Amoeba Hussar

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
konu günceldir yorumlarınızı bekliyorum maşa hakkında yardımlarınızıda bekliyorum

Scudo

cheyenne

Forum Demirbaşı
Tepki
191
slm bedo benı tanıyorsun umarım ben suanda amoeba jump bısıklet dızecegım yenı sezon ıcın bıraz arastırma yaptım full kadro setını 275 dolar olarak buldum toplam agırlıgı tam olarak 4400 gr iyi gibi kadro ıse 14 inç olacak karsılıklı bılgı alıs verısı fena olmaz derım

• Beğen
Tepkiler: bedo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
yukarıda h.çağrı abinin belirttiği gibi kadro çok güzel ben şu anda topliyorum çok az kaldı foruma bisikletin resiminide koyucam ayrıca anlamadığım şey sen o kadro setini ikinci el olarakmı alıyorsun anlamadım çünkü oraya set olarak 275 dolar yazmışın normal fiyatı 350 dolar ve 2007 sezonunda sanırım fiyatıda artıcakmış duyduğuma göre

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
arkadaşlar ameoba hussar,whistle 613,salcano ng 350 hangisini almalıyım sizce?günlerdir araştırıyorum başlangıç bisikletim olucak 300 ytl ye bitireceğimi sandığım(salcano ng600)bu noktaya geldi lütfen yardım edin birde enson kron xc 1000 dediler amam ben hussar ı çok beğendim

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Amoeba Hussar
9'lu vites sisteme sahip. Bisikleti cazip hale getiren özellik ise vites kolu, ayna kol, arka attırıcı, ruble, zincir, fren ayakları, ön attırıcı, ön göbek, arka göbek ise Shimano Deore olması. Kadro, gidon boğazı, gidon, sele borusu sele furş takımı, sele mandalı, elcikler ise Amoeba markasının üretimi.

Amortisör olarak RST Omega Air modeli kullanılmış. Bu amortisör 1,45 kg gibi hafif sayılabilecek bir ağırlığa sahip. Jantlar ise Alex marka.

Yalnız Hussar'ın Acera'sı da var, hangisi? Acera mı, Deore mi?

Whistle 613'e Türk sitelerinde ulaşamadım, kendi sitesinde.

Salcano NG 350 için ise
17.5" alu kadro
Zoom maşa
önde shimano mekanik disk fren
arkada alu v fren
az telli teker seti yazıyor.

Şimdi yolladığım mesaja bir de uzaktan baktığımda,
Salcano'yu, Zoom maşasından, mekanik disk freninden dolayı baştan eliyorum.
Whistle 613'ü de, Amoeba Hussar Deore'ye göre daha düşük model parçalarından dolayı eliyorum.

Eğer kastettiğin Amoeba Hussar Deore modeli idiyse, kesinlikle bu bisiklet tek tercihin olmalı.
Amoeba Hussar Acera modeli ise, Hussar ile Whistle 613 arasında içine sineni alabilirsin.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
gerçekten çok sağolun yardımlarınız için acera,deora olayına dikkat etmemiştim yarın gidip sorarım tekrar görüşmek üzere

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben bir whistle miwok 614 kullanıcısı olarak tavsiye ederim,çok iyi bisiklettir,tek eksi tarafı kadrosunun 2kg olmasıdır,başka kötü yanı yoktur.
hussar'ı da çok beğeniyorum,zaten onun kadrosu da 1.9kg civarında diye biliyorum.Artık gözüne hangisi hoş geliyosa,hangisinin malzemeleri senin için yeterliyse onu tercih etmen iyi olur senin için diye düşünüyorum.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bence de amoeba hussar ama tabi sen bilirsin hussar kadro ları gerçekten çok sağlam

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
valla bu fiyata alabileceğim daha iyi bir seçenek yok sanırım daha bu akşamda fikrim değişmez ise yarın hussar ı alıyorum(600 ytl dediler bakalım pazarlıkla ne olur?)bu arada athletic in söylediği gibi acera modeli sanırım alacağım

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Hussar gerçekten iyi ve sağlam bir yatırım olur başlangıç açısından

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bu arada forumda görüyorum amoeba hussar hakkında bu aralar almayı düşünün çok arkadaşımız var amoeba hussar olarak iki model var birincisi
1-amoeba hussar cross country<xc kullanım için daha uygun>
2-amoeba hussar dırt jump <freestyle için daha uygun>

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ooo bedo hayırlı olsun valla,çok iyi seçim.bence maşaya okadar para yatırma,bi tane rox shock juddy al 100 lük.o işini çok rahat görür.eğer bulabilirsen bazı modelleri travel ayarıyla 130mm e kadar yükseliyo.sakarya'da var birisinde biraz para biriktirdikten sonra satarsa alacam.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
yalnız amoeba hussar dj kadro kesınlıkle freestyle uygun degil...dirt jump agarlıklı ufak bi kadro acılarıd ona gore yapılmıs agırlık merkezi hatırladıgım kadarıyla önde o yuzden freestyle hareketlerde dengesiz..Denedim cagrının bisiklette...

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
arkadaşlar bugün hussar ı aldım çok memnunum işe onunla geldim yaklaşık 17 km yol çok eğlenceli geçti hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Rica ederiz, yakın zamanda seni ve yeni bisikletini etkinliklerde de görmek isteriz, fotoğraflarınla beraber.

cheyenne

Forum Demirbaşı
Tepki
191
bende amoeba hussar jump marka adı altındakı kadroyu kullanıyorum 15 inç şimdiye kadar bır problem yok gayette saglam pıyasa malı da degıl bence fıyatları okadarda ucuz degıl saygılar

cheyenne

Forum Demirbaşı
Tepki
191
hussarı almakla akıllılık etmısın amoeba hussar jump serısı dehset bence hayırlı olsun

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
almıssın madem ama ben kendi gorusumu de blirtmek isterim .tercihimi kırmızı sedona sd761 den yana a kullanırdım ..