Amazon

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
Buradan 20 dolarlık bisiklet barçası almak istiyorum. Daha önce bu tarz sitelerden ürün alan var mı? Sizce güvenilirler mi? Kargo, gümrük parası vb. ücretler nasıl oluyor ve önerebileceğiniz bisiklet parçası ve aksesuarları satan güvendiğiniz yurtdışı alışveriş sitesi var mı? Şimdiden teşekkürler. bol pedallı günler.

(link)

Scudo
Tepki
38
Merhabalar amazon internet sitesinden bisiklet bakıyor arkadaşım, ilk bisikleti olacak bub yüzden bana markalar hakkında sorular soruyor.Yalnız şöyle bir durum var amazondaki dağ bisikletleri markaları gmc, cadillac, mongoose, diamondback ve kawasaki gibi ilginç yada bana ilginç gelen markalar.

Acaba bu markalarla ilgili bilgisi olan varmı çok fiyatlı olanlarda var içlerinde? Güzel bisikletlermi yada Türkiye'de parça sıkıntısı olurmu?

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,

Amazon Türkiye ye gönderi yapıyormu. Önce bu konuyu araştırın.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
yollamıyorlar.Öncelikle yurtdışından bisiklet sipariş etmeyin zararlı çıkarsınız gümrükten geçmez.Yurtdışından anca bir tanıdıgınız vasıtasıyla alabilirsiniz en garantisi budur tecrübeyle sabittir.Ve yurt dışından bir bisiklet alınıcaksada muhakkak burda olmuyan çok çok özel bir model olmalı.yani karbon bir swork el yapımı bir cinelli gibi gibi..trek mrek için değmez zaten burda bir araba varlar.

• Beğen
Tepkiler: Doğu Biçer

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
yurt dışından toptan bisiklet almak çok zor iş ve dendiği gibi yollamıyorlar. ancak bazı sitelerden kadro getirtebilirsiniz.
yukarıda yazılan bisiklet markalarından sadece mongoose'u biliyorum. mtb arıyorsan iyidir. sadece çeşitleri az. kawasaki'yi de duydum da nasıl olduğunu bilmiyorum çok bir bilgim yok.
amazon'dan cd, kitap alın da bisiklet almayın sakın. zaten artık alışverişi kesmiş durumdayım o siteden. bir çok siparişim kayboldu.

Tepki
38
yurtdısışında oturan yakınlar var.bisikleti alıcak kişi sürekli amazondan alışveriş yapmakta, o konuda sıkıntısı yok ben sadece markaları merak etmiştim:)

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Zaten amazon kitap/DVD/BR vb. dışında Türkiye'ye hiçbir şey göndermiyor..

Tepki
38
@randie

Direkt olarak Türkiye'ye gönderilmeyecek zaten , ulaşım açısından sıkıntı yok markaları sormuştum ben :)

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Yurtdisindan bisiklet almak guzel dusunce. Cunku bizdeki fiyatlarin yarisina hatta ucte birine bulunabiliyor. Ama baskasina da aldirsa Turkiye'ye ulastirilmasi, teslim alinmasi kolay degil. Yazdigin markalar icinde bir tek Mangonoose'yu duymustum. Tanindik markalardan sasmamakta yarar var.

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Amazon gibi alışveriş siteleri özellikle Türkiye ile çalışmadıklarını söylüyorlar,bunun sebebi nedir?Gümrüklerimizdemi sorun var yoksa insanlarımızdamı?

• Beğen
Tepkiler: Oğuz Özcan

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
hernekadar biz kendimizi gelişmiş ülke olarak görsekde adamlar bizi 3. dünya ülkesi olarak gördükleri için ona göre muamele yapıyorlar.Zaten tv de haberleri izleseniz yada iki gazete okusanız sanırsınızki türkiye dünyayı yönetiyor ama işler gerçekte öyle değil adamlar yollamıyor çünkü gümrüklerimizde acayip bir skıntı var çok fazla hırsız var gümrükde nereyse bütün görevliler hırsız böyle oluna ürünler kayboluyor faiş fiyata müşteriye ulaşıyor böyle bir ton ıvır vızır.Siz böyle bir müşteriylemi çalışırdınız yoksa gelişmi bir ülke ilemi?

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar merhaba,

Amazon'dan $159'lık aksiyon kamera siparişi vereceğim. Ancak ödeme kısmına geldiğimde 'import fees deposit' kısmında karşıma çıkan masrafın nasıl hesaplandığını anlayamadım. %20'lik KDV olsa 90 TL görmem gerekir. Bilenleriniz var mı?

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
O tutar depozit olarak sizden alınıyor. İşlemler bittikten sonra asıl tutar düştükten sonra kalan bakiye size geri iade ediliyor. Bu sebepten dolayı asıl olması gerekenden yüksek bir rakam isteniyor.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Amazon'dan üç yıl önce Garmin Edge 500 almıştım; 75€ üstü bir üründü. Böyle bir prosedürler karşılaşmamıştım. Geri ödeyeceklerse sorun yok.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Bahadır Gürel
Açıklama o şekilde. Sizin hesabınıza göre gümrük masrafı 90 TL olabilir. Fakat o günkü kur ve para birimi dönüşümündeki masraflar da depozitten düşülecektir. Yani bu rakam 90 TL değil 100-110 TL olabilir.
Ödemeyi paypal ile yapın. Sorun olursa dispute açabilirsiniz.

• Beğen

SuatYRDGN

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Canyon
Dolar olarak alınız. TRY olaray yaparsanız daha fazla kur değeri oluyor. Ortalama 20tl daha fazla oluyor. Bırakın banka uğraşsın kur ile.

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Bahadır Gürel

2014 yılında başlayan bir uygulama. Ebay'de de bazı ürünlerde aynı uygulamayı başlattılar. Ben bu tip durumlarda başka sitelerden alıyorum.

DTP (Duties and Taxes paid) şeklinde bir gönderi türü var. BU şekilde göndermek satıcının işine geliyor. O yüzden baştan masrafları almaya çalışıyorlar. Yoksa kendileri cepten ödüyor. Bu şekilde benim için vergi ödeyen çok oldu. Şimdi akıllandılar.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Masrafın bu kadar fazla çıkması bence normal değil. Amazon'un kendisinden aldığınıza eminsiniz değil mi? Amazon'un kendi içerisinde yer alan diğer satıcılardan alıyor olabilir misiniz diye sormak istedim.

Daha önce amazon.com üzerinden 4 adet playstation 4 oyun konsolu aldım. İşleyişi ve iade konularına az çok vakıfım. Hatta ürünü aldıktan sonra ki 2 ay içerisinde fazla alınan vergi iadesini de aldım. Ancak %20'ye göre alınan rakam 120-150 TL olsa anlarım. 231 TL olması bana garip geldi.