b'Twin Ultra 700 kullanıcıları

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@ilker fps de bir oynama yaptınız mı ? yoksa bende mi düşük fps gibi görünüyor çözemedim...

• Beğen
Tepkiler: berktx
Scudo

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Aykuttasdelen Bilemiyorum, Gopro arkadaşındı ve o yükledi videoyu ama benim ekranımda normal görünüyor.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyler Selam,

Şehir Bisikletime ek olarak bir de Yol bisikleti düşünüyorum. Alur 700 ve Btwin 520 f/p ile aklımı çelen ürünler.

Hiç Yol bisikleti deneyimim olmadı ama şehir bisikleti ile bu ay haftada 60 - 80 km yol yapıyorum (4x20). Önerileriniz nedir? Alur 700 başlangıç seviyesi için vermeye değer mi yoksa btwin ya da farklı öneriniz var mıdır? (Sadece Salcano'ya içim pek ısınmıyor)

Şimdiden teşekkürler

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Groims 520 önermem, yol bisikletinden ziyade Dropbar takılı şehir bisikleti havasında.

• Beğen
Tepkiler: Groims

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
bu hafta bir arkadaş alacak bizim gruptan. benim de uzun süredir ilgimi çekiyor bu bisiklet, geçen rafal 720'ye geçtim, elimdeki rockrider 8.3'ü satmayı başarabilirsem bir de alur 700'üm olsun isterim. amele gibi mtb'yle halı sahaya falan gitmeye gerek yok, sadece yolda kalacağım zaman yol bisikletiyle devam ederiz. mtb'yle yokuş çıka çıka carlos bacağı yaptık. :D

• Beğen
Tepkiler: sahbaz061
Tepki
16
İsim
Atakan ÇİMEN
Bisiklet
b'Twin
@Fiz334
@Fiz334 Hocam çok teşekkürler :) 2.el piyasasının canlı olmadığı gibi Bodrum Decathlon çalışanları Türkiye genelinde 2015'te de beklenen satışı yapamadıklarını dile getirdi. Ancak satın alanlar da oldukça memnun. Haliyle kullananlar da elinden çıkarmak istemiyor.

• Beğen
Tepkiler: Fiz334

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
Merhaba, Alur 700 bir süredir benim de takip ettiğim bir bisiklet. Şuanda Rockrider 8.1 mtb kullanıyorum ve artık bir yol bisikleti almak istiyorum. Kullandığım bisiklet Decathlon üretimi ve çok memnunum bu durum beni Decathlon üretimi bisikletlere sempati ile bakmama neden oldu. Pek ümitli değilim ama Alur 700'ün fiyatının biraz inmesini bekliyorum bu süre zarfında maddi açıdan biraz daha kendimi toparlayıp Alur 700 almaya ciddi ciddi niyetliyim.

Benim açımdan Alur 700'ün artıları:
+Decathlon üretimi bisikletlere karşı olan güvenim
+Garanti durumu
+Çok hoşuma giden kadrosu
Eksi olarak:
-Gerçek bir f/p ürünü olmadığı çokça söyleniyor(Benim tespitim değil ama böyle ifadeler var)

Siz değerli Alur 700 kullanıcılarının ilk kez yol bisikletine geçecek ve yol bisikletleri konusunda çok az bilgisi olan bu arkadaşınıza tavsiyeleri var mıdır?

Ayrıca Ultra 700 hakkında bir şeyler söyleyebilir misiniz arada ki fiyat farkına değer bir ürün müdür? Teşekkürler.

