Amatör merdiven iniş videom

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Aslında evden çıkıp apartmandan aşağıya inmeyi planlıyodum ancak o iş için kalın mtb lastikleri lazım, birde iş güç olunca artık herhangi biryerimi sakatlamamam gerekiyor malum :). Yani basamak sayısını uzatmak isterim ancak şu an için riskli gözüküyor :).

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunu ben de yapıyorum da merak ettiğim bir konu var.Zarar verir mi ?

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
bisiklete zarar verir tabiki ayrıca sizede zarar veriri

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne konuda zararlar verir peki ?

Fatih Toraman

Forum Demirbaşı
Tepki
744
İsim
Fatih
Bisiklet
Amoeba
Hergün akord ayarı gerekebilir :)

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
zincir aynakol kırılması tekerlere zarar vermesi gibi

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
Tekniğini bilgidikten sonra bisikletinize birşey olucağını zannetmiyorum
Kaçkar bisiklet mardin yarışını izlemediniz galiba :)

• Beğen
Tepkiler: mert türkmen

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
valla ben denemiyorum deneyenlerin çoğu eve bisikleti haşat olarak gitti çok gördüm :D ama tekniği bilene dediğiniz gibi :)

mert türkmen

Aktif Üye
Tepki
46
bisiklete ilaki zararı varsır tel gevşer akordların başkada bişey olmaz ters durum olmadıkca birde çok yaparsan bilye kırar ona katlanırsın san gelince kardeşim ben de bu işe marak sarmaya başladım ama bn daa çok merdivenlere deymeden atlama yonune kaldıra deymeden çıkma gibi buny hop yani :D o daha iyi

mert türkmen

Aktif Üye
Tepki
46
oğuzcan orta göbekle ne alka yav : herhalde dağıtmıştın paylaşımını gördüm alaksı yok sn orta göbekin üstüne mi taktın jantı ;)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya ben genelde yüksek kaldırımlardan , 3-5 basamaklı merdivenlerden atlıyorum daha hiç bir sorun yok.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Herkese teşekkürler arkadaşlar :), hiç birşey olmaz, bisiklet dağ bisikleti ve sağlam, bu işler için tasarlanmış nede olsa o bir hardtail :), ben bir sorun yaşamadım, bu şekilde çok fazla merdiven indim, (yüksekten atladığımda oldu) özellikle alışma seviyesinde tekniği bilmediğim için daha zor iniyordum, 1 kere taklada attım oda basit bir yerde konsantre olmadığım için oldu, bisikletim yaklaşık 2500 belkide 3000 km de şuana kadar hiç akorda ihtiyaç duymadım, jantlarım ahım şahım bir mavic vs. değil üzerindeki stok jant seti (formula göbek, dt swiss jant teli, rigida jant). Mtb nize gerektiğinde acımayın derim sorun çıkmaz kolay kolay, ben bu işe nasıl başladım onuda anlatayım, bir gün yine termalde arkadaşlarımla turlarken merdiven inmemiz gerekti, yol bisikleti olan arkadaşım doğru olmasada merdivenleri yol bisikletinle indi, ben ise mtb mi elime aldım ve indim, bunun yanlış olduğunu düşündüm ve ufak tefek basamaklar inmeye başladım, forumda bu tekniği araştırdım ve işi zamanla çözdüm, basamak sayısını arttırdım değişik yerlerden indim, ondan sonrada bunu slick lastiklerimlede devam ettirdim, (mtb lastikleriyle daha güvenli) artık merdivenlerden hiç çekinmiyorum. Herkesin bunu az çok bilmesi gerekiyor bence, turlarda lazım olabiliyor ele almak hoş değil kanımca :rolleyes: .

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mustafa şükrü yıldırım
Katılıyorum yarış turların da (özellikle Mardin :) ) Kimisi eline alıyor , kimi basıyor pedallara.Sonuçta altımızdaki dağ bisikleti sırf asfaltta sürmek için almamış olmamız gerek :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Birde arkadaşlar tehlikeli yerlerden inicekseniz ve kendinizden emin değilseniz, kendi gazınıza gelmediyseniz inmeyin, yada iniceksenizde cesaretini toparlayıp iniceğinize inanın, hazır olduğunuzu hissedin, illaki heyecan oluyor riskli bir durum nede olsa ancak yapabiliceğinize, başarabiliceğinze inanın, nede olsa tüm extreme hareketleri yapan arkadaşlarda insan, bizim onlardan tek eksiğimiz antrenman, tecrübe ve birazda cesaret :).