkurlar da var. Nisan, Mayıs aylarında bizler paso oradayız zaten. Denk gelirsek beraber pedallarız.

• Beğen
Tepkiler: cagriy

Hüseyin Odabaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
869
(link)

arkadaşlar hem güzel bir site , hem de başka bakabileceğiniz rotalarda mevcut. keyifli turlar dilerim...

• Beğen
Tepkiler: cagriy