Amortisörlü sele borusu

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
slm arkadaşlar;amorsitörlü sele borusu kullanmayı düşünüyorum,herhangi bir olumlu etkisi var mı,kullanmamı önerirmisiniz bu konu hakkında bizi aydınlatırsanız çok sevinirim.

Scudo

güray

Daimi Üye
Tepki
84
amortisörlü sele borusunun tabiki olumlu bir etkisi oluyor darbeleri emiyor.yalnız biraz ağır ve eğer düzgün bir marka almazsanız ucuz bir amortisör çatal gibi pek memnun kalmayabilirsiniz.size önerebileceğim guizzonun amortisörlü seleleri(türkiyede büyük bisikletçilere sorun var mıdır bilmyorum).fiyat açısından yurt dışında uygundu ağırlığı da çok fazla değildi.ancak bu tür seleleri seleden kalmayacaksanız alsanız iyi edersiniz,şehir bisikletleri için bisikletini değiştiremeyen veya ağırlaştırmak istemeyen konfor arayanların tercihidir bu borular.guizzo sele boruları için bilgiyi (link) dan guizzo seçeneğini tıklayıp seat posts sekmesini seçerseniz görebilirsiniz.iyi sürüşler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
genellikle yurtdışında satılan nispeten hafif modeller var. bazıları ise elastomerli olabiliyor. bu tip ürünün getirisi şok emici olması ve ekstra rahatlık sağlaması.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yanlız bu sele borusu amortisörlü değil gidonden yüksekliği ayarlanabilir bir model... Yani yokuşlarda yükseltip inişlerde yüksekliğini azaltabiliyorsunuz... Teoride güzel ama pratikte nası olur bilmiyorum...

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
slm h.çağrı;bu sele borusu mükemmel ya nerden bulabiliriz

güray

Daimi Üye
Tepki
84
@deniz çelik

arkadaşın dediği gibi bu sele borusunun yüksekliğini gidondan ayarlamak için kullanılan bir boru.yaylanabilir olduğunu hiç sanmam.ama bakılmalı..

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Amortisörlü sele boruları arka amortisörlü bisikletlerin avantajlarını içermez , ayrıca genellikle oldukça ağır olurlar, eğer beliniz çok hassas değilse tavsiye edilmez. Genellikle gerek yoktur bu tür sele borularını kullanmaya...

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
sizlere danışmadan hiç birşey almayacağım:bu konu hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar amörtisörlü sele borusu kullanan varmı varsa yorumlarını almak isterim.Katlanır bisikletim var bisiklette herşeyden önce konfor arayan biriyim ön maşam amörtisörlüdür arkaya amörtisör takamayacağım için bu sele borularını düşünüyorum.

Dayanıklılıkları nasıldır 75 kiloyum zamanla eğrilme bükülme vs olurmu ? Tecrübe edenlerin yorumlarını almak isterim.

Konuyu yanlışlıkla buraya açtım kusura bakmayın.