Ani'den Çıktık Yola! (Kars - I.Bölüm)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

 1. KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  19 Ağustos 2008 (Kars- I.Bölüm)

  "Planlar Neden Değişti ?"


  Her birimiz başka bir sebepten bağlıyız bulunduğumuz şehre. Kimimiz alışkanlıklardan, kimimiz iş güçten, kimimiz yeni umutlardan...

  Sevsek de güzel Ankara’mızı yeni yerler görmek amacıyla kopup gitmek, telefonları kapatmak, kimsenin ulaşamadığı, kimseye ulaşamadığımız kısa anlar için gün saydık bir sene boyunca tura çıkıp çıkamayacağımız belli olmadan hayaller kurarak. Herkes birbirinden haber bekliyordu. Zira birinin işten izin alması diğerine, diğerinin parasını denklemesi ötekine bağlı bir zincirdi.

  Kafamı kaşıyarak haftalarca düşündüm taşındım. "Ya tam gittiğimde kadrolar açıklanırsa, evrak toplamada geç kalırsam, yine treni kaçırırsam" diye kara kara düşünüyor bu şehirden uzaklara bir adım atamıyordum. Zira ben de adına Kpss denen saçma bir sınavın mağdurlarındandım ve beklemek zorundaydım. Deli gönül "çık git" diyor mantığım "yok Kevser! sen az daha bekle, acele etme" diyordu. Nette gezerken iki sene öncesinin atama tarihlerine bakınca bu devlet aynı mantıkla giderse yaşadım, erken açıklanamaz diye mantık yürütünce gözlerimde şimşekler çaktı. Son birkaç aydır “Kevser bu sene tura gitmeyecek miyiz?” diye soran Serkan’a çantanı hazırlamaya başla iki-üç güne kadar tura çıkıyoruz diye müjdeyi verdim. En az benim kadar sevinmiş olmalı ki iş yerindeyim demeden "vallaha mı?" diye bağırarak havalara uçtu. Geçen seneki ekibe haber saldık var mısınız diye? İso “ben varım”, Murat “sonra katılabilirim” dedi. Mesut ile Erhan haftaya çıkın biz de gelelim dediler. Serci “staj uzadı çok üzgünüm, gelemiyorum” dedi.

  Tekrar başımı aldım ellerimin arasına düşündüm, taşındım. Kimseye göre ayarlayacak ne zamanım vardı ne de sabrım. Çünkü kendime ne olacağı belli değildi. Fırsatı kaçırırsam bu seneki hayallerim suya düşebilir, işe girersem de bir sene izin alamazdım. Elde var üç kişi. Üç kişiyle uzun tur olur mu? Neden olmasın deyip hazırladık çantaları. Serkan biletleri ayırttı, ben nerdeyse 15 günlük erzak topladım, İso da mutfak araç gereçlerini tedarik etti.

  Bizim için tur başlamıştı en azından teorik olarak. Her zamanki gibi bir türlü razı olmayan ailelerin gönüllerini alma çabaları da başlamıştı. Ben ise yolculuğun Kars’tan başlayacağını nasıl söyleyeceğimi düşünmeye başladım. Stresim bir türlü bitmiyor, dertlerin biri bitse öteki başlıyordu. Her ne kadar güvendiğim kardeşlerimle yola çıksam da kız başına 15 gün dağlarda gezeceğini söylemek bir de yolculuğu doğudan başlatacağını söylemek hiç kolay değildi.

  Bu kadar az zamanda nasıl tura çıkılabilir? Güzergah nasıl çizilir? Eşyalar nasıl tedarik edilir? Hepsi önceki turların detaylarında gizliydi. Daha önce defalarca uzun turlara çıkmıştım ve hepsinin listesi bir dosyada saklıydı. Buna en yakın olan geçen seneki Artvin Turu'nun listesini çıkarıp koydum karşıma ve bir kaç şey ekleyip çıkararak oluşturdum yenisini. Peki ya güzergah? Gidilecek, gezilecek, görülecek yerler az çok belliydi. Kullanılacak olan yol da. Nereyi çok beğenirsek, nerede daha çok huzur bulursak orada fazladan kalabilirdik. Ha vakit artarsa ya da birilerinden "görmeden gitmeyin" gibi bir şey duyarsak anında planları değiştirebilirdik. Benim tur anlayışımda ne kadar çok pedal bastığımın ne kadar ortalama yaptığımın önemi yoktu. Ne kadar çok yer gördüğüm, yolda nasıl gittiğim, giderken soluduğum hava, yolculuktan aldığım haz ve verdiği huzur vardı. O yüzden kafamız rahat tur değil tatil havasındaydık.


  Pazartesi 17’ye biletlerimizi alıp Kars yolcusu kalmasın diyerek otobüse eşyalarımızı ve bisikletlerimizi yerleştirdik. Sağ olsun arkadaşlar burada da bizi yalnız bırakmadı ve uğurlamaya geldi. Eşyalarımı listeden kontrol ederek tek tek çantaya yerleştirdiğim için kafam rahattı. Ancak bu kadar saat yolculuk çekilmezdi. Otobüse binerken yastıklarımı unutmamalıyımdım biri boynuma diğeri belime. Yol için ablamın hazırladığı börekleri arıyorum ortalıkta yok. Sds’ye gittiğimizde İstanbul’dan bisikletle gelen Necati Bilgen ve Süleyman Şatır gibi değerli ağabeylerimizi görmek beni hayli şaşırttı. Ayaküstü iki muhabbet ve acele tavırlar içerisinde aklımız dağınık bir şekilde ayrılırken Halim börekleri dükkanda unutmuş. Hemen kaşlarım çatılıyor ve sinirleniyorum ama nasıl olur diye? 18 saatlik yolda ne yiyip ne içeceğiz? “Ablam seni affetmeyecek. Sabahın köründe söylenerek yufka almaya gidip börek yaptı” diye Halim’e çatıyorum. Kusura bakma o gün için Halimcan!

  [​IMG]

  Aklımıza Berkay’ı aramak geliyor geç de olsa. Bu arada börek üstüne bahisler dönmeye başladı. Murat ve Serkan Taşdelen “oh oh iyi oldu ne zamandır da canımız börek istiyordu. Biz yeriz gidince sen sıkma canını diye iyice kızdırıyorlar. Otobüsün hareket etmesiyle sevdiklerimizi soğuk camın arkasında bırakarak hüzünleniyoruz. Bizimkiler de börekten ümidi kesti. Otobüs terminalden çıkana kadar Berkay yetişiyor ve ileride bizi yakalıyor. Acele bir şekilde poşeti alıp tekrar vedalaşıyoruz. Teşekkürler arkadaşlar!

  [​IMG]

  Uyuyor, uyanıyor, molalarda uyuşan bacakları açmak için yürüyüşler yapıyoruz ama nafile! Yol bir türlü bitmiyor özellikle de benim gibi uzun yolculuktan nefret eden biri için. Şansımıza gece 3 gibi otobüs bozuluyor. Klimanın kayışı kopup diğer kayışın arasına sıkışıyor. İniyoruz araçtan. Sağa git sola git haydi biraz da ileriye geriye. Yıldızlara bak “aaaa ne güzel”. Orada bir şey mi var. Yok ben yanlış gördüm. Üşüdük hadi içeri girelim. Sıkıldık bir daha çıkalım. Ama bir türlü sorun giderilemiyor. Cep telefonlarının ışığıyla aydınlatmaya çalışıyorlar cıvataları. Durun biz de ışık var diyip bisikletlerin ön lambalarını getiriyoruz bagajdan. Alet çantasında her şey var tam da lazım olan 16 numara anahtar yok. Bunu duyunca durun ben de kurbağacık da olacaktı diyip getiriyorum bagajdan. Uğraşıyorlar didiniyorlar bir türlü sökmeyi başaramıyorlar. Bagajları toparlamak zor olmasa çoktan bir kamyonete otostop çekip gitmiştik ancak onları birleştirmeyi gözümüz yemiyor.
  Koca otobüsü iteklemeye başlıyorlar. Bu arada marşa basa basa havayı da bitiriyorlar. Hoppala kalıyoruz dağ başında. İşte şimdi durumlar kötü. Hava basacak bir aracın gelmesi lazım. Yolda yardıma gelen bazı otobüslerle yolcular transfer ediliyor. İyi ki börekler gelmiş yoksa aç kalacaktık.

  [​IMG]

  Mola yerinde arılara ayrı bir ziyafet var.
  [​IMG]

  Otobüsün jant kapağı fırlayınca köprünün fotoğrafını çekmek isteyen İso'ya gün doğdu.
  [​IMG]

  Planlarımıza göre sabah 10’da Kars’ta inip kaleyi ve şehri gezip peşine Ani Harabeleri'ne gidecektik. Otogara varışımız 2’yi bulunca ve üstümüze yol yorgunluğu çökünce planlar değişiyor. Otogardan hazırlanıp çıkmamız 4’ü buluyor. Üzerimizde inanılmaz bir miskinlik var. Muavinimiz Serkan'ın adaşı ve muhabbet açılınca bizimkini tanıyor. Yol boyunca bize çok yardımcı oldu ve ayrıca ilgilendi sağ olsun. Hatıra fotoğrafını alıp yola koyuluyoruz.

  [​IMG]

  Serkan Karslı ve tam on yıldır memleketine gelemiyor. Turu Kars’tan başlatmamızda büyük etkisi oldu. Babası yıllar önce rahmetli olmuş mezarlığa uğramak istiyor. “Elbette” diyoruz. Ancak bir türlü mezarın yerini bulamıyoruz, çok karışık geliyor. Sonra tekrar uğrarız diyerek şehrin içine doğru yol alıyoruz.

  Burada yoktur diye ümidini kestiği ancak yoldan geçerken gözüne ilişen babasının samimi arkadaşı Hilmi Amca’yı fark ediyor Serkan. Bir çayını içip iki lafın belini kırmak için giriyoruz bobin ustasının dükkanına. Muhabbet ederken aklıma kazınan bir söz ediyor Hilmi Amca “Babamdan ileri, oğlumdan geriyim” diye Nazım Hikmet’ten bir dizeyle.

  [​IMG]

  Serkanların mahallesine gidiyoruz. Çocukluk yıllarına dönüyor. İki ağacın arasını gösteriyor “burası benim kalemdi” diye. “Bu sokaklar çok uzun gelir, bir türlü bitmezdi” diye ekliyor lafına.
  [​IMG]

  Konu komşu ziyaretleri yapıyoruz. Çok sıcakkanlı insanlar bizi çok güzel karşılıyorlar.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Her zamanki gibi çocuklardan ilgi büyük.
  [​IMG]

  Şehrin içini kısaca dolanıyoruz. Ruslardan kalma yapılara sıkça rastlıyoruz.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kars'ın sokakları, caddeleri, meydanları çok geniş ve muntazam. Yabancının eli değdiği her halinden belli. Hatta bir söz var burada "Ruslar çok güzel yapmışar ama hiç gelip bakmıyorlar" diye. Bakımsızlıktan tarihi eserler dökülüyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Saatlerimiz 6’ya gelirken ayrılıyoruz merkezden Dikme’ye doğru. Serkan “bu akşam dayımlarda kalalım ben de yıllardır görmediğim akrabalarımı görürüm, yarın da Ani’ye doğru yola çıkarız” diye yol gösteriyor. Hava kararmaya başladı ancak gökyüzüne bakmak, ondaki yumuşaklığı hissetmek mutluluk veriyor insana.

  [​IMG]

  Köye yaklaştığımızda yeni dökülen asfalt hepimize sürpriz oluyor. Hoş geldin kara balçık! Ayakkabımızın içine, çantalara her yere sıçrıyor. Hızımızı düşürdükçe geç kalıyoruz.
  [​IMG]

  Çok fazla yol almıyoruz. 23km sonunda Dikme’ye varıyoruz. Akrabaları bizi çok sıcak karşılıyor. Sıcak yemekler güzel muhabbetler eşliğinde sunuluyor. Çay içerken koltukta uyumayı nasıl başarıyorum cevabı yolculukta gizli. Kafamı ve gözlerimi bir türlü sabitleyemiyorum. Ayıp oluyor diye tutmaya çalışıyorum ancak uykuya yenik düşüyorum.Serkan’ın seslenmesiyle gözlerimi açıyor ve “daha dişlerimi fırçalayacağım, lensimi çıkaracağım. Biriniz yardıma gelsin” diyorum. Şansımıza sular kesilmiş ve su için yardıma ihtiyacım var.

  "Yarın sabah 5’te kalkalım, doğudayız güneş erken doğar" diyorum. Yol yorgunluğu da hesaba katılarak 6’da kalkıp kahvaltı bile yapmadan yola çıkarız diye karar alınıyor. “Yoksa Ani’ye yetişmemiz mümkün değil daha Kars’ı gezeceğiz” diyerek saatlerimizi kuruyoruz. Bizler için hazırlanan yumuşacık, tertemiz yataklara yatıp kafayı vurduğumuz gibi uyuyakalıyoruz.
   
 2. Selay Yaman

  Selay Yaman Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeniler:
  1.010
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Harika bir sunum ve kareler bazı yerleri nedendir bilmem gözlerim dolarak okuyup ,izledim " SİZ " lere nekadar teşekkür etsek azdır , bu paylaşımları bize bukadar güzel ve içten aktardığınız için...Ayaklarınıza sağlık..
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 3. bisikletcanavari

  bisikletcanavari Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.779
  Beğeniler:
  1.379
  Seviye:
  Açıkçası bende meraklanmıştım ''Nooldu kevser ablaya?'' diye. Meğerki Kpss illeti en dinamik tekercileri bile bi nebze olsun durdurmayı başarıyor :)


  Görev Adamının kadrosu kırılmıştı en son hatırladığım kadarıyla.NE oldu değiştirdilermi yoksa yeni kadromu aldı?

  Gezinizin devamını büyük bir heyecanla bekliyorum. Bakalım neler görcez :)
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 4. murty

  murty Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.373
  Beğeniler:
  1.229
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Ablacim supersinnnnn :)))
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 5. AydınGünaydın

  AydınGünaydın Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.129
  Beğeniler:
  1.516
  Şehir:
  Erzurum(Aşkale)
  Seviye:
  anlatım harika kalem dili güçlü ve fotolar güzel olunca okunmasıda izlemside zevkli bir tur olmuş.kars kalesinide rersimlerinizin arsında görmek isterdim müthiş bir durusu var...umarım en kısa zamanda atanırsın.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 6. naz34

  naz34 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  844
  Beğeniler:
  1.298
  Şehir:
  Pendik, İstanbul
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Sevgili Kevser
  Eline, ayağına, yüreğine sağlık….
  Gittiğin, gezdiğin, gördüğün yerleri öyle güzel anlatıyorsun ki..
  Boşuna dememiş atalarımız: “ güzel bakan güzel görürmüş” :)

  Geziniz boyunca sizlere keyifli sürüşler diliyorum..
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 7. keremkeke

  keremkeke Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  12 Haziran 2007
  Mesajlar:
  930
  Beğeniler:
  474
  Şehir:
  İstanbul / Haliç
  Seviye:
  Kevser bu Kars bölümü süper oldu
  teşekkürler :)
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 8. serdar gültekin

  serdar gültekin Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.108
  Beğeniler:
  1.264
  Şehir:
  ankara / söğütözü
  Seviye:
  Süpersiniz. Harikasınız. Sizi yürekten tebrik ediyorum...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 9. fletcher

  fletcher Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.224
  Beğeniler:
  208
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  kevser:)anlatım...sunum olayını da aştın sen artık:)kalemin kuvvetleniyo sanki:)normalde sadece fotolarına bakıp ,yazıların üstünden gecerdim,bu sfer her harfini okudm:)
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 10. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Enfes bir anlatım,
  Çok güzel fotolar,
  harika bir ekip ve çok güzel bir gezi..
  Paylaşım için teşekkürler, selam ve sevgiler. :)

  Not: Kevser Hocam. Kars'a kadar gitmişken mutlaka Kafkasya'ya da sınır ötesi bir tur düzenlemişsinizdir diye aklımdan geçmedi değil. :)
  Türkiyenin sınırlarını zorlayan gezilerinizin devamını dileriz.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 11. rahmankarataş

  rahmankarataş Bisikletkolik

  Kayıt:
  12 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.049
  Beğeniler:
  748
  Şehir:
  greek and tr
  Seviye:
  slm kevser
  ekip yine tamam
  düşmüşünüz kars yollarına
  tam bende bayramda sizin bir önceki ilden başlayacagım kısmetse agrı kars artvin yapma hazırlıkları icindeyim
  sizin gezide ilac gibi geldi
  cekmiş oldugunuz kareler yine yorumsuz ve doyumsuz yazıların arasında kaybolmamak mümkün degil tüm tüm ekipi bende teprik ediyorum
  harikasınız ya ne diyeyim yollaradsınız işde
  selamlar bisikletforumun en ucuk kızı
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 12. #12
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  İso'ya kadronun yenisi verilecekmiş duyduğum kadarıyla. Yazıları düzenlemek fotoları seçmek ve azaltmak o kadar zor oluyor ki. O yüzden yavaş yavaş ekleyeceğim inşallah.

  Gezimiz Ağustos sonunda bitti çok şükür. Önce kendimizi toparladık sonra yazıları. Düzenledikçe paylaşmaya devam edeceğim. Teşekkürler...

  Çoğunlukla havanda olmaya bakıyor bu işler ancak gün geçtikçe, gezdikçe yazdıkça da gelişiyor elbette insan. En büyük katkıyı tekerlekizi dergisinde yazdığım yazılar sağlamıştır ve ufkum genişlemiştir diye bakıyorum. İlgin için teşekkürler... ;)

  Sağolasın Mesut Abicim. Senin yanında ben devede kulak kalırım. Yolundan gidiyoruz... Şu ana kadar 41 ili gezmişim. İnşallah Türkiye'yi bitirdikten sonra yurtdışı gezilerine de başlarız. Hoş bu memleket gez gez bitmez her bir köşesinde ayrı bir tarih ayrı bir güzellik yatıyor. Sevgiler, saygılar...

