amörtisör yardım...

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
merhaba arkadaslar.elimde 200 küsür € var ve maşa almayı dusunuyorum ve kararsız kaldım hangı masa daha ıyı dıye.yardım edersenız sevınırım.tesekkurler.

mtb,arazıde surmek ıcın,fazla asfalta cıkmıyorum.

Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
neye göre?
kime göre?
hangi koşullara göre?
hangi sürüş tarzına göre????

kaç mm? hangi modeller kafanda var?

• Beğen
Tepkiler: Tugfox

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Fazla asfalta çıkmıyorsanız...O paraya Manitou Axel(210-220€) tarzı birşeyler var...Biraz ağırdır dğer hafif abilerine göre ama bakımı yerinde olursa bayağı sağlam oluyor...Kullananların yorumları "ömürlük" oluyormuş...Benim Manitou tecrübem yok, bunuda belirteyim...
Bunun dışında Magura Asgard var(160€)...Şuana kadar canlısını bile görmedim...Ama magura gibi bir firmadan Profesyonel bir maşa beklerim...Gerçi her maşa Fiyatıyla doğru orantılı olarak profesyonelleşiyor...

60 € ekleyebilirseniz Rock Shox Psylo(260-270€) gibi bir seçenek var...
Ama içlerinde en çok kontrol ve bakım gerektiren bu olsa gerek...Kronik sorunları var ama iyi kullanıldığında pek sorun çıkaracağını sanmıyorum...

Bisiklet Firmalarını dolaşırsanız temiz ikini el ve güzel bir maşa bulmanız da çok olası görünüyor...

İyi şanslar ve seçiminiz kolay olsun diyorum...:)

İyi günler...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bence biraz bekleyip psylo race almak en mantiklisi.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Psylo arazi için iyi bir maşa ancak yaylı olması ve ağır olması eksi yönleri. Sanırım ayırdığın bütçe dahilinde bir Duke alabilirsin. En azından havalı olduğundan kendi kilona göre ayarını yapabilirsin.
Manitou'ları sevemedim gitti... Kesinlikle kötü maşalar değil ancak Axel biraz alt model bir maşa. Çok fazla para vermeye değmez gibi geliyor bana.
Asgard olabilir, Magura bu işte oldukça iyi bir firma. Her ne kadar ülkemizde pek ürünü olmadığı için kafamızda belirli bir yere oturtamassak da giriş ve orta seviyedeki kullanıcıları üzmeyecek amortisörler üretiyorlar.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
RST Omega Air desem ortalığı mı bulandırmış olurum :rolleyes:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
RST Omega Air aslında iyi bir amortisör fiyatına göre. Ancak sert kullanımda boşluk yapma gibi bir riski var. Daha önce bir kaç şikayet duydum bununla ilgili. Bir de sitesinde verildiği kadar hafif bir maşa değil.
Ancak havalı olması güzel bir avantaj tabi ki...

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
arkadaslar yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.zaten almam aralık ayını bulur.
RST OMEGA COMBO nasıl bır amörtisor ona aklım takıldı?.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
elimde fox vanilla var, dusnursen benimle irtibata gecebilirsin...

wolverinewashere

Daimi Üye
Tepki
139
ben manitau axel kullanıcısı olarak çok memnunnum amortisörümden biraz ağır ama pek bakım gerektirmiyor vede çok sağlam
duke bulabilirseniz istediğiniz hemen herşeyi elde edebilrsiniz sanırım kullanan arkadaşlarım var ve sorun çıkardıklarını görmedim
yinede nerde bisiklete bindiğinizi ve nasıl sürdüğünüzü (yada nasıl sürmeyi planladığınızı) söylerseniz daha fazla yardım alabilirsiniz
amortisör alırken lütfen ne sürede bir bakıma ihtiyac duyduğunu sorun bazı amortisörler cidden çok sık bakım gerektiriyo

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
Ben fiat olarak ve sorun o fiat aralığında çıkarmayan ön süspansisyon olarak rock shock duck ü öneriyorum.

bizim ekipten 1 arkadaş aldı hem dafa hafif hem daha ucuz hem de daha az sorunu çıkar daha bizimkini çıkmadı.

bende de pshylo var aldığıma pismanım treğimde var.biraz uğraştıyor.dück senin için ideal.kolay gelsin.

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Biraz daha para koyup RockShox Reba Sl alınabilir, alınamıyacaksa Duke iyi bir tercih olurdu.