Animal Pak ve Sanal Magaza

C

Caglarmert

Misafir
Animal pak çok güçlü bir beslenme desteği,çok severim. Genellikle vücutçular kullanıyorlar.
YOĞUN ANTRENMAN döneminde kullaniyorum ve çok güç veriyor. Bununla beraber Creatin
kullanıyorum.
Sadece Creatin performans artışı güçlü adeleler ve laktik asit oluşumunun uzatılması için
GLUTAMIN BCAA ARENINE ORNITHNE LYCNE CROMIUM PICOLIONATE da kullanmaları tavsiye edilir.
Özellikle Glutamin doğal yollarla çok az özmsenebildiğinden (bağrsak duvarlarındaki
bakteriler tarafından emilirler ve vücut hemen hiç kullanamaz) kullanılması elzem
suplementler içersindedir. Yine BCAA/Glutamine/Creatin ve proteinden oluşan sağlıklı beslenme
sonrasında performansınızdaki artışa siz bile şaşıracaksınız.
Artık daha hesaplı alabilmek için sanal mağazalardan almayı düşünüyorum.

Biraz araştirma yaptim ve bu mağazayi buldum.
Tanıyan varmı? vucutcular arasında çok tavsıye edılıyor. Ben yinede sizlere bir danışalım
dedim.

Aşağıdaki yazı siteden alıntıdır.

Gıda takviyeleri ithalatı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından çok sıkı bir şekilde
denetim altına alınmıştır. Her ürün ayrı izine tabiidir. Bu izinler dahilinde her ürünün
içeriği, Türk Gıda Kodeksi ve ilgili Tebliğ’lere göre detaylı olarak incelenir.Her bir
ithalatta her üründen numune alınır ve beyan edilen içeriğine göre laboratuar analizi
yapılır. Eğer ürün analiz sonucunda, önceden beyan edilen ve Türk Gıda Kodeksi’ne uygunluğu
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından onaylanan içeriğe göre uygun değilse ithal edilemez.
Gıda takviyelerinde kullanılan maddeler Süpermarketteki birçok üründe kullanılan maddelerle
birebir aynıdır. Aralarındaki tek fark, gıda takviyelerinin biyolojik besin değerinin çok
daha yüksek olmasıdır. Gıda takviyelerinin verimi çok daha fazladır. Aksi takdirde aynı değer
ve kalitede beslenmek için günlük dozun üzerinde tüketilmesi gerekmektedir.Örneğin yumurta
proteini ihtiyacını karşılamak için günde ortalama en az on adet yumurta yemek gerekir.Her
gün 10 yumurta yiyebilir misiniz?

Aldığımız temel gıdalarla ilgili olarak medyada sürekli olarak skandallar patlak veriyor.
Örneğin dana eti için BSE vakaları, dioksinli yumurtalar,kuş gribi vs. . Yasal olarak ithal
edilmiş gıda takviyeleriyle ilgili bu türlü skandalların örneği yoktur.

Yukarda belirttiğim mağazadan alışveriş yapmayı düşünüyorum. Çok hesaplı geldi, ayrica kargo
ücreti almiyorlar. Tavsiye edermisiniz?

Sevgiler,
Erdoğan

Scudo
C

Caglarmert

Misafir
Bu arada ürün hakkinda bilgiyi buradan alabilirsiniz:

(link)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba, bu konuyu sağlık beslenme bölümüne açmalıydınız, genel görüşüm bu tür ürünler çok üst seviye sporcular için gerekiyor, bu da spor yapanların %5 gibi bir kesimi oluşturuyor, bu tür bir desteğin gerçekten ihtiyacı olmayanlar açısından para israfı bir yana sağlığa da bir çok zarar verebileceği ortada... Sağlık beslenme antrenman bölümünde bu tür ürünler (creatin amino asit vs) çok tartışıldı oralaraki yazılarıma bakabilirsiniz.
Selamlar
Hakan

C

Caglarmert

Misafir
Yanlis yere actigim icin üzgünüm, fakat magaza oldugu icin alisveris bölümü dogru olur diye düsünmüstüm.

Saglikli degil diyorsunuz, peki bu ürünler nasil tarim ve köyisleri bakanligi izinli??
Gönderdigim yaziyi okudunuzmu? Yabanci forumlarda okuyorum, bir cok bisiklet forumunda bu ürünlerden bahsedilmis ve önerilmis, aslinda o yazilardan dolayi almaya karar vermistim.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından çok sıkı bir şekilde
denetim altına alınmıştır. - Diye yaziyor?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Caglarmert

Günümüzde izinlerin alınması için sağlıklı olmak zorunda değil, bir marketteki yieceklerin içeriklerine bakarsanız bir çok sağlığa zararlı kanserojen gıda boyası koruyucu maddeleri görebilirsiniz, bunların hepsi yasalar dahilinde üretiliyor veya ithal ediliyor. Söylediğim gibi eğer gerçekten çok üst seviyede spor yapıyorsanız (mesela haftada spor yaparak 15-20 bin kalori harcıyorsanız vs) bir antrenör gözetiminde bunlar kullanılabilir.

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
sevgili Caglarmert;
Bu tür link'ler forum kurallarımızca yasaklanmıştır. Mesajınız edit'lenmiştir

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Bu tür ek besin ürünlerinin envai çeşidini kullanmış ve kesinlikle faydasını görmüş biri olarak düşüncem şudur ki; eğer doğru markaların, doğru ürünlerini, doğru miktarda ve doğru zamanda kullanırsanız kesinlikle fark yaratıyor. Fakat bu farkı anlamak kısa zamanda olmuyor, öncelikle vücudunuzu iyi tanımanız ve neye ne kadar ihtiyacınız olduğunu iyi bir şekilde bilmeniz gerek. Bunun içinde en iyi yöntem deneme yanılma yolu. Bir süre sonra sistemi oturtuyorsunuz ve avantajlarını görüyorsunuz ama hemen büyük farklar beklemeyin. Sonuçta bunlar ek besin yani gıda takviyesi, ilaç değil.:rolleyes: