Anahtar Takımı

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Merhaba,

Bisikletle taşımak üzere önereceğiniz sağlam veya güzel pedal olsun, bisiklet üzerindeki diğer vidalar falan da sökmek takmak için acil durumlarda kullanmak üzere anahtar takımı almak istiyorum. Daha önce vardı fakat o kalitesiz çıktı alyanları falan hep sıyırdı daha kullanılmıyor.

Ya da (link) bunu önerir misiniz?

Teşekkürler.

Scudo

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Delta bisiklete bakın derim.Koçtaşda'da 10tl ye Stanley marka Alyan seti satılmakda Gayet Sağlamlar. Stanleyin diğer takımlarını kullandığım için size öneriyorum.

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Topeak markasının çok güzel ve kompakt ürünleri var...

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
bisiklette kullanılan alyanlar genellikle kaç numara oluyor acaba? SPD ayakkabı olsun, sele olsun, fren adaptörleri olsun vs. Eksik kaldı mı işin bütün keyfi kaçıyor, hele ki en ihtiyaç olduğu zamanda.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Arkadaşın yazdığı gibi, bauhaustan Stanley alyan seti alın gerisini düşünmeyin gayet kalitelidir.

• Beğen
Tepkiler: Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Yarin kismetse stanley 10parcalik alyan setini alacagim. Takimin icindekilerin disinda ekstradan buyuk veya kucuk alyan almama gerek yok hepsini kapsiyordur galiba.
Oneriler icin tesekkurler :)

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Paketin içinde olan Alyan Numaralarını yazayım:10 , 8 , 6 , 5.5 , 5 , 4 , 3 , 2.5 , 2 , 1.5.Yanlız birkaç farklı Setivar.10 lu ve kırmızı plastikli olanı alın. 8li sarılarda daha hassas numarada alyanlar var işinize yaramayabilir.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben bugün bi sürü stanley alet edevat aldım :)
hatta siyah-sarı bi alet kutum bile var artık :)

sizin soruya gelince, o kadar €, kapsamına göre çok bence...

stanley tercihi iyi... yapı marketlerde uygun fiyata ihtiyacınız olan tüm malzemeyi bulabilirsiniz...

(stanley'ler, diğer tüm aletler içinde çok da şık ve uyumlu duruyolar ayrıca :) )

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@A.Kadir Ünal

sarı olan inch ölçülermiş... standart olan kırmızı paketmiş...

bakınca aynı gibi görünüyo ama, küçük farklar varmış...

(sarı daha güzel görünüyo ama :) )

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Meslek lisesine girdiğim 1990 senesinden önceki Ankara siteler Mobilya atölyesini (baba ocağı) sayarsak yaklaşlık 23 yıldır alet edevat elimdedir.Acizane tavsiyem takım avadanlık alırken paradan kaçmayın bir defa alınır ömür boyu kullanılır.Kötü takım ise hiç olmadık yerde sizleri yarı yolda bırakır yada kompedantınızı bozar.Bu ucuz alyan takımları çok çabuk deforme oluyor bilgilerinize.Bir defaya mahsus bu konuda kendini ispatlamış bir çakı alyan alın ömür boyu kullanın derim.topeak-lifu-crank brothers markaları kendini her durumda ispatlamış markalardır.Biraz daha hesaplı olsun derseniz super B markası bunlar kadar olmasa da güzel takım üretiyor.

• Beğen
Tepkiler: NSDL

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Pahalıdır belki ama tercihim imkanım oldukça İzeltaş markasıdır.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@emre gülaydın

İş yerinde" İzeltaş" ve dünyanın sayılı takım avadanlık markalarından Amerikan "snap on" kullanıyoruz.Mukayese edilirse gerçekten izeltaş takım konusunda çok başarılı fakat bisiklete uygun alet edevat ben kataloglarında görmedim.Diğer takımlarına diyecek hiçbir şey yok gayet kaliteli.Hemen hemen çoğu yurtdışı markasından daha sağlamlar.

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Teşekkürler Ferhat. Allen anahtar fiyatlarını inceliyorum şu anda. 7 parça çakı şeklinde olan 22Tl civarı 9 parça kutu şeklinde olanı da 45 tl civarında.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@emre gülaydın

Acizane tavsiyem 7 parçalar iş görür ama dediğim gibi takım bir defa alınır.15 parçalarda zincir sökme-takma aparatları mevcut.Ayrıca bu aparatların kenar kısımlarında akort anahtar kısımları oluyor.Böyle birşey alırsanız 10-15 lira daha fazla verirsiniz ama bu akort anahtarı ve zincir sök-tak aparatı uzun turlarda çok işinize yarar.Hiç yaramasa diyelim bir defa zinciriniz kırılsa bu anahtar sayesinde kurtulsanız bu verdiğiniz fazladan 10-15 liraya değer.Yada hiç başınıza kötü olay gelmedi yanınızda bu takımın olduğunu bilmek psikolojinizi iyi tutar :)

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
en son yaptığım araştırmalara göre bunu buldum acaba bunda eksik bir parça var mı? Malum en mühim zamanda içinde olmayan bir parça yanında olanları o kadar da kıymetli kılmıyor maalesef :).

(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Ziya Yılmaz

Çok güzel bir set.Topeak kalitesi de ortada .Topeak markasını ülkemize Delta bisiklet getiriyor benim bildiğim 20 parçalıdan fazlası kataloglarında şu an yok ama araştırmak lazım belki, bayilerinde vardır.Sizin gösterdiğiniz 26 parça ve üzerinde anahtar takımları da mevcut.yeni model bisikletlerin hiçbir yerinde anahtar takımı kullanılmıyor o yüzden çok elzem değil.15 ila 20 parçalı çakı alyan setleri hem işinize yarayacaktır sizi mahçup etmez hemde bu 26 lı kadar pahalı değildir.Bu takımın tahmini fiyatı 80-100 lira arası bilgilerinize.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Alet edevat deyince bende evde bisikletin bakımı yapmak için söküp toplamak kendimide geliştirmek için komple bir set bakarken sunu gördüm sahibindende kullanan var mı acaba kalitesi nasıl iş yapar mı fiyatına göre?

(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Uğur Recep AKGÜL

Kesinlikle çin malı :) emin olabilirsin....hallowtech II aynakol malzemeleri yok. kare mil aynakollara göre takımlar ve çektirmesi.İş yapar mı yapar ama sadece çakı alyana 40 lira veren ben :) bu kadar takım bu fiyata bu ürünü almam .(Tabiki kendi fikrimdir alana da bir şey diyemem) satıcı da yabancı değil forumdan arkadaşımız merak etme :)

• Beğen
Tepkiler: yalcin yetgin

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Sanırım ihtiyacın olan ürünü kaliteli olanını lazım olanını tek tek almak birde yol için cakı türü almka en mantıklısı.

Teşekkürler.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Uğur Recep AKGÜL

Aynen doğru özetlemişsin.Ayrıca bu link verilen setlerin orjinalleri oldukça pahalı. pro marka olanı 200-250 lira civarındaydı geçen sene diye hatırlıyorum.