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
@sahbaz061 Ben de biraz farklı olsa da sizin durumunuzdayım :)
maddi durumumu ayarlayabilirsem aklımda sadece 2 bisiklet var

* ultra 700
* canyon af 6.0

dolar 2,75 in altına düşmeden de gönlüm ne kadar canyon'a yanaşsa da cebim yanaşamaz :)

canyon'u tercih etmemde ki en büyük sebep komponentlerinde oldukça cömert oluşları ve bu cömertliği fiyata neredeyse yansıtmayışları.
her ne kadar vites sitemini fazla önemsemesem de ultra 700 varken alur'a sıcak bakamıyorum -ki alur'un estetiği daha hoş geliyor gözüme-
alur'un vites sisteminin çok eski kalacağını düşünüyorum yakın zaman da ama 11'li 105 set olan ultra'nın daha fazla zamanı var gibi :) ama bunun dışında beni ultra'ya çeken şey jantları olacak sanırım. ultra'nın jantları ağırlık açısından sıcak baktırıyor kendine -ağırlık çok önemli olmasa da ''iddaalıyım'' diyor bence- ve alur'un jantlarının triban 3 jantlarına benzeyeceğinden çekindiğim için de ultra'ya sıcak bakıyorum. eğer akıcılığı ve esnemezliği de ağırlığı gibi iddialıysa jant değişimine ihtiyaç duyulmaz sanırım. alur kullanıcıları tecrübelerini daha iyi yazarlar tabii ama alur'un jantları yetersiz gelebilir ilerleyen zamanlarda bence.

bunların dışında mosso'nun tca modeli kadroları da çok hafif ve esnemez. alur, ultra ve tca mossoların kadroları farkedilir derecede üst düzey alüminyum.

doların düştüğünü farzedecek olursam tercih edeceğim bisiklet canyon al 6 :) ama o uzak bir ihtimal olduğu için alacak olsam ultrayı gözüm kapalı alırım ama alur'u da yadsımam hiç öyle aman aman fark yok aralarında.

• Beğen
Tepkiler: sahbaz061
Tepki
16
İsim
Atakan ÇİMEN
Bisiklet
b'Twin
@sahbaz061 İyi akşamlar. Konuya başlamadan önce bir link ekliyorum buraya (link)
Yurtdışında 1000£ altında alınabilecek f/p ürünü olduğu ve teknik özelliklerinden oldukça detaylı bahsediliyor. Kur artışından kaynaklanan fiyat artışı olduğu ortada. Ancak kadrosundan dolayı alınabilecek bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Ultra 700'de Shimano 105 5800 11'li grupset varken, Alur 700'de bu durum Shimano 105 5700 10'lu. 11'li sistemin yanında eski kalıyor olabilir. Fazlalık dişli işe Ultra'da 11T. Yani sadece yokuş aşağı daha hızlı inmenizi sağlayacak dişli. Elbette sistemde yenilikler var ona bir şey diyemem ama vitesteki ara geçiş dişlilerinde fark olmadığı için bence fazla gerek yok, tamamen size kalmış. Satarken 5800 sistemi elden çıkarmak daha kolay olur. Başka sorularınız olursa zaman buldukça açıklamaya yardımcı olurum. Herkese iyi akşamlar :)

@bua

@bua Hocam merakımı gidermek için mağazaya gidip inceleme yaptım. Alur700'de de Ultra700'de de Aero20/24 jant seti var, ikisi de aynı. Sadece Ultra700'de celeste denilen yeşilimsi renkle boyanmış sticker var. Bu arada Alur 700'deki jant seti de 11 uyumlu. Üzerlerindeki 5700 set ile birlikte spacer kullanılıyor. Aldığınızda 11li sistemle de kullanılabilir teker seti. Teker seti yeter mi yetmez mi konusuna gelecek olursak göbekleri oldukça akıcı bir set, Fulcrum yapımı olması muhtemel, göbek şekline ve örümüne kadar aynı. Fakat çember esniyor... Yani önde 20 tel olmasına rağmen bana esnek geldi, yokuşlarda haldır huldur abanırım derseniz bilginiz olsun. Dü yolda bir problem yok. Güzel haber, akord kaçırmıyor. Ben 600 km kadar kullandım. Bu süre zarfında kendisiyle bir problemimiz olmadı. Fren pabucu ve jant yüzeyi uyuşmazlığı yüzünden 2.el temiz jant seti vardı uygun fiyatlı, elimden o şekilde çıkartmıştım.

