aman dikkat 24 Aylık ADSL Abonesi Olmayın...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bixekolik tarafından paylaşıldı.

 1. Bixekolik

  Bixekolik Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  354
  Beğeniler:
  198
  Şehir:
  fatih ist haliç
  Seviye:
  [​IMG]

  Okurlarımızı uyarıyoruz. Daha sonra pişman olmak istemiyorsanız, 24 aylık sözleşmelerden uzak durun. Yakında, güzel haberler geliyor. İşte detaylar. Şu sıralar evinize veya iş yerinize ADSL bağlantısı almayı düşünüyorsanız ya da daha önceden faydalandığınız kampanya sona erdiyse, aboneliğinizi başlatırken ve yenilerken size sunulan seçeneklere çok dikkat etmelisiniz. Seçenekler arasında 24 aylık abonelik karşılığında sizlerle paylaşılan indirimler, kesenize uygun gibi görünse de çok geçmeden, hatta yaz aylarında pişman olabilirsiniz. Çünkü kısa zamanda yer yerinden oynayacak ve kullanıcılar tarafında olan çok daha uygun tarife seçenekleri gelecek.

  Çıplak ADSL

  Bu ismin, ilk olarak kimin tarafından literatüre geçirildiği bilinmiyor ama anlatılmak isteneni gayet iyi bir şekilde ortaya koyuyor. Eğer 24 aylık abonelik imzalarsanız, sadece ADSL değil, aynı zamanda telefon hattına da abone oluyorsunuz ve sabit ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Oysa çok yakında telefon hattı olmadan sadece internet için abone olabileceksiniz. Bu da her ay en az 15 YTL karda olacağınız anlamına geliyor.

  ÖİV Fiyatlara Yansıyacak

  Ulaştırma Bakanlığı'nın açıkladığı vergi indirimi, kısa süre içerisinde fiyatlara da yansıyacak. Atılan bu adımın faturanıza etkisi de oldukça önemli sayılır. Hangi bağlantı seçeneğine abone olursanız olun, en faturanız bundan böyle %15 daha ucuz gelecek.

  Alternatif Altyapılar Geliyor

  Telefon hattına bağımlı olmaktan kurtaran alternatif internet bağlantı seçenekleri de gümbür gümbür gelmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında ilk sırayı uydu alıyor. Tooway, bunlardan sadece biri. Telefon hattına gerek olmadan, dilediğiniz yerden bağlantı yapmanız mümkün olacak. Şu sıralar, sınırlı sayıda bölgeye hizmet verebilen ve süper hızlı internet olarak adlandırılan alternatif bağlantı seçeneklerinin kullanılabileceği alanlar da giderek artacak. Turbonet, bu seçeneklere örnek olarak gösterilebilir.

  ADSL'in rakibi olarak görülmese de, aslına bakarsanız evde dizüstü bilgisayarında internet kullanmak isteyen birisi için ADSL yerine 3G desteği olan bir cep telefonu operatörü tercih etmek çok daha cazip olabilir. Dizüstü bilgisayarların satışının, masaüstü bilgisayarları geçtiği bir dönemde, cep telefonlarının sunacağı data kullanım paketleri, ADSL'den çok daha uygun gelebilir. Bu rakamları, en geç Haziran ayında öğrenmiş ve kullanmaya başlamış olacağız.

  Abone Olun ama 24 Ay Değil !

  Okurlarımıza, internete abone olmamalarını değil, abone olurken seçenekleri çok iyi değerlendirmelerini öneriyoruz. İnternet bağlantı ihtiyacınızı karşılayın ancak çok uzun süreli abonelikler yerine dilediğiniz zaman kapatabileceğiniz seçeneklere yönelmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdierde, ya size sunulan 24 aylık seçenekleri kullanıp diğer kullanıcılara gıpta ile bakmak zorunda kalırsınız. Ya da sözleşmenize uymadığınız için ADSL operatörüne 24 aylık aboneliği iptal ettirmenin tazminatını ödeyerek cebinizi yakarsınız:boese157: :boese157: :boese157:

  kaynak
  http://shiftdelete.net/adsl-tarifelerine-dikkat-edin-7159.html
   
 2. #2
  Bixekolik

  Bixekolik Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  354
  Beğeniler:
  198
  Şehir:
  fatih ist haliç
  Seviye:
  beyler farklara bakın.
  Türktelekomun yeni uyanıklığı pes dedirtecek girin görün..!!!

