Amerika dan aldim. Trek 8.3 DS

h.cevik

Üye
Tepki
2
Arkadaslar bir suredir Amerika dayim. Eylul sonunda Turkiye ye donecegim. Bir suredir bisiklet alma planlarim vardi. Hem burada hem Turkiye de kullanmak icin bir bisiklet aldim. Trek 8.3 DS 2012, 600 dolara... Hem asfaltta hem patikalarda kullanmak istiyorum. Uzun turlarda kullanmak istiyorum. Baslangic icin nasil bir bisiklet? Verdigim parayi hakediyor mu yoksa ayni parayla yada daha ucuza benzer ozellikte farkli marka alinabilir mi? Hala degistirme hakkim var.

Bisiklet bu.
Fiyat farkli sitekinden. (link)

• Beğen
Tepkiler: Ahsen Okyay
Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@h.cevik

benim için her bisiklet çok güzeldir:) onun için yorum yapamayacağım. ama forumdaki profesyonel arkadaşlar bilgi verirler. bisikletin çok güzel. güle güle kazasız belasız sürmen dileklerimle;)

• Beğen
Tepkiler: h.cevik

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kullanım amacın için ideal bir bisiklet almışsın. Keyfine bak ve güle güle kullan derim.

Ersin.D

Üye
Tepki
5
Trek türkiyede internetteki fiyat 1190 euro siz 600 dolara almışsınız çok iyi fiyat gibi gözüküyor.Türkiyedekiler iyi kazanıyor .

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Ersin.D

Siz 8.5'in fiyatına bakmışsınız. 8.3 ün fiyatı 750 Euro.

Ersin.D

Üye
Tepki
5
Haklısınız yanlış bakmışım ama yinede arada 750 tl civarında fark var.....

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Güzel bir bisiklet.Ancak 600 dolar 1000 tl civarı bir para yaparken Türkiyeden daha üst komponentli bisikletler alabilirdik.Ancak kadrosu bir trek asla olamazdı :) bisikletiniz güzel gerçekten.Benim gözümdeyse tek eksiği mekanik disk fren.Oda zamanla düzeltilir zaten :)

Tepki
271
8.4 ya da 8.3'ü Türkiye'de çok aradım, şu anda stokta yok demişlerdi. Burada bulsaydım ben de alacaktım. Çok iyi bir bisiklet almışsınız. Güle güle kullanın.

• Beğen

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
h.cevik.kadrosu alfha gold gayet iyi.silver gold degil yani.compenantlar istersen ilerde degistirme imkanin var.baslangıc ve upgrade icin cok iyi tercih derim. bu yaz bende trek ds 8.5 serisi alindi. performans ve vites ayarları harika özellikle yokusta vites gecisleri cok iyi.kararın cok guzel.performansından gayet memnunum bisiklet akıp gidiyor.fakat ben bayag bir arazili taslı yerde surdum:D arka sambirel patlaklar cogaldi ama harika.cok iyi bisiklet..trek 7700 ve ds 8.5 bu modellerede bakmani tavsiye ederim imkanin varsa.fakat bana agır gibi geldi.15 kg civari gibi.cin tartisi yanlisklik yapmadıysa:D.fakat bir makale okudum ondan sonra fikirlerim bayag degisti.kadro icin bosuna carbon ve hafif alu icin para yatirmanin gereksizligi acısından. (link) ciddi bir makaledir okumani tavsiye ederim.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Ersin:D cst 1.40 city sport lastik var aldim tavsiye ederim mtb de harika.kısmet olursa İstanbula cok ykinda geliyorum.

h.cevik

Üye
Tepki
2
Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Boyum 1.78. Kilom boyumla orantili. Bisiklet 17.5 inc 44.5 cm. Bisikleti rahat kullaniyorum. Boyumla bisikletin boyutlari uygun mudur?

Mekanik disk ve V frenler hakkindaki yorumlari az cok biliyorum. Benim aldigim bisiklet Mekanik Disk fren var. En cok hosuma giden ozelliklerinden bir tanesi de bu bisiklete V fren takiliyor olmasi...

Frenleri tam sikinca lastikler kaymaya basliyor. Sandigim kadariyla mekanik disk frende birazcik freni sikmak kaydirmaya yetiyor. Acaba bir sorun mu var diye dusunmeye basladim. Amacim kaydirmak degil sadece freni test etmek yanlis anlasilmasin. :)

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@h.cevik
Eğer boyunuza göre iç bacak ölçünüz normalse(79-80 cm);bu bisikletin 19 inch olanı size daha uygun olur.

• Beğen

alper okumuş

Aktif Üye
Tepki
34
bende trek 8.3 almayı duşunuyorum şu anda trek 4300 kullanıyorum 2009 model
genelde asfalt yol kullanıyorum sızce değiştırmeye deger mı?

h.cevik

Üye
Tepki
2
@alper okumuş

Bende genelde asfalt yollarda kullanıyorum bisikleti. Bisiklet gerçekten seri. Pedala biraz kuvvet uygulamak bisikleti hızlandırmaya yetiyor. Hızını koruma performansı çok iyi. Bazen patikalarda kullanmak istediğimde hiç çekinmeden dalıyorum patikalara. Hemen hemen her türlü şartlarda kullanma imkanı buldum. Bisikleti zorladım. Hiçbir sorun yaşamadım. Performansından çok memnunum. Hoşuma gitmeyen tek özelliği ise disk frenlerden hafif tiz ses çıkması. Belki de ayarını yapmadığımdandır. İmkanın varsa alırsan pişman olacağını zannetmiyorum.

Tepki
27
Selamlar,

Biraz gec oldu ama fikrimi bende belirtim.

Trek 8.5 ds (2012) aldim cok memnunum, performansi cok iyi ve cok seri. (daha evvel steel marka rus bisikleti, ve merida kullanmistim. her ikiside dag bisikletiydi. bunlardan sonra inanilmaz farkli ve performansli geldi.)

*Frenleri hidrolik, sadece tek parmakla hafif dokunusla bisikleti durdurabiliyorsunuz, mekanik frenlere gore cok ustun.

*Ayrica direksiyondan amortisorleri kilitliyebiliyorsunuz. Asfalt yolda kilitlersiniz, engebeli yollarda hic ugrasmadan direksiyondan kilidi acip, amortisoru aktif hale getirebilirsiniz.

*Vites ,fren vs. butun aksamlar, alt modellere gore daha ustun, vites gecisleri cok iyi ve seri..

Benim boyum 1.77
17.5 inch alacaktim, satici israrla 19 inch tavsiye etti, kendisinde eski bisikletci olunca onu dinleyip 19. inch aldim.

Kisacasi memnunum