Amortisöru sökersem ne olur?

Wastey

Üye
Tepki
7
İsim
Caner
Bisiklet
Mosso
Merhabalar...
Bianchi Scorpion D bisikletim var ve çoook ağır her bindiğimde apartmanda 5 kat çıkarttığım için tam bir işkence oluyor. Birkaç yerde okuduğuma gore amortisör boş yere ağırlık diyorlar :/ ben şimdi çıkarsam sorun olur mu ?Bisiklet bozulur mu :D

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
amartisörsüz sürebilceksen sıkıntı olmaz bence

Wastey

Üye
Tepki
7
İsim
Caner
Bisiklet
Mosso
@chnkrmz Yani cikarsam dibe doğru çöker mi ? Bisiklet olduğu gibi durmuyor mu?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dağ bisikletinin amortisörü sökülürse bisikletinden zevk alamayabilirsin. bence sırf bir kaç kilo için bisikletini riske sokma şu anki gibi kalsın.

Wastey

Üye
Tepki
7
İsim
Caner
Bisiklet
Mosso
@matrixlord hmm anladım o zaman bisikleti hafifletmek için pek yapabileceğim bir şey yok

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
hafifletmek icin yapacagin en verimli ve degecek sey bisikleti komple degismek dostum.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ben soruyu maşayı değiştirmek değil de, maşanın içindeki yayı sökersem ne olur şeklinde algıladım nedense? Yoruma göre cevap yazacağım. :ssrtcbya:

Wastey

Üye
Tepki
7
İsim
Caner
Bisiklet
Mosso
@Alizee
Tüh :( bisikleti yeni almıştım artık 5 kat demeden cikicaz yapacak bir şey yok o zaman :(

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@Wastey olsun ne olmus yahu. benim ilk bisiklet claud butler oxfordu, ben diyim 15 sen de 20 kiloydu. her gun 4 kat cikip iniyoduk kendisiyle. sonradan katlanir bisiklet aldim asansorle takiliyoruz artik :) :) tecrube oldu hem

Wastey

Üye
Tepki
7
İsim
Caner
Bisiklet
Mosso
@Alizee anladım... e dediginiz gibi tecrübe olucak bana ama bir daha bisiklet alirsam kesinlikle hafif birşey istiyorum :rolleyes:

@SerkanH Tamam onuda soralım onu sokersem ne olur ? :D

• Beğen
Tepkiler: Alizee

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Bence satıp baska bısıklet alın. Para harcayıp ustunde degısıklık yapılan bısıkletler hem deger kaybedıyor hemde sorununuz cozulmuş olmuyor.

Wastey

Üye
Tepki
7
İsim
Caner
Bisiklet
Mosso
@Speker keşke.. ama bisikletimden memnunum da o kadar köklü bir değişikliğe şuan butcem yetmez :D ama hiçbirşeyi değiştirmeden devam ediyim o zaman değeri dusmesin madem...

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Wastey

Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. :bsmagryr::D
Sabit maşalar ortalama 350gr ile 900gr arasında değişiyor (materyaline göre değişiyor) kullandığınız maşa en az 2,5kg ile 2,9kg arasındadır. Aradaki fark ortada. Ancak o durumda bisiklet mtb olmaktan çıkar. Şehir bisikletine döner. Amaç buysa yapın. Değilse gereksiz. Daha hafif biraz üst seviye bir havalı maşa ile de rahatlıkla 1kg - 1,5kg hafifletilebilir 3 aşağı 5 yukarı..

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Modele baktım, çift amortisörmüş. Yeni aldıysanız aldığınız yere rica edin hafif bir sehir bisikleti ile değiştirsinler. Çok ağır bu bisiklet, biraz zararı göze alıp mümkünse değiştirin bence. Hafifletme imkanı maalesef neredeyse hiç yok.

Taylan

Üye
Tepki
32
ağırlıktan şikayetin 5 kat çıkarmaktan dolayıysa bir şey diyemem fakat sürerkenki yoruculuğundan dolayıysa orta amortisoru en serte getirebilirsin yada o aradaki boşluğa bi demir tutturulabilir kaynatılabilir maksat esneyip gücü emmesin.ön amortisörde aynı şekilde en serte getirildi mi şuanki halinden daha iyi olur bu bisiklete masraf yapmak pek mantıklı değil bence.