amaç sadece eğlenmek mi ?

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
Arkadaşlar merhaba.. geçtiğimiz cumartesi akşamı 09.05.09 tarihinde taksim istikametinde bakırköye aracımla gidiyordum.. unkapanına geldiğimde malum yokuşu çıkan bir bisikletli gördüm.. birde baktımki arkasında ufak yaşta 5-6 çocuk birinin elinde falçata yada benzeri bir kesici madde vardı çocuğu rahatsız edip peşinden koşturuyolardı.. orta şeritte olduğumdan ve belirli bir hızda olduğumdan sağa geçip duramadım ancak kornaya filan bastım çekinmeleri için.. keza çocuk o ara arabaların arasına girip kurtuldu sanırım... ancak tuhafıma giden tek sandığım bisikletli arkadaş tek değil 3 kişilik bir ekiplermiş. diğer 2 arkadaş ileride bisiklet üzerinde oturup arkadaşlarına bakıyorlardı... böylemi oluyo yani iş eğlenceye geldiğinde herşey güzel ama birine birşey olduğunda arkasına bakmaklamı yelteniliyo... umarım o akşamki bir arkadaş çıkarda şu yüzden yardım edemedim der.. hakikaten üzüldüm.. ben bisiklete çocukluğu haricinde yeni binmeye başlayan biri olarak şuan birini görsem zor durumda koşul izin verdiği sürece durur iner yardımcı olurum diye düşünüyorum.. haksızmıyım..?

Scudo
Tepki
50
haklısnız aslında ama sorun birinin bakıp digerinin kaçması deyil asıl bisikletli arkadaşa saldıran çocuklar ülkemizde kas takıyoruz diye uzaylı gibi karşılanıyoruz umarım sipor a siporcuya ilerde daha çok saygı artar toplumumuz dahada bilinçlenir

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Arkadaşım çok iyi bir noktaya değinmişsin.O kadar korkar bir hale gelmişki millet.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyor. Birbirimize yardımcı olmazsak destek olmazsak bu kötülerin elinden kurtulamayız.Gittikçede kötüye gider durum.bugün onun başına gelenler yarin bizim başımıza gelebilir.Korkunun ecele faydası yok. Bu tür şeylerde birbirimize destek olalım lütfen.

• Beğen
Tepkiler: devran yılmaz

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Yılların SAS komandosunu dahi bir bıçakla öldürebilen tinerci ya da adı her ne ise bu gözü dönmüşlere diğer arkadaşları müdahale etmiş olsaydı ortalık kan gölüne dönerdi. Maalesef büyük şehirlerimiz bunlara teslim olmuş durumda. Bu işe devlet acil çözüm bulmalı. Sokaklar bu insanlara teslim edilmemeli. Koskoca şehirler korku tüneline döndü. Bu çocuklar sokaklardan toplanıp belli bir yaşa kadar tutulup yetiştirilip topluma kazandırılmalı.

• Beğen
Tepki
50
evet çok haklısınız malesef bizimde bu tür dengesiz bilgisiz insanlara karşı yapacagımız pek bişi yok taksiciler gibi sopamı taşısak ne :D

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
Biber gazı en iyi yöntem gibi gözüküyor. Çin ordusu karşınıza gelsin, eğer ellerinde ateşli silah yoksa tamamen etkisiz kalıyorlar. 10 liraya internetten sipariş edebilirsiniz. Kapınıza kadar getiriyorlar ve kapıda ödeme yapıyorsunuz.

qatrio

Aktif Üye
Tepki
63
bende biber gazı kulanıyorum ki etkisini bir kere ataköyde gördum bisikletimi almak isteyen dengesiz 2 çocuk yaşına bakmadım sıktım biri kaçtı biri yere yattı .. 10 ytl mi çoksa vücutta derin yaralarmı?

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
@vanderbike

Sevgili vanderbike söylediklerine "Bu çocuklar sokaklardan toplanıp belli bir yaşa kadar tutulup yetiştirilip topluma kazandırılmalı." sözlerin hariç hiç bir şekilde katılmıyorum...
madde bağımlısı biri yada bıçak yada ecel sas komandosu tanımaz...
o olay yanlış hatırlamıyosam taksim meydanınında olmuştu.. bahsettiğimiz duyarlılığa sahip 3-5 kişi (ki ordaki taksici sayısı yeter bile) müdahale etselerdi eğer sonuç bu şekilde olmazdı..
ben o akşam yavaşlayıp korna çalmasaydım dikkatlerini dağıtmasaydım daha farklı bir sonuçlada bitebilirdi...
bakın arkadaşlar daha 2 hafta önce oturduğum sokakta acı bir fren ve korna sesi ardından bir çarpışma sesi duydum balkona çıkıp baktım 4 serseri araçla bisikletli bir çocuğu altına almış... yolda arabalar durdu insanlar indi ancak ayırmıyolar 4 kişi çocuğu dövdüler...
nedir yani aman bıçak çekerler bilmem şunu yaparlar diye inip o çocuğu ayırmıyacakmıyız kendi halinemi bırakıcaz ???

yapmayın arkadaşlar tarihimizi ne çabuk unuttuk... biz iman gücüyle geldik buralara... bugün niye ve kime teslim olucaz...
bugün bizi bize düşüren güçlerin gölgesindeki devletimize sığınmak yerine elhamdülillah müslümanız çok şükürki türküz... e peki niye birbirimize sahip çıkmıyoruz diyemiyoruz...???

duruşumuzu bozdular bizi kambur ettiler... renge göre hava durumuna göre yaşayan insanlar haline getirdiler.... biz kişi sayısına bakmayız duruma bakmayız ideallerimiz hislerimiz doğrultusunda gereken herşeyi yapıcak insanlarız... ne demiş atamız....

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur...

bu mesajım geçmişteki yaşadıklarım üzüntüm kızgınlığım nedeniyle ciddi bir hassasiyete dönüştü.. başınızı ağrıttıysam affola.. sözlerim bazılarınızda geyik gelicek.. işte o geyik gelenler okuyup hemen yorum yapacağına biraz düşünsün sözlerimi...

kalın sağlıcakla...

not: uğurun dediği gibi biber gazı konusu çok mantıklı hep erteleyen bende bu mesajdan sonra gidip alıcam söz veriyorum... :)

• Beğen
Tepki
50
kusra bakmayın kurdugum yanlış cümlerler için özür dilerim artık yorumda yapmam konulara konularda yazım hatalarınımı araştırıyorsunuz af edersiniz ama canı sıkılan - puan basıyor biz bu foruma birşeyler paylamşamak için giriyoruz milletin hatalarımızı araştırıp - puan basması için deyil kusura bakmayın konuda kirlilik yarattım

Tepki
50
önceki mesaj ım için özür dilerim dediginiz gibi biber gazı iyi bir çözüm olabilir acaba biber gazı köpeklerdede işe yararmı

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
@devran yılmaz
Gözü olan her canlı da işe yaraması lazım herhalde; ama denemedim hiç. xD

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Köpek kovucular varmış, 70 liraymış, 6-7 metre etkiliymiş, yaklaştırmıyormuş yaydığı ultrasonik ses sayesinde.