Amörtisör inceleyim derken takla attım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar merhaba,

"Hiç kaza yaptın mı ?" diyenlere artık "hayır yapmadım" diyemeyeceğim. Çünkü dün kendi sonumu hazırlayıp bisikletimle takla attım:D :eek: Nasıl mı?

Bisikletimin amörtisör performansını daha iyi görmek ve açtığım yeni kanala inceleme videosu atmak için, ön çamurluğun arka kısmına kamera taktım.Aklımca amörtisörün esneme payını hesaba katıp kameranın tekere sürtmeyeceği bir ölçüye ayarladığımı sanıyordum:kötü:

Test sürüşüne geçip 3. tepeden inerken amörtisörümü tersten gördüm. :hihi:

Malesef kamera tekerin arasına girdi ve takla attım.Böylelikle ilk kazamı kendi sonumu hazırlayarak yaşamış oldum.Olayın çimenlerin üzerinde gerçekleşmesi büyük şansımaydı.Tam asfalt üzerine çıkmak üzereydim. Eğer asfalttayken gerçekleşmiş olsaydı büyük hasara yol açabilirdi. Buna şükür.Kafamda kask vardı neyseki çok büyük hasar yok. Dizlerim ve dirseklerimde biraz soyuklarla atlattık. Merak eden olursa bisiklette de bir sıkıntı yok.Kameranın koruma kabı perte çıktı o kadar.

Kaskın önemini biliyordukta, ben bu yaşadığım ufak kazadan sonra dizlik ve kollukların önemini daha iyi anladım. Çimenlerde bu kadar hasara yol açtıysa Allah korusun asfat,toprak gibi zeminlerde düşünemiyorum.

Şimdi birkaç fotoğraf ve izlemek isteyenler olursa videomu paylaşıyorum...

Olay anı videoda 4:30 dan sonra gerçekleşiyor.tamamını izlemek istemeyenler için...

Bunlarda bende meydana gelen ufak çaplı hasar;
129729 dosyayı görüntüle 129730 dosyayı görüntüle

Scudo

Wizard

Üye
Tepki
0
İsim
Enes KORKMAZGÖZ
Çok geçmiş olsun kardeşim çimenlerde olman senin için iyi olmuş

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Acı bir deneyim olmuş :) Geçmiş olsun.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üzerinden 2 ay geçmiş ama baya kendinize tuzak kurmuşsunuz :D Tabi geçmiş olsun, tekrarı olmasın.