• Beğen
Tepkiler: sahbaz061 ve bua

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karbon maşalı full 105'li alü bir bisiklet için 3000 lira çok değil kesinlikle.Kim değil diyorsa F/P değil pek de dikkate almayın.Decathlon garantisi de cabası.

• Beğen
Tepkiler: hashus1099

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
ah teşekkür ederim @atakan.1909 ben hep ultra'nın jantlarını epey geliştirmişlerdir veya farkedecek derecede farklı işlemler yapmışlardır diye düşünmüştüm. Söylediğiniz gibiyse eğer vites sistemini o kadar önemsemediğim için şuanda alacak olsam alur 700 alır üstüne de güzel bir 600tl civarında jant seti çeker keyfime bakarım :)

• Beğen
Tepkiler: atakan.1909
Tepki
16
İsim
Atakan ÇİMEN
Bisiklet
b'Twin
@bua Mavic Aksium ile kafa kafaya, bir tık daha akıcı denilebilir. Zaten denedikten sonra durumu görür, karar verirsiniz:);) Bu fiyat klasmanındaki bisikletlerde daha kötü jant seti olduğunu da mesajları okuyanlara duyuralım.

• Beğen
Tepkiler: bua

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
btwinin her modelini kullanmış biri olarak fazla tavsiye etmiyorum.garanti koşulları da eskisi gibi değil maalesef alur700 kadrosu 20km hızla minibuse çarpma sonucu eğildi bisiklet sadece tranierde kullanabiliyoruz ve garanti kabul etmedi çarpmalar ömür boyu garantiye dahil değilmiş.

bunun yanında noname 24 tel noname jantlar çok akıcı exiunox lastikler ıslak yolda verimil değil kuruda çok iyi.maşa ise kompozit alu karbon karışım nihayetinde btwinden soguduk biraz.sıfırına 3 bin cok ancak az kullanılmış 2.el ucuz bulunabilirse alınır ama o zamanda garanti icin fatura sahıbı istenir.

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
Ben biraz haksızlık yaptığınızı düşünüyorum @ nuruasakir. Belki lastik konusunda haklı olabilirsiniz ama ben o lastikleri hiç patlatmadım ve kendimi bilerek kullandığım süre içerisinde de hiç düşmedim, belki akıcılığı bir nebze düşük olabilir. 550 gram ağırlık alüminyum karbon karışımı olsa da ya alüminyumunun ya da carbonunun kalitesinin oldukça iyi olduğunu söylüyor bence. 350gram ile 550 gram arası değişiyor carbon diye geçen maşalar.

Bence mosso ve btwin bu kadrolarıyla fazlasıyla öne çıkıyorlar ve bence normal bu fiyat aralıkları. dolar 2,65 civarına düşerse ancak bakarım başka yerlere, o zaman geride kalabilirler :)

• Beğen
Tepkiler: nuruasakir

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
giriş seviye markalarda en güzel kadro mossoda bence kaynak izi olmayan kabloları içinden geçen kendi üretimi olan kadrosu var onun eksiği de jant ve lastikler maalesef.btwinda istisnasız her bisiklette anlam veremediğim 500 gram fazlalık var alurun 8.9 kg olması gibi.benim iyi kötü kriterlerim fiyatına göre verdiği verimdir.işin çözümü ise aldığın bisikleti severek en iyisi oldugana inanarak kullanmaktır o zaman gidiyorsun yoksa yok lastik akıcı degıl jant agır vs vs bahaneler cıkıyor.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@bua
Siz Alur'un jantlarını 600TL'lik jantlarla mı değiştireceksiniz? Yanlış mı anladım?

• Beğen
Tepkiler: atakan.1909