Amazon

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Erdal YILMAZ

Aldıkları depozito, fazlasını iade ediyorlar.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Erdal YILMAZ

Güvende olmak için fazla alıyorlar. Sadece gümrük masrafı olmayabiliyor bazen ardiye ücreti de eklemek gerekiyor.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Tekrar kontrol ettim. Satan firma Teton Webstores. iVUE'nin yetkili satıcısı ve yorumlar iyi. Alacağım ürün de iVUE Horizon 1080P HD Camera'lı gözlük. Mevcut aksiyon kameralarına rakip olmaz ama elleri serbest bırakması ve şarj esnasında çekime devam etmesi büyük avantaj geliyor bana.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Bahadır Gürel

Amazon kendisi de gönderse bir satıcı da gönderse bazı ürünlerde bu depozito alınıyor.

Ben sizin yerinizde olsam amerikadansatinal.com adresine ücretsiz bir hesap oluşturup Amerika adresi edinirim. Amazon'dan o adrese göndertirim. Onlar Türkiye'ye gönderiyorlar. Ödeyeceğiniz kargo bedeli böyle bir ürün için 21 USD olması lazım. Ayrıca not gönderip düşük beyan yazmalarını da isteyebiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bahadır Gürel

Ben de kendi hesabım ile giriş yaparak kontrol ettim. 9-16 gün teslimat süresi seçilirse vergi ve diğer ücret tutarı 81$'a düşüyor. Bir de ödemeyi yaparken (yukarıda bahsedilmiş) Türk Lirası yerine Dolar seçmeyi unutmayın.

eMReSK

Üye
Tepki
7
İsim
Emre
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar.

Daha önce Amazon.com'dan alışverişim olmadı.

(link)

Bu ürünü almak istiyorum, gönderimde bir sıkıntı olabilir mi?

condition

Aktif Üye
Tepki
114
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende aynı fardan alacağım ve 2 gündür araştırma yapıyorum. Amazon dan geleyebilir. Aşağıda vereceğim sitedede tüm aydınlatmalarda %10 extra indirim var.(sepet onaylanırken kod girerek oluşuyor) Bu indirimle birlikte 19 sterline geliyor ki buna 85 TL filan. Ücretsiz kargo da var. Bence buradan almak baya avantajlı. Link: (link)

• Beğen
Tepkiler: eMReSK

mtmecax

Üye
Tepki
55
İsim
mt
Öncelikle amazon her ürünü Türkiye'ye göndermiyor. Shipment bilgilerini kontrol etmelisiniz. 2.si ise Türkiye'nin gümrük kuralları. Türkiye'ye gönderim olsa dahi bu kurallara uymazsa gümrükte takılır(tespit edilmesi halinde). Ek bilgi olarak Amazon'un Türkiye'ye gönderim yapmadığı ürünleri almanın yöntemleri var. (link)

• Beğen

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
amazondan alisveris yaparken amazon.com urunlerini alin satici amazon fullfillment olsun diger saticilari tercih etmeyin. sonrasinda gonderime bakin odeme ekraninda zaten turkiyeye gonderim varsa orada cikacak hersey gumruk bedeli kargo vs onun haricinde amazondan alisveris yapinca ekstra gumruk odenmiyor zaten amazonda odeme yaparken gumruk dahil herseyi oduyorsunuz tabii gonderim varsa. hatta odeme asamasinda kontak kurup kargo masrafini da bir seferligine indirtebilirsiniz ama artik turkiyeye turklere bunu yapmiyorlar ya da cok zor kabul ediyorlar. bir suru turk bu sekilde bedava kargo ile alisveris yaptigi icin musteri temsilcileri de bikti artik bizden :D

• Beğen

eMReSK

Üye
Tepki
7
İsim
Emre
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@condition

85 TL gayet iyiymiş aslında. Ancak siteye güvenilir mi bilemiyorum. Olur da sipariş ederseniz sonucundan bilgi alabiliriz değil mi :)

@mtmecax

@Murat.Bagci

amazon'a yabancıyım, dediğiniz gönderim kontrolleri nerde bilmiyorum malesef. o yüzden yardım istemiştim :)

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Bildiğim kadarıyla performans bisikletin Knog Blinder 4 fiyatı daha ucuz ? İsterseniz sitesini bir kontrol edin.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ürün çok iyi, performans bisiklet fiyatını düşürmüş hiç yurtdışı ile uğraşmayın : (link)
Ben 145 den almıştım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@eMReSK Ben ilk linki aynı diye paylaşmıştım ama farklı gibi, evet.
Siz en rahatı mağazayı arayın, satıcı çok ilgili birisi. Sorun fark var mı, elinizde hangi renk var diye.
Ben mesela yanlış hatırlamıyorsam kırmızı almıştım, satıcı arayıp onun kalmadığını, olan renkleri söylemişti, ben de hoşuma gideni almıştım.

eMReSK

Üye
Tepki
7
İsim
Emre
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özgür K.

Anladım üstad.
Ürünlerden biri 44 lumen diğeri 70 lumen şeklinde bilgi buluyorum internetten. Ama dediğiniz gibi ilgili ve bilgililer ise kesin bilgiyi arayarak öğrenebiliriz.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Merhaba arkadaslar,

Internet uzerinden alis veris yaptigimiz sitelerin tamami Avrupa'da. BIrde tabi aliexpress var. Amerika'da uygun fiyatli bisiklet ve malzeme satan bir yerler mutlaka olmali diye biraz baktim ama gordugum yerlerdeki fiyatlar Avrupa'dan daha pahali.

Uygun fiyatli malzeme satan bildiginiz Amerikan sitesi var mi?

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
Amazon olabilir

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
pricepoint'ten alışveriş yapıp, amerikadaki akrabaya göndertip, gidince de ondan almıştım. Tr'ye gönderim var mı bilmiyorum.

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta amazon.com'dan bullhorn gidon siparişi verdim. Alışveriş tutarı olan 106,72 TL ödemeyi sanal kartla yaptım. Alışverişten sonra birkaç gün sanal karttan amazon.com tarafından para çekilmedi. Sonrasında 30 temmuzda 106.72 TL ve yine 1 ağustosta aynı miktarda para tekrar çekildi. Bu mükerrer para çekimi ilk kez karşılaştığım bir durum. Daha önce farklı yurtdışı sitelerden alışveriş yaptım fakat bu amazon.com'dan yaptığım ilk alışverişim. Amazon.com'dan daha önce alışveriş yapmış olan arkadaşlar acaba benzer bir durumla karşılaştılar mı? Bu normal bir prosedür müdür? Sonrasında geri yatıracakları bir para çekimi midir? Amazon.com'a konu ile ilgili henüz bir şikayette bulunmadım.