  Bu turda yol bilgilerini de vermeye gayret ediyorum. Çok işine yarayacağına eminim. Şimdiden tur planlarını yapmaya başla sen en iyisi.
   
  rahmankarataş bunu beğendi.
 13. matrixod

  matrixod Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.815
  Beğeniler:
  1.164
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Ouz
  Seviye:
  Bir gezi planmasıyla, gezi esnasıyla bu kadar mı ahenkli anlatılır;
  oku oku doyamıyor insan
  Tıpkı sürükleyici bir roman gibi
  beni uykudan uzaklaştıran...:rolleyes:


  Dipnot: Bana da niyeyse böyle saatlerde ilham geliyor.Düz yazım bile şiir gibi çıkıyor.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 14. çağdaş

  çağdaş Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  305
  Beğeniler:
  177
  Şehir:
  ''MERSİN''
  Seviye:
  Çok harika bir gezi olmuş ve çok güzel fotoğraflar cekmişsiniz teşekkür ederiz hepinize ilk başta biraz şanssızlıklar olmuş ama olsun yaptığınız geziye DEĞER...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 15. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Selam Yoldaş, Selam Adaş, Selam Görev Adamı...

  Ohh be günlerdir beklediğimiz tur sonunda sayfaları doldurdu. Şu ramazan gününde evden dışarıya adımımı bile atamazken bu gezi yazısı ve fotoğrafları ilaç gibi geldi. Sevgili yoldaşım o kadar ballı anlatıyorsun ki insanın kalkıp Kars'a gidesi ve Serkan'ın dayısını bulup evinde kalası geliyor. :)

  Fotoğraflarında anılarım tazelenmedi değil hani. Arnavut kaldırımları ile döşeli yolları ve her yerinin buram buram tarih koktuğu bir memleket Kars. Her ne kadar soğuk şehir olsa da insanları de bir o kadar sıcak. Kars'ta görmek istediğim birçok yer var daha. Sanırım onları 2.bölümde göreceğiz. (Kale,Kaşar vs...)

  Paylaşım için çok çok teşekkür ederim. Devamını sabırsızlıkla beklediğimizi sakın ola aklında çıkarma...

  Sevgiler...
   
 16. Serkan Çoban

  Serkan Çoban Forum Bağımlısı

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  7 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  730
  Beğeniler:
  1.098
  Şehir:
  Çanakkale/Yenice
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Anlatımınız ve cesaretiniz gerçekten alkışlanmayı hakediyor!
  Resimler çok hoş, devamını da bekliyoruz..

  Bu arada otobüs bozulduğunda koca otobüste gerekli alet-edevatın olmayıp da sizde bulunması acaba otobüstekiler tarafından nasıl karşılandı çok merak ettim:D sanırım onlar için iyi bir ders olmuştur:)

  Devamını sabırsızlıkla bekliyorum, sevgiler!! :)
   
 17. Ziya Yurdakul

  Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

  Kayıt:
  15 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  136
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  çok hoş bi anlatım olmuş!..her şey çok guzel valla..paylasım için tşkler=)
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 18. Ediz Tevfik Özgan

  Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

  Kayıt:
  26 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.143
  Beğeniler:
  1.069
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  Sanki elime anahtarı alıp otobüsü tamir ediyormuş gibi hissettim kendimi. Teşekkürler devamını bekleriz ama.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 19. #19
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Aynen senin de dediğin gibi insanları çok sıcak memleketin aksine. Arada sırada seni de andık bilmem kulakların çınladı mı yoldaş! Çok güzel videolar da çektik elimden geldiğince onları da sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Serkan ile İso'nun komik hallerini görmeniz gerekiyor kanımca hahaha.. :D

  Amca ordusunun bakışları görülmeye değerdi. Işık var, kurbağacık var... "Siz nesiniz? Kimsiniz? Bu kadar alet ne arıyor yanınızda" dediklerinde biz bisikletçiyiz her ihtimali düşünerek eşyalarımızı da evimizi de yanımızda taşıyoruz dedik. Bilmem nasıl bir ders çıkardılar.. ;)
   
  Serkan Çoban ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 20. memre

  memre Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  92
  Beğeniler:
  116
  Şehir:
  İstanbul-Kadıköy
  Seviye:
  Anlatımınız cidden cok guzel. Cok tesekkur ederim. Paylasım ve fotografar icin..

  Ayaklarınıza saglık...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

glycemicindex.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
maxresdefault.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
maxresdefault.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...