  öncelikle http://www.speedtest.bbmax.co.uk/ bu sayfada testinizi yapın.. benim burada download: 308 kbps upload: 146 kbps çıktı.

  daha sonra http://speedtest.turktelekom.com.tr/ burada aradaki farkı görün.. burada ise benim burada download: 842.6 kbps upload: 147.5 kbps çıktı. aradaki farka bakın yazıklar olsun

  ben şok oldum resmen yazıklar olsun sana türktelekom milleti kandırmanın başka bir boyutu bu siz bu işte bir numarasınız bunu kabul ediyorum... devam edin milleti kandırmaya...
   
  murat16, fatih_brs ve sertel bunu beğendi.
 3. #3
  Bixekolik

  Bixekolik Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  354
  Beğeniler:
  198
  Şehir:
  fatih ist haliç
  Seviye:
  İşte En Ucuz ADSL Tarifeleri... sunumları

  Rekabet ADSL ücretlerini yeni aboneler için 9.99 TL'ye kadar düşürdü ama tarifeler hâlâ el yakıyor. Rekabet, her alanda olduğu gibi ADSL pazarında da ucuzluk ve kaliteyi beraberinde getirdi. Türk Telekom'un internet kolu TTNet'in tekelindeyken düşük hızlı ADSL hizmetini yüksek fiyatla almak zorunda kalan internet kullanıcıları, sektöre yeni markaların dahil olmasıyla biraz olsun rahatladı. İnternet tutkunları artık, 9.99 TL'den başlayan birbirinden cazip seçeneklerle ADSL abonesi olabiliyor.

  EN UCUZ TARİFE SUPERONLİNE’ DA

  Türkiye'de geniş bant internet piyasasında, Superonline, Smileadls ve Koçnet Biri'nin hizmet vermeye başlamasıyla, sektörde yeni aboneler için uygulanan kampanyalar yüzleri güldürdü. Türkiye'de 6 milyon abonenin 5.2 milyonunu elinde bulunduran TTNet'le rekabete giren şirketler, yeni aboneliklerde ilk aylar için sundukları indirimli fiyatlarla tüketiciyi kazanmaya çalışıyor. Firmalar, modemli ve modemsiz seçeneklere göre, indirim uygulanacak ay sayısını belirliyor. Yeni aboneler için en uygun fiyatları Tellcom Superonline sunuyor.

  Superonline, ilk abonelikte sunduğu 9.99 TL'lik tarifeyle fiyatı 10 TL'nin de altına düşürdü. Modem istemeyen kullanıcılar 5 ay boyunca 9.99 TL ödüyor. Türkiye'de en yoğun kullanılan ADSL paketi 1Mbps 4GB'lık ürün için uygulanan bu fiyat, Smileadsl'de 5 ay 14.99 TL, TTnet'te 4 ay 15.99 TL, Koçnet Biri seçeneğinde ise 3 ay 14.90 TL olarak belirlenmiş durumda. Yeni abone bu ayların sonunda 29 TL ödemeye başlıyor. Koçnet Biri dışındaki firmalara indirimli seçeneklerden faydalanmak isteyen abonelerine 24 ay abonelik taahhüdü imzalatıyor. Taahhüt tarihinden önce aboneliğini bitirmek isteyen kullanıcılar toplam indirim tutarlarını ödemek zorunda kalıyor.

  TÜRKİYE HIZDA GERİ ÜCRETTE İLERİ

  Avrupa Alternatif Telekomünikasyon Operatörleri Derneği’nin (ECTA) hazırladığı rapora göre, Avrupa'da her on kişiden biri yüksek hızlı internet hizmeti (10 MB üstü) alabiliyorken, Türkiye'de abonelere sunulan en yüksek hız paketi 4 MB'i geçmiyor. Avrupa'da yüzde 30'larda olan internetin yaygınlık oranı Türkiye'de sadece yüzde 6 ile sınırlı kalıyor. Hız ve internet kullanılırlığında Avrupa'da son sıralarda yer alan Türkiye, ADSL ücretlerinde ise ilk sıralarda. Bilgi Teknolojileri ve Yenilikçilik Vakfı'nın (ITIF) ''2008 ITIF Geniş Bant Sıralama Raporu'na göre, Türkiye geniş bant internet ücreti en pahalı ikinci ülke.

  30 OECD ülkesini kapsayan geniş bant raporuna göre, satın alma gücü paritesine göre dolar üzerinden aylık en pahalı ücret sıralamasında Meksika 18,41 dolar ile ilk sırada bulunurken Türkiye 15,75 dolar ile ikinci sırada yer aldı. Çek Cumhuriyeti ise 9,70 dolar ile üçüncü sırada yer buldu. Ücret sıralamasında 0,13 dolar ile Japonya en ucuz ülke olurken, bu ülkeyi 0,33 dolar ile Fransa ve 0,35 dolar ile İsveç takip etti. 30 ülkenin ortalaması yaklaşık 3,77 dolar düzeyinde gerçekleşti.

  cihan haber ajansı'dan alımtıdır
   
 4. Önder Tarım

  Önder Tarım Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.400
  Beğeniler:
  1.908
  Şehir:
  Bologna / İtalya
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Türkiye'de internet ücreti hızla orantılı olarak Dünya'daki en pahalı internet sanırım.
   
