Ammaco TR300 28'' Jant Şehir Bisikleti Aldım

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba,
1 aylık araştırmanın sonucunda Ammaco TR300 28'' Jant Şehir Bisikleti aldım. Vallahi iyi mi yaptım, kötü mü yaptım bilmiyorum. Bu 1 aylık süreçte bisikletlerle ilgili bir çok şey öğrendim. Eksiğim öğrendiğimden çok çok fazla onu da belirteyim. Benim için giriş seviyesine en uygun bu bisiklet diye düşünerek böyle bir tercihte bulundum. Hata yaptım mı yapmadım mı zaman gösterecektir. Kullanım amacım günlük 2-3 km şehir içi olacak. Uzun vadede tur gibi bir düşüncem yok ve büyük ihtimal olmaz. Yılda 1.000 km ancak yapabilirim. İlk önce 20 Jantlık katlanır düşündüm. Sonra 26 Jant katlanıra döndü fikrim. En son Şehir bisikleti olarak bunu daha kullanışlı ve hafif diye tercih ettim. İlk izlenimim şu şekilde +/- lerini yazayım...
+ları: Alüminyum Kadro, Ağırlığı(11-12 Kg aralığında olsa gerek), fiyatı, sağlamlığı (sanırım 120-130 kg lık birini rahat taşır), sürüşü çok iyi (yağ gibi akıyor resmen :) ),çok şık görünümü, göbekten vitesli olması, çamurluk,zil gibi aksesuarlarının olması ,
-leri: 3 vites olması, Vites sistemindeki bozukluk şöyle ki; 2. viteste pedalı geri çevirdiğinizde 1. vitese alıyor pedalı tekrar geri çevirip 1-2 saniye bekleyip ileri bastığınızda 2. vitesten devam ediyor veya 1 yada 3 e vitesi atıp tekrar ikiye almak gerekiyor (bu nasıl düzelir bilmiyorum açıkçası).
Kişisel görüşüm f/p ürünü. Uzun tur düşünülmüyorsa ve günlük şehir içi kullanılacaksa yıllarca rahatlıkla iş görecek sağlamlıkta. Kullandıkça eksi yönü varsa ortaya çıkacaktır muhakkak.
Temsili bir kaç fotoğrafını da görmek isteyenler için ekledim...

Spor_4086675.jpg Spor_4086674.jpg Spor_4086672.jpg images.jpg images (1).jpg

Scudo

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun , bu noktadan sonra laf söylemek bize düşmez :) Kullandıkca eksisini artısını siz fark edersiniz :)

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@OsmaniyeRehber Teşekkür ederim. Forumdan bu bisikletle ilgili görüş almamıştım. Kullananda pek yok sanırım. Dediğiniz gibi zamanla +/- değerlendirmesini daha düzgün yapabilirim. Bu arada bu bisiklet Salcano ürünü ve Salcano servisinde kurulum/bakım yapılıyor...

bıçkın

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
1 yılı aşmış alalı, oldu mu bin km. ve de nedir görüşleriniz?
ve fotoda arkada da v fren var oysa kontra olmalı.

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@bıçkın
Kusura bakmayin bisikleti alinca forumdan bayadir uzaklasmistim. Uzun suredir kullaniyorum. Turada katildim, hiz sorunu oluyor biraz. V fren mevcut. Hic lastigi patlamadi enteresan bir sekilde ilk gunku gibi duruyor ?. Bisiklet vasat herseyi temel duzeyde koyulmus o sekilde soyleyim. Hafif bir bisiklet tasimasi zor olmuyor kapali alanda muhafaza ediyorum, uzun sure kullanilir. Sehir ici gunluk kullanim icin dusunulmeli ?