Ankara BB - EGO Otobüslerinde Bisiklet Düzenlemesi

Sefa Bey

Üye
Kayıt
6 Temmuz 2018
Başlık
1
Mesaj
13
Tepki
10
Şehir
Ankara
Bisiklet
Mosso
Bu hafta içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Mavi Masaya, EGO otobüslerinde bisiklet kullanımı noktasında talebimi ilettim. Aldığım cevabı aşağıda paylaşıyorum:

Sayın Sefa ****, 11.07.2018 10:33:25 tarihindeki ***** numaralı başvurunuz cevaplanmıştır; Toplu taşıma otobüslerine bisiklet taşıma aparatı takılarak bisikleti olan yolcuların bisikletlerinin de taşınabileceği toplu taşıma hizmetinin verilebileceği uygun olan hatların tespit edilmesi ve bisiklet taşıma aparatı alımı ile ilgili ihale süreci devam etmektedir. Bu çalışmalar tamamlandığında uygun görülen bazı hatlarda bisiklet taşıma aparatı takılı olan otobüsler ile bisikletli yolcuların taşınması hizmeti verilmeye başlanacaktır. Bilgilerinize rica ederiz. İlginize teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Bir başlangıç olması ve devamının gelmesini ümid ediyorum.

Aynı gün CİMER'e yazmıştım. EGO otobüslerine bir düzenleme getirilmesini istemiştim. Şikayetim Ankara BB'ye yönlendirildi ve oradan şu cevap döndü:

TİCARİ SERVİSİN YOĞUN OLDUĞU PİK SAATLERDE SABAH 07:00-09:00 VE AKŞAM 16:00-19:00 SAATLER DIŞINDA VE BİR TRENDE EN FAZLA 2 ADET BİSİKLET OLMASI VE VAGONLARIN BOŞ OLAN TARAFLARINDA ,TEMİZ OLMAK ŞARTIYLA BİSİKLETLE YOLCULUK YAPILABİLİR. İYİ GÜNLER DİLERİZ.

Burada tren diye belirtmiş fakat ben sorumda 'Otobüs', 'EGO' kelimelerini ısrarlar kullandım. Bunu otobüsler için bir cevap telakki edip, bisiklet ile binmeyi deneyeceğim. Bir türlü bu durum çözüme kavuşmalı.
 
Tepkiler: sonyaz

Alidemir56

Üye
Kayıt
24 Haziran 2018
Başlık
3
Mesaj
98
Tepki
139
Yaş
22
Şehir
İstanbul
İsim
Ali
Bisiklet
Kron
Umarım kısa sürede hallolur. Biz istanbulda çok rahatız,:) otobüs metro hepsinin saatleri var saatinde binip iniyoruz
Yolcular biraz paf küf ediyo, dik durup kendimize güvenli bir şekilde, "saatimde geldim hayırdır" bakışı atarak rahat rahat yolculuk ediyoruz :)

Saatleri de bırakayım şuraya; :)
75D7CE6F-5BB4-4A44-AB6C-6B2C0450FA93.png
 
Tepkiler: Sefa Bey

Mehmet Metin Levent

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Temmuz 2018
Başlık
17
Mesaj
1.617
Tepki
4.671
Yaş
44
Şehir
Ankara
İsim
Mehmet Metin Levent
Bisiklet
Cube
Ankara maalesef, otomobillere göre düzenlene gelen bir şehir. 25 yıldır bu şehirdeyim, kilometrelerce yeni bulvar ve yol açıldı ne yazık ki, o yollara sağlı sollu birer metrelik bisiklet şeridi bile çok görüldü. bazı yollarda ise kaldırımdan bir (rakamla 1) yaya geçemez zira o en dar yerde aydınlatma direği ile geçme şansınız sıfırlanmıştır. yola sekerek ilerlemeye devam edersiniz.
 
Yukarı Alt