 5. er-n

  er-n Üye

  Kayıt:
  22 Kasım 2008
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  izmir/bornova
  Seviye:
  kablo netinde son dönemdeki indirimleri onu çok cazip kılıyor. ayrıca sabit ip imkanıda var. sınırsız tarifesine aylık 19.90ytl ödüyorum.
   
 6. d.berkay

  d.berkay Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.886
  Beğeniler:
  3.207
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Demir Berkay
  Bisiklet:
  Marin
  Seviye:
  @bixekolik:
  hız testlerinde yabancı testte 1018/239, telekom'un tesinde 869/224 çıktı :) Sanırım senin bağlantında bir problem var..

  Ayrıca fiyatlar konusunda da herkes gibi bende müzdaribim ,internetin gerçekten ucuzlaması gerekiyor artık..
   
  kron_xc4000 esk bunu beğendi.
 7. Aykut Subaşı

  Aykut Subaşı Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.015
  Beğeniler:
  498
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
 8. #8
  Bixekolik

  Bixekolik Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  354
  Beğeniler:
  198
  Şehir:
  fatih ist haliç
  Seviye:
  arkadasım baglantımda sorun yokta! fatura gelince ayrıntılı oyle bir problem ortaya cıkıyor mesela dıwland edince fark cıkıyor ortaya
   
 9. #9
  Bixekolik

  Bixekolik Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  354
  Beğeniler:
  198
  Şehir:
  fatih ist haliç
  Seviye:
  alt yapıları türk telekom olan uzantılı hizmet alıp toptan parekendeye sunup pazar dan pay almaları cunku pahalı bir internet türkiyede var herkesın gozü türkiyede ucuza hizmet edip pahalıya mal ediyorlar örnek tt.net
  arkadslar sorun fiyatta!!
  eskiden tek olan süperonline şimdiki rakipleri arttı.serbest pıyasaya izin verildi.
  ama fiyatlar hala pahalı.....
  kendi ülkemiz de pahalıya internet kullanmak ?
   
 10. cahitt

  cahitt Üye

  Kayıt:
  18 Aralık 2008
  Mesajlar:
  76
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  İzmir-Urla
  Seviye:
  peki 24 aylık sözleşmenin iptali durumunda ne kadar tazminat ödeniyor? bilen var mı..
   
 11. ozganugur

  ozganugur Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2008
  Mesajlar:
  249
  Beğeniler:
  188
  Şehir:
  sarıyer
  Seviye:
  onu bılmıyorumda ...


  türk telekomdan çok kazık yiyoruz ben şahsen kotalı kullanıcıyım ve günde ortalama 3 saat civarı internete giriyorum ve hiç birşey indirmiyorum fatura 62 ytl geliyor... sınırsıza geçmeyi düşünüyorum en yakın zamanda
   
 12. Fethi Aktunç

  Fethi Aktunç Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Eylül 2004
  Mesajlar:
  692
  Beğeniler:
  264
  Şehir:
  Ümraniye, İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  [/QUOTE]

  Bu testlerde server önemli sanırım..ilk verdiğiniz link ingiltere üzerinde olan bir server..TTnet nereyi server olarak kullanıyor bilmiyorum ancak..Eğer Türkiye'de ise daha hızlı olması normaldir..
   
 13. temucin90

  temucin90 Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.821
  Beğeniler:
  2.647
  Şehir:
  İstanbul Bahçelievler
  Seviye:
  aynı durum bende de oldu okuldan gelip internete 2-3 saat giriyordum bir bakmışım kotayı geçtim şimdi ise sınırsız internet 2 ay oldu geçen ay 40GB bu ay şu ana kadar 40GB kota oldu:in:
   
 14. Murat Kıyak

  Murat Kıyak Üye

  Kayıt:
  22 Nisan 2009
  Mesajlar:
  51
  Beğeniler:
  30
  Şehir:
  Edirne - Konya
  Seviye:
  ben de hız testini yaptım download 865 upload 202 bağlantı 1 mb limitsiz kullanıyorum ancak koçnet kullanıyorum ve de çok memnunum süre taahütü de vermedim :)
   
 15. bisikletcanavari

  bisikletcanavari Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.779
  Beğeniler:
  1.379
  Seviye:
  Benim hız testimde iki sitede de birbirine yakın değerler çıktı :)
   
 16. ufuk güneş

  ufuk güneş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  442
  Beğeniler:
  336
  Şehir:
  İST
  Seviye:
  Mesela quicknet sadece sitelere hizmet verirken turbonet her ilçede değil,max. rahatlama için biraz daha zamana ihtiyaç var..
   

İlginizi Çekebilir

IMG_20150520_231856.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...
Ekran Görüntüsü (7).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
get-good-sleep.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...