Amatör kullanım için dağ bisikleti tavsiyeleriniz(200-300 arası)

alternaty

Üye
Tepki
0
Merhabalar.

Ben yıllardır bisiklet kullanıyorum eşimin de 3 gün sonra doğum günü. Bisiklet kullanmayı bilmiyorum ve alacağımız bisiklette öğreteceğim ona.

Çok masraflı olmayan benim de kullanabileceğim bir dağ bisikleti almak istiyorum (benim yarış bisikletim var ancak o bisikletiş ben de kullanmak istiyorum.)
Benim boyum 1.90 eşim de 1.75 civarında. Önerdiğiniz modeller nelerdir?

Teşekkürler...

NOT: Benim Amerikadan getirdiğim Huffy marka yol bisikletim mevcut.

Scudo

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@alternaty

(link)
Yukarıdaki linkteki yazıyı okumadan bisiklet almanızı tavsiye etmem.

Üstteki mesajıma ilve yapmak istiyorum. Boyunuzun 1,90 olduğunu, eşinizin boyunun ise 1,75 olduğunu belirtmişsiniz. Size uygun olan bisikletin kadro boyunun 21 inc, eşinize uygun olan bisikletin kadro boyunun ise 17 inc olması gerekir. 17 inclik bir bisiklet alsanız siz rahatlıkla binemezsiniz, 21 inc bir bisiklet alsanız eşinize büyük gelir. Madem ki bisikleti eşinize alacaksınız o halde bisikletin kadro boyu eşinize göre olsun ve siz en iyisi kendi bisikletinize binin. 200-300 YTL ye iyi bir bisiklet alamazsınız. Alacağınız bisiklet market bisikletleri diye tabir edilen bisikletlerden olur bu da sık sık arıza yapıp size masraf yapar. Ayrıca bu tür bisiklet çelik kadroya sahip olacağından 17 kg nin altında olmaz, hele bir de hem önünde hem de ortasında yay bulunan full süspansiyon bir bisiklet olursa 20 kg den aşağı olmaz. Böyle bir bisiklet de eşinizi çabuk yorup bisikletten bezmesine sebep olur. Benim tavsiyem bütçenizi biraz daha zorlayıp
(link)
yukarıdaki linkteki bisikleti almanız. Bu bisikletin kadrosu hem eşinize uygun olur, hem de 13,7 kg ağırlığı ile hafif sayılır. Ayrıca üzerinde SHIMANO komponentler olduğu için sağlam ve dayanıklı olacaktır.
HAYIRLI ALIŞVERİŞLER

egeata123

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Raleigh-USA
elimde huffy stalker fs 18 vites var dilerseniz başlangıç için güzel bir bisiklet olabilir :)

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@egeata123

Arkadaşın bu konuyu açalı yaklaşık 6 yıl olmuş, zaten bu süre zarfında aradığı bisikleti bulmuştur.