ALU upgrade??

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
Merhaba, 2 ay önce Salcano ALU aldım, evden işe bisikletle gidip geliyorum, bu aralar turlara da katılmaya başladım. Şunu farkettim ki hız yaparken 21 vites yetmiyor, arka rubleyi 8'li 11-32 yapma şansım varmı, kadro buna uygun mudur?Teşekkürler...
(Not: Aynakolu da 44 dişli yapmayı düşünüyorum, ama şu an için sorun arka rublede)

Scudo

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
Cevap için teşekkürler Matchup, taktırdığın ruble 11-32 mi? Aktarıcı, vites kolu ve arka haznede bir değişiklik yapmış olduğunu zannediyorum?? Nasıl bir operasyon yaptın ayrıntı verirsen sevinirim, ve de maliyet :)
(Not: Bir de disk fren eklemek istiyorum, donanım destekler mi?)

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
@Özgür BOZKURT

mathcup arkadaşın bisikleti heralde astro modeli onda 8 li sistem orjinal alu modeline disk fren sadece kadro uyumlu ama göbekler uyumsuz disk için göbekleride değiştirmek grekiyor;)

• Beğen
Tepkiler: Özgür BOZKURT

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)(link)bende de 2008 alu var gerçekten de sınrlı bir hızı var yani bisiklet vites istiyor
ruble 9 takılabilirmi yoksa göbekmi değişmeli ?

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
@aslankangal

Forumdaki Salcano yetkilisi Bayram Bey'e mesaj attım, İzmir'deki Salcano yetkili servisiyle görüşmemi söyledi. En kısa zamanda görüşüp olası operasyonları ve maliyeti buraya yazacağım. ALU sahipleri için faydalı bir bilgi olacağı kanaatindeyim.Saygılar...

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
bayram bey böyle değişikliklerde garanti dışı kalma durumu olurmu mesela SRD modele full shimano yapsak?? slx - xt - deore karışımı birşey yapsak??

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
dogal olarak garanti dısı kalıyor :) ama bizim kullandıgımız parcalardan sıkıntı olursa biz yine yardımcı oluruz ama sizin kendı değistirdiğiniz urunlere kesinlikle bir sey yapamayız

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
İzmir Sundu Bisiklet'ten Hüsnü Bey'le görüştüm. Öncelikle aynakoldan başlamamızı önerdi. Eğer yine yetmezse rubleyi o zaman değiştiririz dedi. Tabi rublenin değişmesi, arka göbek, zincir ve vites kolunun da değişmesi demek. Şimdilik aynakol değişikliği ile başlıyoruz. Değişiklikten sonraki durumu yine buraya yazacağım...

(Not: Şu anki aynakol 44'lü, onun yerine 48'li takacağız.)

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Şehir dışındayım giremedim ben de ng 303 sv var :). Dişli sayısını artırabilirsin ama bence disk fren taktırma. V frenlerde gayet güzel, sıktığım anda yere yapışıyor bisiklet. Ayrıca gereksiz yere ağırlık artırmış olacaksın ve ne kadar çok parça o kadar çokda sorun demek

srud aziz

Üye
Tepki
67
selam özgür bey.. aynakolu maliyeti nedir? bide hangi marka aynakolu alacan? bende alu var, aynakolu veya rubleyi değiştirmeye düşünüyorum. değişilik sonrası performans nasıl? bilgilendirirsen sevinirim.